Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za petek, 23.06.2017

pretežno oblačno
Popoldne bo večinoma sončno, nastale bodo krajevne nevihte, ki bodo lahko tudi močnejše. Manj verjetne bodo na Primorskem. Pihal bo zahodni veter. Najvišje dnevne temperature bodo od 30 do 36 stopinj C.
16°C | 34°C
sobota, 24.06.2017
16°C | 33°C
nedelja, 25.06.2017
19°C | 28°C
ponedeljek, 26.06.2017
14°C | 30°C
torek, 27.06.2017
14°C | 32°C
Opozorila
Petek, 23.6.2017 ob 14h
Popoldne in zvečer so možne močnejše nevihte z nalivi in sunki vetra, ni izključen tudi pojav toče. Ob tem so možni porasti hudourniških voda.
16°C
34°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Obvestila

Razpis srečanja odraslih folklornih skupin ......


DRUŠTVA

| |
13.02.2016      13:30
A A

Razpis srečanja odraslih folklornih skupin »Le okol' …«


Razpisujemo srečanje odraslih folklornih skupin, ki bo pod nazivom »Le okol' …« potekalo v Kulturnem domu Šoštanj, v soboto, 2. aprila 2016.


Rok za prijave je 9. marec 2016.
Rok za prijave je 9. marec 2016.
Deli:

Prijavijo se lahko mladinske in odrasle folklorne skupine, ki delujejo na območju območnih izpostav Velenje, Celje in Mozirje. Vabimo vas, da se na srečanje prijavite ter s tem omogočite skupini in njenim članom predstavitev na pregledni, strokovno spremljani prireditvi.


Pogoji za nastop na srečanju so:

- posamezna prijavljena odrska postavitev odrasle skupine naj obsega od 6 do 10 minut programa;

- plesi se morajo izvajati ob živi glasbeni spremljavi.

Srečanje bo strokovno spremljala Neva Trampuš. Po končani prireditvi bo podala strokovno mnenje o predstavljenih programih, naknadno pa boste prejeli še pisno oceno. Strokovni spremljevalec bo po ogledu vseh srečanj v regiji razvrstil skupine po uspešnosti – bronaste (območna raven), srebrne (regijska raven), zlate (državna raven). Izmed skupin, ki dosegajo državno raven, bosta državni strokovni spremljevalki pripravili izbor nastopajočih na obeh državnih srečanjih (če posebnega vabila na državno srečanje ne boste prejeli, nas prosimo pokličite in posredovali vam bomo program).

 

Drugi pogoji strokovnega spremljanja:

- državni strokovni spremljevalki za državno srečanje ne smeta izbrati skupine, ki jo vodita, niti odrske postavitve, ki sta jo ustvarili;
- podrobnejša merila glede vrednotenja programov so objavljena v Folklorniku 5 (2009), in sicer na straneh od 158 do 160 ter na spletu (http://www.jskd.si/folklorna-dejavnost/prireditve/uvod_prireditve_folklora.htm).


Priporočila:
- če obstaja možnost, naj si vodja skupine ogleda celotno prireditev;

- če obstaja možnost (prostor v dvorani, možnost prehoda v zaodrje ipd.), naj si prireditev ogledajo vsi folklorniki, poskrbite, da zaradi tega v dvorani ne bo nemira, snemanje in fotografiranje, razen v primerih, ko ste dogovorjeni s koordinatorjem OI, ni dovoljeno;

-  razen izjemoma, če to res ni možno, svoj nastop pripravite tako, da boste prišli na oder iz zaodrja in da boste tam predstavitev tudi končali;

- v sklop srečanja sodi tudi udeležba vodje skupine na strokovnem pogovoru po njem, zato naj si prevoz in varstvo (pri otroških folklornih skupinah) organizira tako, da se bo razgovora lahko udeležil;

- vodje otroških folklornih skupin otroke, starše in druge opozorite, da se prireditev začne z nastopom prve skupine in konča z nastopom zadnje, vmesno vstajanje, odhajanje iz dvorane, samovoljno prihajanje otrok v dvorano ipd. ni dopustno.


Prijava:

Prijava je možna preko spletne prijavnice, ki jo najdete na spodnji povezavi:

https://docs.google.com/forms/d/1nidJn-6AkmnlH1szojsxWbToDA2jeezefsKTcj4B5zQ/edit?usp=drive_web

 

Prijavnico je treba izpolniti najkasneje do 9. marca 2016.

 

e-prijavnica

 

Rok za prijave je 9. marec 2016.

 

Vrstni red nastopajočih bo določila strokovna služba območne izpostave na podlagi prispelih prijav. Podrobna navodila (pozicijska vaja, spored idr.) boste prejeli naknadno.

 

Nina Mavec Krenker,

koordinatorka OI Velenje
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vojnik!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Ogledalo
Številka: 115
Izšla: 19.06.2017
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Junij 23 24 25 26 27 28 29 30 1 2
23.06.2017 | Ostalo
ULICA ŽALOSTNIH OBRAZOV
24.06.2017 | Šport
30 - letnica SD Vizore
25.06.2017 | Kultura
Socka poje, pleše in igra
28.06.2017 | Ostalo
Repair cafe

Bodite prvi pri oddaji mnenja.