Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za nedelja, 18.02.2018

oblačno
Ponoči se bodo začele pojavljati rahle padavine, ki se bodo proti jutru nekoliko okrepile. Meja sneženja bo sprva na okoli 500 m nad morjem, proti jutru pa se bo spuščala. Tu in tam v notranjosti prehodno ni izključen pojav poledice.
0°C | 5°C
torek, 19.02.2018
-4°C | 3°C
sreda, 20.02.2018
-2°C | 2°C
četrtek, 21.02.2018
-2°C | 3°C
petek, 22.02.2018
-4°C | 2°C
Opozorila
Sobota, 17.2.2018 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
0°C
5°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Lokalne skupnosti

KS Vojnik: Iztekajoče se leto v Krajevni ......


LOKALNE SKUPNOSTI

| |
11.12.2017      15:14
A A

KS Vojnik: Iztekajoče se leto v Krajevni skupnosti Vojnik


V decembru, času veselja in praznovanj, se ozremo na dosežke in izpeljane načrte. Druga polovica leta, torej čas po prazniku KS, na katerem že naredimo delno inventuro, je bila za področje naše krajevne skupnosti uspešna.


Asfaltirana cesta Pot v Konjsko bo olajšala pristop in varnost.
Asfaltirana cesta Pot v Konjsko bo olajšala pristop in varnost.
Deli:

Investicije
Na področju investicij je bilo za potrebe Osnovne šole Vojnik urejeno podstrešje, pridobili smo nove učilnice. Izgrajena je bila kanalizacija na delu Arclinske ceste, pripravljena so sredstva za izgradnjo prve faze vodovoda Razgorce. Na pokopališču je novozgrajen nadstrešek pri poslovilni vežici, uredila pa se je tudi notranjost vežice, kjer so bila opravljena pleskarska dela, zamenjana okna in vrata, popravljena je bila streha, položene ploščice.


Asfaltiranja in sanacije cest

Režijski odbori so z odgovornim pristopom, sodelovanjem s krajani in z izvajalci in mnogimi prostovoljnimi urami pripravili podlage za asfaltiranje. Za dobro opravljeno delo se zahvaljujemo vsem. Asfaltirane so bile ceste: Konjsko, Arclin, Gabrovec, Razgor, Dobrotin. Opravljene so bile tudi preplastitve dela ceste Pristava–Bezovica ter odsek ceste iz smeri Šmartno do odcepa za Runtole. Na makadamskih cestah smo opravljali nujna vzdrževalna dela s sanacijami cestišč, ki so bila zaradi deževnih obdobij pogosto uničena. Z izvajalcem smo opravili preglede cest in se dogovorili za sanacije  odsekov  cest: Male Dole–Vrbič, Muzelj–Visoko, Pot v Konjsko in Konjsko, Jankova–Pristava–Dobrotin. Zavedamo se, da je precej asfaltnih  cest,  še potrebnih sanacij, ki jih bomo postopoma opravljali po zimski sezoni.

 
Gasilci, zimska služba in ovire z zaraščanjem dreves

Skupaj z gasilci in izvajalci zimske službe smo opravili oglede cest in ugotovili, da veliko rastja posega v cestno telo, kar onemogoča varno vožnjo intervencijskim vozilom, izvajalcem zimske ter komunalne službe, zato vljudno prosimo lastnike zemljišč, da odstranijo drevje in grmovje, ki posega v cestno telo.

 


Tekst: Lidija Eler Jazbinšek
Foto: Lea Sreš
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI Ogledalo? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Ogledalo
Ogledalo
Keršova ulica 8
Tel:(03) 780 06 40
Ogledalo
Številka: 117
Izšla: 13.12.2017
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.