Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za nedelja, 25.06.2017

oblačno
Ponoči se bo postopno jasnilo, zjutraj pa bo na severozahodu in severu spremenljivo oblačno. Tam so možne že manjše padavine. Najnižje jutranje temperature bodo od 15 do 22 stopinj C.
19°C | 27°C
torek, 26.06.2017
16°C | 30°C
sreda, 27.06.2017
15°C | 31°C
četrtek, 28.06.2017
16°C | 31°C
petek, 29.06.2017
19°C | 25°C
Opozorila
Sobota, 24.6.2017 ob 18h
V večernem času so še možne močnejše nevihte s sunki vetra in nalivi.
19°C
27°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Sosed sosedu

Otvoritev obnovljene kapele na Veliki Ravni


SOSED SOSEDU

| |
25.09.2011      19:26
A A

Otvoritev obnovljene kapele na Veliki Ravni


Predsednik KS Nova Cerkev Jezernik Slavko je uvodoma pozdravil goste, še posebej pa domačina Antona Žerjava, ki se je lotil projekta obnove kapele. Dejal je, da je ponosen, da se ljudje odločajo za obnovo kulturno zgodovinskih objektov in vsakokrat kot predsednik KS rad priskoči na pomoč.


Prisotnim je spregovoril predsednik KS Jezernik Slavko
Prisotnim je spregovoril predsednik KS Jezernik Slavko
Deli:

Kako je potekala obnova, pa je prepustil besedo sogovornici Špeli Medved, ki je poudarila, da je to Čerjakova kapela, ki stoji na tem mestu že skoraj dvesto let, in sicer od leta 1836. Prvič je bila obnovljena leta 1930 in ponovno letos. Zahvalila se je vsem sponzorjem, dobrotnikom in prijateljem, ki so kakorkoli pomagali pri obnovi. Kapela stoji na Čerjakovi domačiji na Veliki Ravni.

 

Obred posvetitve je opravil dekan Alojz Vicman, ki je poudaril pomen odnosa ljudi do kulturne dediščine in pohvalil domačina Antona Žerjava, da se je lotil tako pomembne naloge. To znamenje, ta kapela bo krasila kraj tukaj zato, da bi se ob njej ustavljali, premišljevali in si nabirali moč za premagovanje vsakdanjih križev. Na koncu je čestital vsem, ki so sodelovali pri obnovi tega znamenja.

 

Podžupan občine Vojnik Branko Petre je v imenu občine Vojnik in župana pozdravil dogodek. Ta kapela je že približno petdeseta, ki smo jo, tudi s pomočjo občine, obnovili. Je prava umetnina, v kateri so umetniki svojo roko in talent nekako vgradili. Na koncu je gospodarju podaril skromno spominsko pozornost, z namenom, da ga spomni na današnji dan in da bo vedel, da tudi občina Vojnik ceni takšne odločitve in se zahvaljuje vsakemu posebej za njihov trud.

 

Na koncu se je vsem zahvalil tudi domačin Anton Žerjav, ki je povabil vse prisotne na pogostitev.

 

Zapisal: Jure Vovk

Slike: J. Vovk


0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vojnik!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Ogledalo
Številka: 115
Izšla: 19.06.2017
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Junij 24 25 26 27 28 29 30 1 2 3
24.06.2017 | Šport
30 - letnica SD Vizore
25.06.2017 | Kultura
Socka poje, pleše in igra
28.06.2017 | Ostalo
Repair cafe

Bodite prvi pri oddaji mnenja.