Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 23.04.2018

pretežno oblačno
Danes bo večinoma sončno, predvsem popoldne lahko na severu nastane kakšna ploha. Krepil se bo jugozahodni veter. Najvišje dnevne temperature bodo od 23 do 29 °C.
10°C | 28°C
torek, 22.04.2018
8°C | 28°C
sreda, 24.04.2018
9°C | 24°C
četrtek, 25.04.2018
8°C | 26°C
petek, 26.04.2018
10°C | 24°C
Opozorila
Ponedeljek, 23.4.2018 ob 6h
Dodatnega opozorila ni.
10°C
28°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Obvestila

Obrezovanje drevja in vejevja ob ......


OBVESTILA

| |
18.09.2017      17:10
A A

Obrezovanje drevja in vejevja ob kategoriziranih cestah – javnih poteh in lokalnih cestah


Gasilci, vozniki tovornjakov Simbio, reševalci, izvajalci zimske službe in drugi nas opozarjajo na poškodbe vozil, ki nastajajo zaradi poseganja vej na cestišče in v cestno telo. Zaradi nepreglednosti, ki je povzročena s tem, je povečana možnost nesreč. Do večjih poškodb vozil prihaja zlasti ob prevozih pitne vode in različnih intervencijah (požarih, poplavah, prometnih nesrečah ipd.), ko je treba hitro ukrepati.


Vejevje v cestnem telesu ogroža varnost
Vejevje v cestnem telesu ogroža varnost
Deli:

Vljudno prosimo vse lastnike zemljišč ob krajevnih in lokalnih cestah, da poskrbijo za ustrezno prevoznost cest in do konca septembra 2017 obrežejo vsa drevesa, veje in ostalo rastje, ki sega v cestno telo. Odlok o občinskih cestah v občini Vojnik, 30. člen, določa naslednje: »Lastniki oz. uporabniki zemljišč v varovalnem pasu občinske javne ceste ali pločnika morajo ob občinski javni cesti ali pločniku redno porezati veje dreves, žive meje, trte in druge vegetacije ali poljščin, da se ne zarastejo v prosti profil ceste in tako ne poslabšajo in onemogočajo preglednosti ali drugače ovirajo ali ogrožajo promet. V nasprotnem primeru je dolžan upravljavec to urediti skladno z veljavno zakonodajo.« Varovalni pas občinske ceste se meri od zunanjega roba vozišča ter znaša pri javnih poteh največ 4 m.

 

Z vašim sodelovanjem bo izvajalcem javne službe omogočeno nemoteno opravljanje storitev.

 

Tekst: Občina Vojnik in KS Vojnik, Nova Cerkev, Frankolovo
Foto: Lidija Eler Jazbinšek
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vojnik!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Ogledalo
Številka: 118
Izšla: 01.03.2018
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
April 23 24 25 26 27 28 29 30 1 2
30.04.2018 | Družabni dogodki
Kresovanje
01.05.201 | Družabni dogodki
Prvomajska budnica

Bodite prvi pri oddaji mnenja.