Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za četrtek, 29.06.2017

delno oblačno
Popoldne bo spremenljivo oblačno, občasno bodo še nastajale krajevne plohe in nevihte. Več sonca bo na vzhodu države. Pihal bo okrepljen jugozahodni veter. Najvišje dnevne temperature bodo od 20 do 27 stopinj.
16°C | 26°C
petek, 30.06.2017
12°C | 26°C
sobota, 01.07.2017
14°C | 26°C
nedelja, 02.07.2017
13°C | 25°C
ponedeljek, 03.07.2017
11°C | 26°C
Opozorila
Četrtek, 29.6.2017 ob 12h
Dodatnega opozorila ni.
16°C
26°C
delno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Sosed sosedu

Na obisku pri Jelki in Jožetu Žlavsu


SOSED SOSEDU

| |
02.09.2011      18:58
A A

Na obisku pri Jelki in Jožetu Žlavsu


Vsak človek je čudo sveta, vsak človek skriva talent, ki spi toliko časa, dokler ga ne prebudimo in povabimo na plan.


Deli:

V začetku počitnic smo se člani MDDI Celje, ki smo vse leto v delavnicah ročnih del ustvarjali različna ročna dela, pripravili zaključek. Čez leto smo se tedensko srečevali in ustvarjali različne izdelke domače obrti, hkrati pa tkali prijateljske vezi. Odpeljali smo se v Globoče, kjer nas je sprejel Jože Žlaus, priznan umetnik, etnolog in poznavalec zgodovine.

Predstavil nam je zgodovino vojniških gradov. Nekoč sta bila dva vojniška gradova. Eden je stal na hribu sv. Tomaža in drugi na Gradišču. Med obema hriboma je tekel hudournik Čuč, v katerega naj bi nepokorneže metali z brvi, ki je povezovala gradova. Podobo te zgodovine je umetnik Jože Žlaus naslikal na zid svoje hiše. Posedli smo se na klop, okrepljeni z ocvirkovo potico naše članice. Po navodilih Jožeta smo se vsi zagledali v sliko, misleč, saj ne znamo risati, kako bo to videti ... in naše prve slike in risbe, prve umetnine so nastajale. Utihnili smo, saj smo bili vsi zatopljeni v svoje liste in sliko na steni. Jože je hodil od enega do drugega in razlagal, kako in kaj naprej. "Saj ni mogoče", smo si govorili, saj je pod našimi rokami nastajala naša prva umetnina. Sledili so popravki in slike so dobile videz,  s katerim smo bili vsi zadovoljni. Po fotografiranju z našimi umetninami, so nas fantje presenetili z malico z žara in krompirjem iz  žerjavice. Vsi smo bili presenečeni, kaj lahko s pomočjo strokovnjaka in svoje volje naredimo. Na dan smo priklicali talent, ki je bil skrit daleč nekje v nas.

Da je bilo veselje še večje, sta Jože in žena Jelka zapela in zaigrala na kitaro. V oči so nam stopile solze, ko smo poslušali Jelkino pesem za hčerko. Solze sreče so se lesketale v naših očeh, ko smo opazovali svoje prve izdelke, prave umetnine. Hvala Jožetu, ki nas je sprejel v svoji galeriji, nam obudil spomine na stare čase in nam pokazal, kako lahko z malo volje in pomoči narediš nekaj, kar nam bo v trajen ponos in spomin. Odločili smo se, da bomo prve izdelke uokvirili in pokazali še drugim na razstavi v jeseni.

Jože in Jelka hvala, da smo z vašo pomočjo naš zaključek izvedli nepozabno in lepo. Hvala, da sta nam prisluhnila in nam poklonila svoj dragoceni čas ter nas razveselila s svojo neizmerno prijaznostjo. Hvala vsem, ki ste poskrbeli, da je bila miza ob zaključku polna dobrot, s katerimi smo se okrepčali ob zaključku našega ustvarjanja. Srčno si želim, da bi te slike ne bile zadnje. Vsi, ki so videli naše umetnine, niso mogli verjeti, da smo slike izdelali sami.

 

                                                                                                               Dragica Mirnik
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vojnik!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Ogledalo
Številka: 115
Izšla: 19.06.2017
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.