Logo MojaObčina.si

Vojnik

JUTRI
2°C
-4°C
PET.
2°C
-7°C
Deli
393

Taščice v Laškem

V Laškem so v Hiši generacij praznovali 15. obletnico delovanja, kamor so povabili tudi Ljudske pevke Taščice, članice KUD France Prešeren iz Vojnika.

S svojim petjem so popestrile praznovanje in podelitev priznanj članom za dolgoletno prostovoljstvo. Vključenih je 32 prostovoljk in le en prostovoljec, kar pa se ne dogaja samo njim, tudi žalska Hiša generacij ima samo enega člana moškega spola. Skrbijo za obiske na domovih starejših občanov, prirejajo razne delavnice ročnega dela, debatne urice in podobno. Prišli so jih pozdravit župan Občine Laško ter predstavniki drugih društev iz Žalca, Ljubljane in Kočevja. Nastopila je tudi skupina pevcev iz Šmiklavža, dve članici sta recitirali pesmi dveh pesnic, tako da smo bili deležni prestrega in prijetnega druženja, ki se je zaključilo s pogostitvijo. Razšli smo se z obljubo, da se še kdaj dobimo v njihovi Hiši generacij.

Tekst in foto: Franc Lebič

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Število glasov: 0

Oglejte si tudi

Komentarji

Za komentiranje se morate prijaviti.
Na ta prispevek še ni komentarjev. Bodi prvi!