Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za petek, 21.09.2018

jasno
Ponoči se bo povsod razjasnilo, ponekod po nižinah bo nastala megla. Najnižje jutranje temperature bodo od 10 do 15, ob morju okoli 18 °C.
13°C | 29°C
sobota, 20.09.2018
13°C | 28°C
nedelja, 22.09.2018
14°C | 17°C
ponedeljek, 23.09.2018
7°C | 23°C
torek, 24.09.2018
13°C | 22°C
Opozorila
Četrtek, 20.9.2018 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
13°C
29°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice

Potrditev ljubezni, izrečene pred pol ......


NOVICE

| |
08.01.2018      17:53
A A

Potrditev ljubezni, izrečene pred pol stoletja


Zakonca Kolar iz Bovš sta v soboto, 30. 12. 2017, v prelepi in veličastni cerkvi sv. Jerneja v Vojniku ponovno potrdila svojo ljubezen, izrečeno pred natanko pol stoletja.


Zakonca Kolar v cerkvi sv. Jerneja v Vojniku
Zakonca Kolar v cerkvi sv. Jerneja v Vojniku
Deli:

Župnik Anton Perger je vodil zahvalno poročno mašo, kjer sta se zakonca Kolar spominjala vseh danih zaobljub, ki sta si jih kot mlada ženin in nevesta obljubila pred poročnim oltarjem že toliko let nazaj. Lepo je videti zakonca, ki sta skupaj prehodila toliko let. Poročna zaobljuba je nekaj tako zelo lepega, obenem pa prinaša veliko odgovornosti, prilagajanja, strpnosti, pomoči eden drugemu, velikih odločitev in še bi lahko naštevali. Življenje ne prizanaša, tako tudi že prehojena skupna pot zakoncev Kolar ni bila vedno posejana z rožicami, kajti bile so težave, bila je bolezen, pa vendarle so zmagali ljubezen, volja, pogum, pomoč in sodelovanje.


Z vero in ljubeznijo sta si krepila in ohranjala spoštovanje, kar je dandanes že skoraj redkost in na to sta lahko ponosna, obenem pa sta lahko tudi zgled in navdih mnogim parom. Tako zelo lepo je videti zakonca, ki se še vedno po toliko letih skupne poti razumeta, si stojita ob strani, se spoštujeta, si bogatita življenje s stvarmi, ki jih imata rada oba, se razdajata vnukom, si vzameta čas za prijatelje, pogovore … skratka eden z drugim se dobro počutita in rada sta skupaj. Dejstvo, ki za zakonca Kolar nedvomno drži, je, biti pošten in iskren.


Ob zaključku poročne slovesnosti v cerkvi sta se zakonca bogu zahvalila za toliko skupnih let. Želimo vama še veliko zdravih let preživetih skupaj in bogatenje vsakdana z lepimi in predvsem iskrenimi stvarmi, ki vaju osrečujejo!

 

Tekst: Dragica Jezernik
Foto: Renata Pečar
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vojnik!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Ogledalo
Številka: 119
Izšla: 21.06.2018
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.