Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 18.10.2017

pretežno jasno
Ponoči bo pretežno jasno, marsikje bo po nižinah nastala megla. Tudi ob morju bo lahko megleno, proti jutru se bo zgostila nizka oblačnost, ki se bo razširila tudi proti Notranjski. Najnižje jutranje temperature bodo od 3 do 9, ob morju okoli 12 stopinj C.
7°C | 22°C
četrtek, 19.10.2017
3°C | 21°C
petek, 20.10.2017
4°C | 21°C
sobota, 21.10.2017
6°C | 21°C
nedelja, 22.10.2017
8°C | 18°C
Opozorila
Torek, 17.10.2017 ob 19h
Dodatnega opozorila ni.
7°C
22°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Šport

Na vrhunski vojniški steni »polovica ......


ŠPORT

| |
01.06.2014      9:26
A A

Na vrhunski vojniški steni »polovica Slovenije«


Športno društvo Pajki je izvedlo eno najboljših tekem v športnem plezanju za celoten vzhodni del Slovenije.


Deli:

Na aprilsko nedeljo je v vojniški športni dvorani že dopoldan mrgolelo ljudi. Razlog je bil le eden – Športno društvo Pajki je organiziralo tekmo v športnem plezanju tako imenovane Vzhodne lige, torej lige, v katero je vključen celoten vzhodni del Slovenije do Ljubljane. »Gre za tekme lige B, namenjene otrokom začetnikom, da lahko na ta način nabirajo izkušnje,« opisuje glava društva Karli Pintarič. Organizacija je stekla kot po maslu. Nekaj zahvaljujoč dejstvu, da imamo v Vojniku praktično največjo umetno steno v regiji, na kateri lahko naenkrat tekmovalci plezajo ne le na dveh, temveč na štirih straneh. Vse druge zasluge gredo domačemu društvu, ki je pomislilo na vse morebitne organizacijske nevšečnosti. »Erik Obrez je smeri postavil odlično, kar je bilo videti tudi po tem, da tekmovalci niso 'padali' vsi na enem mestu. Zahvaljujoč sponzorjem smo pripravili tudi veliko nagrad tekmovalcem. Predvsem pa je vse teklo po planu, da ni bilo čakanj, ki smo jim na tekmovanjih pogostokrat priča in zna biti za otroke precej utrujajoče.«

Tekmovanja se je udeležilo 233 tekmovalcev iz omenjenega dela Slovenije, starih od sedem do sedemnajst let. Vsi so preplezali dve smeri, seštevek obeh pa je pomenil dokončno uvrstitev. Med člani vojniškega kluba se je najbolje odrezala Patricija Romih, ki je bila med starejšimi deklicami druga v skupnem seštevku, Aljaž Majdič, ki je poprej med mlajšimi cicibani vseskozi vodil v ligi, je imel na domačem terenu malce smole, tako da je po skupnem seštevku končal na četrtem mestu.

Po odprtju stene v vojniški telovadnici se je priljubljenost športa v kraju precej dvignila. V društvu je trenutno 90 otrok, od tega 14 vrtčevskih, 45 pa je dijakov, študentov in rekreativcev. »Pogostokrat se nam pridružijo tudi atiji in mamice,« doda Pintarič, »v glavnem pa smo v društvu moški, kar je za ta šport malce nenavadno. Ponavadi se namreč fantje bolj kot nad plezanjem navdušujejo za kakšen nogomet, košarko, zato med plezalci običajno prevladujejo deklice. Mimogrede, ženske običajno tudi lepše plezajo, ker niso tako močne in z manj moči premagujejo steno. Zato se za športno plezanje včasih uporablja tudi ime gimnastika ali ples na steni.«

Vojniški klub je nekoliko poseben tudi po sistemu dela. Karli je uvedel drugačen koncept vaj, v katerem lahko sodelujejo že štiriletniki. Sicer so po mnenju njegovega sina Davida, ki se v družini poleg očeta tudi ukvarja s športnim plezanjem, za dobrega plezalca ključni moč, tehnika plezanja, pogum, odločnost in trma. Plezanje na umetni steni se pogosto konča s padcem. Na tekmovanjih pa v večini primerov.

 

Rozmari Petek

Foto: Anton Rizmal

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vojnik!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Ogledalo
Številka: 116
Izšla: 21.09.2017
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Oktober 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26
17.10.2017
Danes ni dogodkov.
21.10.2017 | Družabni dogodki
ISKRENA SPOVED
22.10.2017 | Ostalo
Pohod po Tončkovi poti
25.10.2017 | Tečaji in delavnice
Delavnica Repair Cafe
26.10.201 | Ostalo
Komemoracija v Novi Cerkvi
20.10.2017 | Ostalo
Dobrodelni koncert za Francija Zemeta
21.10.2017 | Družabni dogodki
ISKRENA SPOVED
22.10.2017 | Ostalo
Pohod po Tončkovi poti
25.10.2017 | Tečaji in delavnice
Delavnica Repair Cafe
26.10.201 | Ostalo
Komemoracija v Novi Cerkvi

Bodite prvi pri oddaji mnenja.