Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za petek, 24.11.2017

delno oblačno
Ponoči bo predvsem v zahodnih krajih zmerno do pretežno oblačno, več jasnine pa bo proti vzhodu, kjer bo zjutraj lahko po nekaterih nižinah nekaj megle. Jugozahodnik bo prehodno ponehal. Najnižje jutranje temperature bodo od 0 do okoli 6, v zatišnih legah severne Slovenije okoli -2, ob morju 10°C.
3°C | 15°C
sobota, 25.11.2017
4°C | 12°C
nedelja, 26.11.2017
3°C | 6°C
ponedeljek, 27.11.2017
-6°C | 4°C
torek, 28.11.2017
-6°C | 5°C
Opozorila
Četrtek, 23.11.2017 ob 16h
Dodatnega opozorila ni.
3°C
15°C
delno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Šport

Rokometno srebro olimpijskega festivala okrog ......


ŠPORT

| |
11.02.2016      7:54
A A

Rokometno srebro olimpijskega festivala okrog vratu Vojničanov Anžeta in Tilna


Bratranca Tilen in Anže Dobovičnik, Vojničana, ki sta kot rokometna reprezentanta zastopala Slovenijo na 13. poletnem olimpijskem festivalu evropske mladine v gruzijskem Tbilisiju, imata več skupnih imenovalcev. Sta bratranca, povezuje ju isti priimek, prijatelja, sovrstnika, oba zaigrata na harmoniko, čeprav se njuni harmoniki razlikujeta po tipkah (Tilnova je diatonična – frajtonarica, Anžetova pa klavirska), največja skupna lastnost pa je predanost rokometu in Rokometnemu klubu Celje Pivovarna Laško, kjer igra Anže na položaju desnega in Tilen na položaju levega krila.


Bratranca Anže in Tilen  (od leve)
Bratranca Anže in Tilen (od leve)
Deli:

Starost: 17 let

Klub: Rokometni klub Celje Pivovarna Laško

Trener: Tomaž Ocvirk

Vzorniki:

Tilen: Luka Žvižej

Anže: Gašper Marguč

Cilji:

Tilen: čim več medalj na turnirjih, nadaljevanje sodelovanja v reprezentanci, uspešno končati šolanje, zaigrati v tujini, postati učitelj športa ali geografije.

Anže: igrati za člansko reprezentanco Slovenije, zaigrati v »bundesligi«, uspešno končati šolanje.

Hobiji:

Tilen: nogomet

Anže: druženje s prijatelji, brskanje po spletnih omrežjih, nogomet

Sanjsko potovanje: za oba odklop na tropskem otoku

Vidnejši rezultati:

- zlate medalje na mednarodnih rokometnih turnirjih (Madžarska, Slovaška, Nemčija, Hrvaška, BIH);

- kadetski državni prvaki 2014–15, Tilen v tem letu z rokometno ekipo 1. Gimnazije v Celju tudi šolski državni prvak;

- večkratni državni podprvaki v mlajših selekcijah;

- srebrna medalja na olimpijskem festivalu evropske mladine v Tbilisi 2015.

 

Anže in Tilen: »Rokomet je pomemben del najinega življenja!«

Rokomet je del Tilnovega in Anžetovega življenja. S skupno športno aktivnostjo sta začela že v drugem razredu osnovne šole, ko sta zaigrala nogomet pri NK Vojnik, isto leto pa sta se vključila tudi v rokometno šolo, ki je v vojniški telovadnici potekala pod vodstvom Toneta Goršiča. V obeh je zaznal potencial in ju povabil na treninge v Celje. Treningi in tekme, poleg šole, zapolnjujejo njun čas. Pravita, da ju je rokomet naučil natančnega načrtovanja in razporeditve časa, saj le tako lahko opravita vse obveznosti. Rokomet jima pomeni tudi veselje in sprostitev. Trenirata petkrat tedensko, vikendi so namenjeni tekmam, na katerih ju pogosto spremljajo starši. Hvaležna sta jim za njihovo spodbudo ter prevoze na treninge.

