Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za četrtek, 29.06.2017

delno oblačno
Danes bo spremenljivo oblačno, občasno bodo nastajale krajevne plohe in nevihte. Več sonca bo na vzhodu države. Pihal bo okrepljen jugozahodni veter. Najvišje dnevne temperature bodo od 20 do 27 stopinj.
16°C | 26°C
petek, 30.06.2017
13°C | 26°C
sobota, 01.07.2017
15°C | 24°C
nedelja, 02.07.2017
12°C | 25°C
ponedeljek, 03.07.2017
13°C | 26°C
Opozorila
Četrtek, 29.6.2017 ob 6h
Dodatnega opozorila ni.
16°C
26°C
delno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Kronika

Novoletna jelka v Špesovem domu


KRONIKA

| |
24.12.2012      16:04
A A

Novoletna jelka v Špesovem domu


Ko se bližajo božični in novoletni prazniki, se med naše stanovalce naseli praznično vzdušje. Prav poseben pa je pri nas dan, ko skupaj postavljamo božično drevesce. Seveda ne čakamo na božični večer, ampak naše prostore in okolico doma okrasimo nekaj dni pred čarobnim večerom.


Prav poseben dan  pri nas pa je, ko skupaj postavljamo božično drevesce.
Prav poseben dan pri nas pa je, ko skupaj postavljamo božično drevesce.
Deli:

Na ta dan po Domu že navsezgodaj zadiši po kuhanem vinu, sadnem čaju in svežem pecivu.Zberemo se v avli, zasliši se harmonika gospoda Tratnika, staroste med muzikanti, saj jih šteje že preko devetdeset, vendar harmonika v njegovih rokah še vedno zveni zelo ubrano. Ob zvokih Svete noči se na jelki začnejo svetlikati raznobravni okraski, ki jih okorne roke nežno obešajo na vejice, in jelka počasi dobiva končno podobo. Seveda ne gre brez jaslic, pri katerih pa ima glavno besedo gospod Brecl, domski župnik. Ob njih postavimo še miniaturo cerkvice, ki jo je pred leti izdelal gospod Gorenšek, in slika je popolna. Ko se na drevescu proti večeru prižgo lučke in v bližnjem kaminu zaplapola ogenj, vse zasije v čarobni svetlobi. Tako nastane prostor, kjer se ob večerih ustavljajo stanovalci doma in obujajo lepe spomine na čase, ko so doma, v krogu družine, največkrat zelo skromno, vendar srečni praznovali božič.


Na dan postavljanja božičnega drevesca so nas obiskali tudi člani folklorne skupine Osnovne šole Vojnik pod mentorstvom Milanke Kralj, in prav njim gre zahvala, da je ta dan pri nas minil še bolj veselo in praznično.

 

                                                                                                                            Elči Gregorc
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vojnik!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Ogledalo
Številka: 115
Izšla: 19.06.2017
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.