Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za petek, 20.10.2017

jasno
Ponoči bo precej jasno, predvsem ponekod na Primorskem in na severovzhodu države bo nastala megla. Najnižje jutranje temperature bodo od 2 do 8, na Primorskem okoli 10 stopinj C.
5°C | 21°C
sobota, 21.10.2017
7°C | 21°C
nedelja, 22.10.2017
8°C | 18°C
ponedeljek, 23.10.2017
6°C | 14°C
Opozorila
Četrtek, 19.10.2017 ob 19h
Dodatnega opozorila ni.
5°C
21°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Šport

Gregor Fink:»Nogomet je moja služba in hkrati ......


ŠPORT

| |
16.03.2014      14:22
A A

Gregor Fink:»Nogomet je moja služba in hkrati hobi!«


Starost: 29 let; Klub: Nogometni klub Zavrč (NK Zavrč); Trener: Viktor Trenevski; Cilji: čim boljša uvrstitev v 1. slovenski nogometni ligi in zagotovitev prestopa v tujino; Vzorniki: Oliver Kahn in Gianluigi Buffon; Hobiji: gledanje filmov, igranje tenisa in druženje s prijatelji; Sanjsko potovanje: otok Bali; Vidnejši rezultati: član slovenske nogometne reprezentance U-20 in U-21 v sezoni 2004/2005/2006, osvojitev naslova pokalnih zmagovalcev z ekipo NK Celje Publikum v sezoni 2005/2006, uvrstitev v 1. slovensko nogometno ligo z NK Olimpija Ljubljana v sezoni 2008/2009, uvrstitev v 1. slovensko nogometno ligo z NK Zavrč v sezoni 2013/2014, osvojitev 3. mesta z NK Zavrč v 1. slovenski nogometni ligi v sezoni 2013/2014.


Za Gregorjem Finkom iz Frankolovega je že pestra nogometna kariera.
Za Gregorjem Finkom iz Frankolovega je že pestra nogometna kariera.
Deli:

Gregor Fink iz Frankolovega se je že pri osmih letih navdušil nad nogometom. »Oče in stari oče sta glavna krivca, da sem se s to popularno moštveno igro pričel ukvarjati že zelo zgodaj. Prvih nogometnih veščin so me učili v Nogometnem klubu Dravinja v Slovenskih Konjicah,« pove zgovoren nogometni vratar, ki je osnovno šolo obiskoval v Frankolovem, nato pa šolanje zaključil na Srednji šoli za gostinstvo in turizem v Celju.

 

Za Gregorjem Finkom je že pestra nogometna kariera. Bil je član vseh mlajših selekcij, najprej član NK Dravinja, pri 19. letih pa je prestopil v NK Celje Publikum. »V tem obdobju sem se znašel tudi na seznamu reprezentance U-20 in U-21. Nato sem se zopet vrnil h Konjičanom, kasneje pa še k ljubljanski Olimpiji, ki se je ponovno postavljala na noge,« na kratko oriše svojo pot, ki se je nadaljevala še v NK Drava Ptuj, NK CM Celje in v Rudarju Velenje. »Sedaj sem v NK Zavrč, s katerim imam sklenjeno triletno pogodbo, ki se mi izteče čez leto in pol. V Zavrču me vsi zelo podpirajo in verjamejo v moje sposobnosti.« Pred nogometom je Gregor večino prostega časa igral odbojko in t. i. igro med dvema ognjema. »Z odbojko sem veliko pridobil. Mnogo odbojkarskih spretnosti sem kasneje izkoristil pri branjenju nogometne mreže. Ko je v NK Dravinja zbolel vratar, sem se trenerju ponudil, da ga bom nadomestil. Tako se je začela moja vratarska pot.«

 

Čuvaj mreže je od svojega 18 leta poklicni nogometaš. »Nogomet je moja služba in hkrati hobi. Delam to, kar sem si vedno želel,« poudari. Treninge ima vsak dan, velikokrat tudi dvakrat na dan. Treningi se tudi zelo razlikujejo, saj je pozicija vratarja nekoliko drugačna od ostalih. »Pred tekmami sem vedno zelo skoncentriran. Niti pomislim ne, da bi morda večer pred tekmo šel spat zelo pozno ali pa s prijatelji na kakšno večerno zabavo. Moje misli so takrat usmerjene zgolj in samo v igro.« V sedanji ekipi je zelo močna konkurenca, saj so trenutno trije vratarji, nekaj je tudi Hrvatov. »Trenutno sem v dobri formi, ki se še dviguje, tako da sem zadovoljen. Še bolj pa sem vesel, da v klubu dobro delujemo kot celota. Smo v dobrem ritmu, dosegamo dobre rezultate in smo v vrhu lestvice," doda visoki vratar, ki je navdušen navijač slovenske nogometne reprezentance in italijanskega kluba AC Milan. Gregor si v prihodnje želi ustvariti družino, s svojim dekletom še več potovati in pa trenirati mlade vratarje, kar se že dogovarja. Kolikor mu čas dopušča pomaga voditi tudi domačo restavracijo.

 

»Tekme med Zavrčom in Mariborom v sezoni 2012/2013 so se udeležili tudi Frankolovčani. Cel avtobus jih je prišlo. Bil sem izjemno vesel in ponosen, ko so strastno navijali za moj klub. Skupaj smo se veselili izjemne zmage,« opiše dogodek, ki se ga z veseljem spominja. »Podpirajo me starši, dekle, najbližji, sokrajani, klub, Mladinsko društvo Frankolovo in drugi, kar je res enkratno. Brez njih moja športna kariera ne bi bila takšna kot je.« Gregor se s posebnimi občutki spominja tudi časov, ko je bil član slovenske reprezentance U-20 in U-21, kjer se je spoprijateljil z mnogimi znanimi slovenskimi nogometaši - Valterjem Birso, Zlatkom Dedićem, Samirjem Handanovićem, Bojanom Jokićem in drugimi. Z mnogimi še vedno ohranja vezi, na kar je zelo ponosen.

 

Tjaša Podergajs

Foto: www.prvaliga.si in www.snportal.si

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vojnik!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Ogledalo
Številka: 116
Izšla: 21.09.2017
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Oktober 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28
19.10.2017
Danes ni dogodkov.
21.10.2017 | Družabni dogodki
ISKRENA SPOVED
22.10.2017 | Ostalo
Pohod po Tončkovi poti
25.10.2017 | Tečaji in delavnice
Delavnica Repair Cafe
26.10.201 | Ostalo
Komemoracija v Novi Cerkvi
27.10.2017 | Ostalo
Komemoracija na Frankolovem
27.10.2017 | Ostalo
Komemoracija v Vojniku
27.10.2017 | Kultura
Letni koncert Arclinskih fantov
28.10.2017 Ni kategorije
SLOVENSKO DALMATINSKI VEČER
20.10.2017 | Ostalo
Dobrodelni koncert za Francija Zemeta
21.10.2017 | Družabni dogodki
ISKRENA SPOVED
22.10.2017 | Ostalo
Pohod po Tončkovi poti
25.10.2017 | Tečaji in delavnice
Delavnica Repair Cafe
26.10.201 | Ostalo
Komemoracija v Novi Cerkvi

Bodite prvi pri oddaji mnenja.