Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 17.10.2017

delno oblačno
Ponoči bo jasno, po nižinah in ob morju bo ponovno nastala megla. Najnižje jutranje temperature bodo od 3 do 9, ob morju do 12 stopinj C.
6°C | 23°C
sreda, 18.10.2017
7°C | 22°C
četrtek, 19.10.2017
4°C | 21°C
petek, 20.10.2017
5°C | 21°C
sobota, 21.10.2017
6°C | 19°C
Opozorila
Ponedeljek, 16.10.2017 ob 19h
Dodatnega opozorila ni.
6°C
23°C
delno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Sosed sosedu

Krajevni praznik KS Vojnik


SOSED SOSEDU

| |
28.06.2011      19:18
A A

Krajevni praznik KS Vojnik


Krajevni praznik praznujemo 20. junija kot spomin na zbor krajanov pri Olčjek, kjer so se že davnega leta 1941 odločili strniti vrste in braniti dom in svobodo pred sovražnikom.


Deli:

V času praznovanja praznika KS Vojnik so se zvrstile številne prireditve, za katere lahko rečem, da so bile številčno dobro obiskane. Prireditve so potekale v soorganizaciji z društvi v našem kraju. Tako je Vinogradniško vinarsko društvo organiziralo 5. praznik vina s Salamijado, na šolskem igrišču je potekal turnir trojk v organizaciji KK Vojnik. Člani Društva upokojencev Vojnik so organizirali meddruštveno in medobčinsko tekmovanje v streljanju z zračno puško in tekmovanje v ruskem kegljanju, Zveza borcev za vrednote NOB KO Vojnik je v soorganizaciji s KS izpeljala proslavo v Arclinu pri Olčjek ter skupaj s pohodniki opravila pot po poteh spominskih obeležij, tokrat k spominski plošči v Gabrovcu .

Turistično društvo je povabilo strokovnjakinjo Ruth Podgornik Reš, ki je predavala o vrtovih, Mladinsko društvo Vojnik je vabilo mlade na »Vojnik ga žura z rock glasbo«, prisluhnili pa smo lahko tudi koncertu dalmatinske klape iz Bibinja in harfistki domačinki Veroniki Tadina, planinci Planinskega društva Vojnik so izpeljali pohod na Uršulo nad Dramljami, otroci in starši vrtca Mavrica pa so se družili ob športnih igrah.

 

Predzadnji vikend v juniju je bil še posebej zapolnjen z dogajanji.

V soboto, 18. junija 2011, smo v parku med nekdanjo staro šolo in Hotkom prisostvovali domoljubnemu protokolu in svečanemu programu ob odkritju spominskega obeležja ob 20. obletnici vojne za Slovenijo v organizaciji VDS za celjsko območje, občino Vojnik in OZVVS Celje.

Popoldan istega dne je pod okriljem PGD Vojnik na nogometnem igrišču uspešno   potekalo tekmovanje starejših gasilk in gasilcev.

Mnogo obiskovalcev je prišlo v Vojnik na zabavno prireditev »Katrca«, kjer so bili deležni prijaznosti delavnih članov PGD Vojnik in društva kmetic Meta.

Vojnik pa so obiskali tudi člani Medobčinskega društva invalidov, ki so imeli pod šotorom na šolskem igrišču srečanje.

Osrednja  prireditev v počastitev 20. obletnice samostojnosti Slovenije in praznika KS Vojnik, pa je  bila  v petek, 24. junija.

Slovesen uvod v slavnostno sejo smo opravili z zasaditvijo lipe, simbola slovenstva, ki bo rastla pri novo postavljenem spominskem obeležju vojne za Slovenijo.

Na seji smo spregovorili o naših načrtih za delo naprej, ozrli pa smo se tudi na izvedene projekte, ki so bili zastavljeni že v preteklem obdobju, ko je KS vodil Mirko Krašovec, realizirali pa so se letos.

Ob 19. uri je bila v KUD Vojnik slovesnost v počastitev 20. obletnice samostojnosti Slovenije, kjer so bila podeljena tudi krajevna priznanja. Iskreno smo hvaležni delovnim in vztrajnim članom društev in organizacij v Vojniku, ki s svojim delom pripomorejo k utripu in prepoznavnosti našega kraja.

Letošnji dobitniki krajevnih priznanj so:

ŠTEFKA ŽLAVS – dolgoletna predsednica Društva kmetic Meta, dobitnica priznanj dobrote slovenskih kmetij in pobudnica izobraževanj v okviru društva in izven njega.

JERNEJ ČATER - že 33 let prostovoljno deluje na pevskem področju kot član Moškega pevskega zbora KUD F. Prešeren Vojnik. Od leta 2002 do 2011 je bil tudi predsednik Moškega pevskega zbora in je dobitnik vseh treh Gallusovih priznanj.

VINOGRADNIŠKO VINARSKO DRUŠTVO VOJNIK - je bilo ustanovljeno pred osmimi leti z namenom, da članom pomagajo do čim več strokovnega znanja na področju vinogradništva in tudi kletarstva, kar jim je uspelo. To dokazujejo zavidljivi uspehi članov društva na najrazličnejših ocenjevanjih, kjer za kakovost svojih vin prejemajo najvišja, tudi zlata priznanja. Društvo je eno številčnejših in z mnogoterimi dejavnostmi uvrščajo društvo v vrh aktivnih društev v KS Vojnik.

DRUŠTVO IZVIR S PARTNERJI - Društvo Izvir je bilo pobudnik ureditve Gozdne učne poti modrijanov (GUMP) v vojniški KS, ki poteka od cerkve sv. Florjana v Vojniku na nadmorski višini 283 m, zaključi pa se pri Planinskem domu na Tomažu, tik pod cerkvijo sv. Tomaža. Gozdno učno pot je v času od njene otvoritve z vodenim ogledom posebej za to pot usposobljenih vodnikov obiskalo že kar nekaj skupin, ki so se navdušene vrnile z ogleda. Zagotovo pa bo sprehod po GUMP-u mnogim obiskovalcem dobrodošel umik pred hitenjem vsakdanjika.

 

     S podelitvijo priznanj KS se zaključujejo prireditve ob prazniku KS. Bliža se čas dopustov in počitnic. Želim vam, da jih preživite tako kot vam najbolj ustreza, predvsem pa, da si naberete novih moči in ohranite zdravje.

 

Lidija Eler Jazbinšek,

predsednica Sveta KS Vojnik
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vojnik!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Ogledalo
Številka: 116
Izšla: 21.09.2017
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Oktober 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26
17.10.2017
Danes ni dogodkov.
21.10.2017 | Družabni dogodki
ISKRENA SPOVED
22.10.2017 | Ostalo
Pohod po Tončkovi poti
25.10.2017 | Tečaji in delavnice
Delavnica Repair Cafe
20.10.2017 | Ostalo
Dobrodelni koncert za Francija Zemeta
21.10.2017 | Družabni dogodki
ISKRENA SPOVED
22.10.2017 | Ostalo
Pohod po Tončkovi poti
25.10.2017 | Tečaji in delavnice
Delavnica Repair Cafe

Bodite prvi pri oddaji mnenja.