Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 22.05.2018

oblačno
Zvečer bodo še nastale posamezne plohe ali nevihte. Ponoči se bo prehodno povsod razjasnilo, proti jutru pa se bo v notranjosti Slovenije zmerno pooblačilo. Najnižje jutranje temperature bodo od 8 do 13, na Primorskem do 16 °C.
9°C | 24°C
sreda, 23.05.2018
9°C | 24°C
četrtek, 24.05.2018
11°C | 22°C
petek, 25.05.2018
14°C | 25°C
sobota, 26.05.2018
14°C | 28°C
Opozorila
Nedelja, 20.5.2018 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
9°C
24°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Lokalne skupnosti

KS Vojnik: Iztekajoče se leto v Krajevni ......


LOKALNE SKUPNOSTI

| |
11.12.2017      15:14
A A

KS Vojnik: Iztekajoče se leto v Krajevni skupnosti Vojnik


V decembru, času veselja in praznovanj, se ozremo na dosežke in izpeljane načrte. Druga polovica leta, torej čas po prazniku KS, na katerem že naredimo delno inventuro, je bila za področje naše krajevne skupnosti uspešna.


Asfaltirana cesta Pot v Konjsko bo olajšala pristop in varnost.
Asfaltirana cesta Pot v Konjsko bo olajšala pristop in varnost.
Deli:

Investicije
Na področju investicij je bilo za potrebe Osnovne šole Vojnik urejeno podstrešje, pridobili smo nove učilnice. Izgrajena je bila kanalizacija na delu Arclinske ceste, pripravljena so sredstva za izgradnjo prve faze vodovoda Razgorce. Na pokopališču je novozgrajen nadstrešek pri poslovilni vežici, uredila pa se je tudi notranjost vežice, kjer so bila opravljena pleskarska dela, zamenjana okna in vrata, popravljena je bila streha, položene ploščice.


Asfaltiranja in sanacije cest

Režijski odbori so z odgovornim pristopom, sodelovanjem s krajani in z izvajalci in mnogimi prostovoljnimi urami pripravili podlage za asfaltiranje. Za dobro opravljeno delo se zahvaljujemo vsem. Asfaltirane so bile ceste: Konjsko, Arclin, Gabrovec, Razgor, Dobrotin. Opravljene so bile tudi preplastitve dela ceste Pristava–Bezovica ter odsek ceste iz smeri Šmartno do odcepa za Runtole. Na makadamskih cestah smo opravljali nujna vzdrževalna dela s sanacijami cestišč, ki so bila zaradi deževnih obdobij pogosto uničena. Z izvajalcem smo opravili preglede cest in se dogovorili za sanacije  odsekov  cest: Male Dole–Vrbič, Muzelj–Visoko, Pot v Konjsko in Konjsko, Jankova–Pristava–Dobrotin. Zavedamo se, da je precej asfaltnih  cest,  še potrebnih sanacij, ki jih bomo postopoma opravljali po zimski sezoni.

 
Gasilci, zimska služba in ovire z zaraščanjem dreves

Skupaj z gasilci in izvajalci zimske službe smo opravili oglede cest in ugotovili, da veliko rastja posega v cestno telo, kar onemogoča varno vožnjo intervencijskim vozilom, izvajalcem zimske ter komunalne službe, zato vljudno prosimo lastnike zemljišč, da odstranijo drevje in grmovje, ki posega v cestno telo.

 


Tekst: Lidija Eler Jazbinšek
Foto: Lea Sreš
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI Ogledalo? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Ogledalo
Ogledalo
Keršova ulica 8
Tel:(03) 780 06 40
Ogledalo
Številka: 118
Izšla: 01.03.2018
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Maj 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
21.05.2018
Danes ni dogodkov.
24.05.2018 | Družabni dogodki
Srečanje starejših krajanov na Frankolovem
26.05.201 | Šport
Pohod na Mojčin dom na Vitrancu
26.05.2018 | Šport
Družabne igre
27.05.201 | Družabni dogodki
Pomladanski kramarski sejem

Bodite prvi pri oddaji mnenja.