Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 19.09.2018

pretežno jasno
Ponoči bo precej jasno, proti jutru bo ponekod nastala megla. Najnižje jutranje temperature bodo od 11 do 15, na Goriškem in ob morju okoli 17 °C.
13°C | 28°C
četrtek, 18.09.2018
13°C | 28°C
petek, 20.09.2018
14°C | 28°C
sobota, 21.09.2018
12°C | 29°C
nedelja, 22.09.2018
13°C | 19°C
Opozorila
Torek, 18.9.2018 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
13°C
28°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice

Vseslovenski projekt VARNO NA KOLESU 2017


OSNOVNA ŠOLA

| |
08.05.2017      18:00
A A

Vseslovenski projekt VARNO NA KOLESU 2017Zmagovalci so se udeležili regijske prireditve na Polzeli.
Zmagovalci so se udeležili regijske prireditve na Polzeli.
Deli:

Učenci 5. c-razreda iz Vojnika in 5. razreda iz Nove Cerkve smo se prijavili na projekt, ki je potekal na 280 šolah po vsej Sloveniji. Sodelovali smo v treh sklopih (Opazovanje šolskih poti, Didaktični pripomočki v prometu in Promocijsko gradivo Kolo v vsakdanjem življenju). Posamezni sklopi so bili zelo zahtevni, saj so morali sodelovati vsi učenci in njihovi starši. Vključili smo tudi lokalno skupnost, ki se je zelo dobro in dejavno odzvala na naše predloge. Poleg vsakega sklopa so bile še dodatne dejavnosti, ankete in veliko fotografiranja ter dokumentiranja. Na delovni sestanek, na katerem smo predstavili nevarne točke in predloge za izboljšanje, smo povabili predsednika Sveta za preventivo v prometu občine Vojnik gospoda Slavka Jezernika in člana strokovne komisije gospoda Albina Ojstrška. Urediti smo si morali kolesarski kotiček, hodili smo po vaških poteh in iskali nevarne točke na poti v šolo. V KS Nova Cerkev smo uspešno postavili nekaj ogledal in obnovili talne cestne označbe.


Regijska prireditev je bila na OŠ Polzela, kjer so nam pripravili lep program in ob odhodu tudi kolesarski poligon ter razgovor s policisti.

Učenci 5. razreda Nova Cerkev smo dosegli 1. mesto in postali regijski zmagovalci. S tem smo se uvrstili na sklepno prireditev v Ljubljano, ki bo potekala 25. maja v Koloseju. Veselimo se zmage in seveda držimo pesti še za prihodnje uspehe.

 

Tekst in foto: Petra Ofentavšek
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI OSNOVNA ŠOLA VOJNIK? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


OSNOVNA ŠOLA VOJNIK
OSNOVNA ŠOLA VOJNIK
PRUŠNIKOVA ULICA 14
Tel:
Ogledalo
Številka: 119
Izšla: 21.06.2018
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.