Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za petek, 20.10.2017

jasno
Ponoči bo precej jasno, predvsem ponekod na Primorskem in na severovzhodu države bo nastala megla. Najnižje jutranje temperature bodo od 2 do 8, na Primorskem okoli 10 stopinj C.
5°C | 21°C
sobota, 21.10.2017
7°C | 21°C
nedelja, 22.10.2017
8°C | 18°C
ponedeljek, 23.10.2017
6°C | 14°C
Opozorila
Četrtek, 19.10.2017 ob 19h
Dodatnega opozorila ni.
5°C
21°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Sosed sosedu

Skavti na svetovnem dnevu mladih v Madridu


SOSED SOSEDU

| |
29.08.2011      13:13
A A

Skavti na svetovnem dnevu mladih v Madridu


Svetovni dan mladih (SDM) je srečanje, na katerega papež povabi mlade z vsega sveta, ki bi radi skupaj izkusili, na novo odkrivali in praznovali svojo vero. Letos je SDM potekal od 16.8.- 21.8. v Madridu v Španiji. S skavtsko odpravo iz Slovenije se je tega največjega srečanja verujoče mladine udeležilo tudi deset članov Rakove Steze 1, od tega štirje voditelji in šest klanovk.


Skavti Rakove Steze 1 na SDM v Madridu
Skavti Rakove Steze 1 na SDM v Madridu
Deli:
Na romanje smo se odpravili v torek, 9.avgusta, naš prvi cilj pa je bil Lurd v Franciji, kjer smo v kampu za mlade prenočili in se udeležili maše narodov in procesije z lučkami. Pot smo nadaljevali proti mestu Almadén v pokrajini Castillala Mancha, ki je znana po mlinih na veter in Don Kihotu. Tam smo prebivali v hiški na deželi in preko prijaznih domačinov ter lokalnih skavtov spoznavali špansko kulturo, navade, življenje, hrano in jezik. Obiskali smo rudnik živega srebra, ki je bratsko povezan z rudnikom v Idriji, bili na slavnostnem sprejemu pri županu in skupaj z domačini s pomočjo plesa preganjali bika, ki predstavlja simbol vsega hudega. Pripravili so nam tudi različne delavnice, nočno orientacijo po mestu, ker pa je bilo zelo vroče, pa vsak dan tudi popoldansko osvežitev v bazenu. Nato smo odšli v Campo de Criptana, kjer je potekalo škofijsko srečanje, ki se ga je udeležilo 10.000 ljudi, središče dogajanja pa je bilo prav med slavnimi mlini na veter.

 

Od tam smo pot nadaljevali proti našemu glavnemu cilju, Madridu, kjer smo se nastanili v skavtskem kampu in skupaj s skavti iz vsega sveta sestavljali veliko skavtsko družino. Med slavnostno otvoritvijo kampa smo se naučili tudi koreografijo, s katero smo kasneje na trgu Caello v centru mesta izvedli skavtski Flashmob (posnetek si lahko ogledate na www.youtube.com - Flashmob scout JMJ Madrid 2011). Ob dopoldnevih smo se vsi udeleženci iz Slovenije dobivali na katehezah, čez dan pa smo raziskovali znamenitosti Madrida, ki so nas zelo navdušile. Vsi mladi romarji s celega sveta pa smo se zbrali na trgu Cibeles na otvoritveni ceremoniji SDM (16.8.), sprejemu papeža Benedikta XVI. (18.8.) in križevem potu (19.8.) ter seveda na vrhuncu srečanja – na letališču Cuatros Vientos, kjer je zvečer potekala vigilija s svetim očetom. To noč je v spalkah pod milim nebom prespalo dva milijona mladih z istimi mislimi, le v različnih jezikih. Svetovni dan mladih se je zaključil v nedeljo, 21.8., s sveto mašo, kjer je papež tudi naznanil naslednji SDM, ki bo potekal v Rio de Janeiru v letu 2013. Zadnji cilj našega popotovanja je bil v Barceloni, kjer smo preživeli še en odličen dan, nato pa se po več kot dveh tednih vrnili domov.

 

SDM je bil prijetna in dobra izkušnja, kjer smo spoznali veliko mladih s celega sveta, si z njimi izmenjali spominke za na skavtske rutke, opazovali in spoznavali različne kulture, narode in jezike, okusili Španijo v vseh mogočih pogledih, spoznali gostoljubnost domačinov in videli, da smo mladi celega sveta močni v veri, kar nakazuje tudi slogan srečanja ''Firmes enla Fe'' (Močni v veri). 

                                                                                                                                                                                                                                                                                                    Klara Bojanovič,

                                                                                                                    Energična rakovica

 

 

 

 

                             Povezave:www.youtube.com (Bodi prvi!) Oceni članek

Deli z ostalimi: Prijavi napako


0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vojnik!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Ogledalo
Številka: 116
Izšla: 21.09.2017
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Oktober 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28
19.10.2017
Danes ni dogodkov.
21.10.2017 | Družabni dogodki
ISKRENA SPOVED
22.10.2017 | Ostalo
Pohod po Tončkovi poti
25.10.2017 | Tečaji in delavnice
Delavnica Repair Cafe
26.10.201 | Ostalo
Komemoracija v Novi Cerkvi
27.10.2017 | Ostalo
Komemoracija na Frankolovem
27.10.2017 | Ostalo
Komemoracija v Vojniku
27.10.2017 | Kultura
Letni koncert Arclinskih fantov
28.10.2017 Ni kategorije
SLOVENSKO DALMATINSKI VEČER
20.10.2017 | Ostalo
Dobrodelni koncert za Francija Zemeta
21.10.2017 | Družabni dogodki
ISKRENA SPOVED
22.10.2017 | Ostalo
Pohod po Tončkovi poti
25.10.2017 | Tečaji in delavnice
Delavnica Repair Cafe
26.10.201 | Ostalo
Komemoracija v Novi Cerkvi

Bodite prvi pri oddaji mnenja.