Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 22.07.2017

pretežno jasno
Popoldne bo povečini sončno. Ponekod bo pihal jugozahodni veter. Najvišje dnevne temperature bodo od 29 do 35 stopinj C.
16°C | 33°C
nedelja, 23.07.2017
16°C | 32°C
ponedeljek, 24.07.2017
18°C | 27°C
torek, 25.07.2017
15°C | 22°C
sreda, 26.07.2017
10°C | 24°C
Opozorila
Sobota, 22.7.2017 ob 14h
Danes in jutri bo po nižinah sredi dneva in popoldne velika toplotna obremenitev.
16°C
33°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Festival in spiritu canticum za srce in duha


KULTURA

| |
27.02.2014      11:35
A A

Festival in spiritu canticum za srce in duha


V soboto, 22. februarja 2014, je v večnamenski dvorani Podružnične osnovne šole Nova Cerkev na 2. festivalu malih vokalnih skupin – FMS 2014 – z naslovom in spiritu canticum oz. v duhu pesmi Vokalna skupina »in spiritu« gostila dva ugledna pevska sestava. Iz Prlekije se je prijaznemu povabilu odzval Ljutomerski oktet, ki deluje pod umetniškim vodstvom Dušana Preloga in že 49 let skrbno neguje tradicijo poustvarjanja predvsem slovenske ljudske in umetne pesmi. Kranjski oktet, ki deluje pod umetniškim vodstvom Andreja Ropasa, pa se je predstavil kot predstavnik zahodnega dela Slovenije, saj je na Gorenjskem v petih letih svojega delovanja ustvaril močne sledove ohranjanja bogate tradicije oktetovskega petja na Slovenskem. Zase pravijo, da pojejo iz srca in za ljudi. Kot protiutež péti besedi je koncertni večer popestril radijski voditelj Jure Sešek.


Člani skupine "in spiritu" so z izvedbo tokratnega festivala ponovno napolnili večnamensko dvorano.
Člani skupine "in spiritu" so z izvedbo tokratnega festivala ponovno napolnili večnamensko dvorano.
Deli:

Festival malih vokalnih skupin je zasnovan kot vrhunski vokalni dogodek v občini Vojnik, katerega namen je predstaviti repertoar slovenskih in tujih avtorjev, ljudske in avtorske glasbe s posvetnega in sakralnega področja. Na letošnjem festivalu so bili posebej zastopani slovenski avtorji vokalne glasbe, saj je koncertni večer bil izveden še v mesecu kulture, ko še odzvanja slovenska poezija, tokrat v glasbi.  Po zelo uspešnem prvem FMS v letu 2013, ki je bil izveden v okviru praznovanja kulturnega praznika v občini, ostaja najpomembnejše vodilo organizatorja festivala tudi v prihodnje ohranjati in dvigovati raven slovenske vokalne glasbe. »S tovrstnim projektom si »in spiritu« želi, da petje in skladatelje približa raznoliki publiki ter da zajame kar se da velik krog občinstva. Festival je dogodek za srce in duha,« je ob zaključku uspešne prireditve zaključil umetniški vodja Vokalne skupine »in spiritu« David Preložnik.

 

Člani skupine so z izvedbo tokratnega festivala ponovno napolnili večnamensko dvorano. Za prihodnji festival pa si »in spiritu« obeta še večje razsežnosti, saj je velika želja, da festival postane mednaroden in je zasnovan v več zvrsteh vokalne glasbe.

 

Tjaša Podergajs

Foto: Matjaž Jambriško
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vojnik!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Ogledalo
Številka: 115
Izšla: 19.06.2017
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Julij 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
22.07.2017 | Družabni dogodki
Gasilska prireditev v Lembergu
26.07.2017 | Ostalo
Repair Cafe
22.07.2017 | Družabni dogodki
Gasilska prireditev v Lembergu
25.07.2017 | Kultura
Odprtje spominskega obeležja Doroteje Hauser in sv. maša v njen spomin
26.07.2017 | Ostalo
Repair Cafe

Bodite prvi pri oddaji mnenja.