 

Med nogometom in rokometom sta se odločila za slednjega

Bila sta predana dvema zanimivima športoma z žogo, vendar sta se zaradi pogostejših treningov rokometa odločila opustiti nogomet. Odločitev se z njunimi uspehi vedno znova potrjuje kot pravilna, saj kljub mladosti s svojimi klubskimi in reprezentančnimi soigralci dosegata zavidljive rezultate.

Zadnji pomemben uspeh je srebrna medalja za usvojeno 2. mesto na olimpijskem festivalu evropske mladine v gruzijskem mestu Tbilisiju, kjer je sodelovalo 50 evropskih držav. Slovenski reprezentanti so tekmovali v 7 športih: judu, atletiki, gimnastiki, plavanju, tenisu, kolesarstvu in rokometu.

 

Kako je prišlo do vajine uvrstitve na 13. poletni olimpijski festival evropske mladine?

Uvrstitev v reprezentanco nama pomeni zadovoljstvo, uspeh in ponos po 11-letnem igranju rokometa. V Tbilisiju smo branili zlato medaljo, ki jo je rokometna reprezentanca usvojila pred dvema letoma v nizozemskem Utrechtu.

Na priprave za Gruzijo je bilo povabljenih 16 igralcev – mlajših kadetov letnika 1998 in mlajši – članov različnih klubov. RK Celje Pivovarna Laško je imel v reprezentanci dobro zastopanost, saj je bilo v njej kar 7 naših kadetov. S treningi in glavnimi pripravami smo začeli v juliju pod vodstvom trenerja Saša Prapotnika. V tem času smo bivali na Rogli in v Zrečah, kjer smo opravili treninge in odigrali dve pripravljalni tekmi ter postali dobri prijatelji.

 

Otvoritev

Za Gruzijo je bil to eden največjih športnih dogodkov. Otvoritvena slovesnost je potekala v prijetnem mladostnem vzdušju v družbi najbolj perspektivnih mladih športnikov Evrope, kjer nas je na 2. največjem stadionu v Gruziji pozdravilo 20.000 gledalcev. Bivali smo v olimpijski vasi in se 9 dni družili z ostalimi udeleženci.

 

Pot do finala

Tekmovanje je potekalo v dveh skupinah. Igrali smo proti reprezentancam Francije, Španije Švice in Gruzije in v tej skupini dosegli 2. mesto.

V finalu smo zadnji tekmovalni dan igrali proti francoskim vrstnikom. Z njimi smo igrali že v prvem krogu in takrat izgubili, zato je bila motivacija, da zmagamo v drugo, toliko večja. Zlato se nam je nasmihalo, saj je vse do 52. minute igra potekala gladko v obrambi in napadu ter s hitrimi protinapadi. Ko pa so Francozi izenačili in nato še povedli, nam jih ni več uspelo ujeti. Čeprav je bil naš cilj priti v polfinale dosežen, smo si želeli poseči po 1. mestu in zmagi. Kljub porazu imamo srebrno medaljo in lepe spomine na turnir.

 

Anže in Tilen, želimo vama še mnogo uspešno odigranih tekem ter uresničitve vajinih ciljev.

Lidija Eler Jazbinšek
Foto: arhiv Tilen in Anže Dobovičnik

 

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vojnik!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Ogledalo
Številka: 116
Izšla: 21.09.2017
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
November 24 25 26 27 28 29 30 1 2 3
24.11.2017 | Družabni dogodki
Prireditev odpade: MUZIKL ALPSKA SAGA
29.11.2017 | Tečaji in delavnice
Delavnica Repair Cafe
01.12.2017 | Ostalo
Izdelovanje venčkov
24.11.2017 | Družabni dogodki
Prireditev odpade: MUZIKL ALPSKA SAGA
29.11.2017 | Tečaji in delavnice
Delavnica Repair Cafe
01.12.2017 | Ostalo
Izdelovanje venčkov
02.12.2017 | Kultura
Predstavitev posthumno izdane knjige Draga Medveda

Bodite prvi pri oddaji mnenja.