Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 24.10.2017

pretežno jasno
Danes bo pretežno jasno, v vzhodni Sloveniji občasno zmerno oblačno. Pihal bo okrepljen severni do severovzhodni veter, ki bo ponehal zvečer in v noči na sredo. Najvišje dnevne temperature bodo od 13 do 17, na Primorskem do okoli 19 stopinj C.
5°C | 16°C
sreda, 25.10.2017
2°C | 17°C
četrtek, 26.10.2017
3°C | 21°C
petek, 27.10.2017
5°C | 20°C
sobota, 28.10.2017
6°C | 15°C
Opozorila
Torek, 24.10.2017 ob 6h
Severni veter bo zjutraj in deloma dopoldne ponekod pod Karavankami in Kamniškimi Alpami ter v višjih legah v sunkih presegal hitrost 70 km/h.
5°C
16°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Obvestila

Slovensko združenje medijev ostro proti ......


OBVESTILA

| |
27.09.2012      8:25
A A

Slovensko združenje medijev ostro proti morebitnemu dvigu DDV


Slovensko združenje medijev je na vlado naslovilo pismo, v katerem izraža ostro nasprotovanje in ogorčenje nad zaenkrat neuradno namero vlade, da dvigne stopnjo DDV za prodajo časopisov in revij na 20 odstotkov. Premier Janez Janša je v ponedeljek dejal, da o tem še ni dal nobene izjave in da vlada še ni sprejela nobene končne odločitve.


Deli:

Slovensko združenje medijev je na vlado naslovilo pismo, v katerem izraža ostro nasprotovanje in ogorčenje nad zaenkrat neuradno namero vlade, da dvigne stopnjo DDV za prodajo časopisov in revij na 20 odstotkov.

LJUBLJANA> Po mnenju Slovenskega združenja medijev, ki deluje pod okriljem Slovenske oglaševalske zbornice, bi zvišanje davka na dodano vrednost (DDV) za prodajo časopisov in revij s sedanjih 8,5 odstotkov na 20 odstotkov večino slovenskih tiskanih medijev pahnila pod rob preživetja in dodobra zdesetkala slovensko medijsko krajino.

 

To bi bil zadnji udarec

“Slovenski tiskani mediji smo, skoraj brez izjeme, zaradi vseh strukturnih sprememb na medijskem trgu in še posebno zaradi že štiri leta trajajoče krize že tako potisnjeni na rob preživetja. Ekstremno zmanjševanje stroškov in odpuščanja so bili že doslej del založniškega vsakdana. Zato bi bil tak ukrep za mnoge tiskane medije še zadnji udarec pred dokončnim zaprtjem, ustvarjalci medijskih vsebin pa bi množično ostali brez dela,” je Slovensko združenje medijev zapisalo v pismu vladi.

 

Povišanja cen si tiskani mediji ne morejo privoščiti

Ob tem navaja, da si povišanja cen v teh časih založniki tiskanih medijev ne morejo privoščiti, ker bi to pomenilo le še dodatno zniževanje že tako (pre)nizkih prodanih naklad. V združenju so pričakovali prav nasprotno, to je ukinitev DDV na prodane naklade časopisov in revij, kot je v navadi v mnogih sodobnih demokratičnih družbah, tudi tistih, ki jih je kriza prizadela veliko manj od Slovenije.

Nobena vlada se ni odločila za povišanje DDV

“Nikjer, prav nikjer se vlade kljub recesiji niso odločile za povišanje stopnje DDV - nasprotno, povsod sprejemajo ukrepe, ki medijem olajšajo prehod skozi krizo,” navajajo v združenju, kjer od vlade pričakujejo, da takšnega ukrepa ne bo sprejela in da je pripravljena na pogovor.

Informacije o tem, da naj bi vlada v okviru priprave proračuna za prihodnji dve leti načrtovala tudi zvišanje DDV za nekatere izdelke in storitve, so se v medijih pojavile konec prejšnjega tedna, vendar na Ministrstvu za finance tega niso potrdili, a tudi ne zanikali.

Janša: Sem vesel, da se ugotavlja, da dvig DDV ni samo dobra stvar

Predsednik vlade Janez Janša je v ponedeljek na srečanju s slovenskimi dopisniki v New Yorku pred začetkom splošne razprave 67. zasedanja Generalne skupščine Združenih narodov v razpravi o možnosti zvišanja DDV za tiskane medije zagotovil, da doslej o tem še ni dal nobene izjave in da o tem vlada še ni sprejela nobene končne odločitve.

“Sem pa vesel, da se ugotavlja, da dvig DDV ni samo dobra stvar. Doslej je veljalo, da je to neka čudežna rešitev za vse naše probleme,” je dejal Janša in se pošalil, da slovenskih časopisov ne bere veliko.

Prejšnji teden so pojasnila v zvezi s tem od vlade zahtevali tudi v Društvu novinarjev Slovenije, kjer menijo, da bi bil dvig DDV za časopise in revije nov hud, morda tudi zadnji udarec panogi. Na težavne razmere v panogi so opozorili tudi v Združenju založnikov časopisov in revij, ki deluje v okviru Medijske zbornice pri Gospodarski zbornici Slovenije.

STA

 
5 (1 glas)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vojnik!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Ogledalo
Številka: 116
Izšla: 21.09.2017
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Oktober 24 25 26 27 28 29 30 31 1 2
24.10.2017
Danes ni dogodkov.
25.10.2017 | Tečaji in delavnice
Delavnica Repair Cafe
26.10.201 | Ostalo
Komemoracija v Novi Cerkvi
27.10.2017 | Ostalo
Komemoracija na Frankolovem
27.10.2017 | Ostalo
Komemoracija v Vojniku
27.10.2017 | Kultura
Letni koncert Arclinskih fantov
28.10.2017 Ni kategorije
SLOVENSKO DALMATINSKI VEČER
31.10.2017 | Ostalo
Komemoracija na Stranicah
25.10.2017 | Tečaji in delavnice
Delavnica Repair Cafe
26.10.201 | Ostalo
Komemoracija v Novi Cerkvi
27.10.2017 | Ostalo
Komemoracija na Frankolovem
27.10.2017 | Ostalo
Komemoracija v Vojniku
27.10.2017 | Kultura
Letni koncert Arclinskih fantov

Bodite prvi pri oddaji mnenja.