Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 24.02.2018

pretežno oblačno
Zvečer se bodo pojavljale rahle padavine. V večjem delu države bo snežilo, ob morju in na Goriškem bo rahlo deževalo. Pihal bo severovzhodnik, na Primorskem zmerna do močna burja. Veter bo gradil snežne zamete. Ponoči bodo padavine oslabele in povečini ponehale.
-2°C | 0°C
nedelja, 25.02.2018
-12°C | -6°C
ponedeljek, 26.02.2018
-15°C | -5°C
torek, 27.02.2018
-13°C | -5°C
Opozorila
Petek, 23.2.2018 ob 16h
Najmočnejši sunki burje na Primorskem bodo ponekod presegali hitrost 100 km na uro.
-2°C
0°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Obvestila

Obrezovanje drevja in vejevja ob ......


OBVESTILA

| |
18.09.2017      17:10
A A

Obrezovanje drevja in vejevja ob kategoriziranih cestah – javnih poteh in lokalnih cestah


Gasilci, vozniki tovornjakov Simbio, reševalci, izvajalci zimske službe in drugi nas opozarjajo na poškodbe vozil, ki nastajajo zaradi poseganja vej na cestišče in v cestno telo. Zaradi nepreglednosti, ki je povzročena s tem, je povečana možnost nesreč. Do večjih poškodb vozil prihaja zlasti ob prevozih pitne vode in različnih intervencijah (požarih, poplavah, prometnih nesrečah ipd.), ko je treba hitro ukrepati.


Vejevje v cestnem telesu ogroža varnost
Vejevje v cestnem telesu ogroža varnost
Deli:

Vljudno prosimo vse lastnike zemljišč ob krajevnih in lokalnih cestah, da poskrbijo za ustrezno prevoznost cest in do konca septembra 2017 obrežejo vsa drevesa, veje in ostalo rastje, ki sega v cestno telo. Odlok o občinskih cestah v občini Vojnik, 30. člen, določa naslednje: »Lastniki oz. uporabniki zemljišč v varovalnem pasu občinske javne ceste ali pločnika morajo ob občinski javni cesti ali pločniku redno porezati veje dreves, žive meje, trte in druge vegetacije ali poljščin, da se ne zarastejo v prosti profil ceste in tako ne poslabšajo in onemogočajo preglednosti ali drugače ovirajo ali ogrožajo promet. V nasprotnem primeru je dolžan upravljavec to urediti skladno z veljavno zakonodajo.« Varovalni pas občinske ceste se meri od zunanjega roba vozišča ter znaša pri javnih poteh največ 4 m.

 

Z vašim sodelovanjem bo izvajalcem javne službe omogočeno nemoteno opravljanje storitev.

 

Tekst: Občina Vojnik in KS Vojnik, Nova Cerkev, Frankolovo
Foto: Lidija Eler Jazbinšek
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vojnik!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Ogledalo
Številka: 117
Izšla: 13.12.2017
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.