Logo MojaObčina.si

Vojnik

DANES
5°C
-5°C
JUTRI
2°C
-4°C
Deli
8467

Prireditev za izjemne, pozitivne ljudi

»Na vabilu smo zapisali: Na svetu, ki je postal otopel, so pozitivni ljudje, ki spodbujajo druge, nekaj izjemnega. Zelo jih potrebujemo! Dobrodošli na slavnostni prireditvi ob prazniku Občine Vojnik, kjer ste zbrani izjemni, pozitivni ljudje,« so bile uvodne besede župana Branka Petreta 3. oktobra 2017 na osrednji slovesnosti ob občinskem prazniku v telovadnici Osnovne šole Vojnik. Pred slovesnostjo je potekala tudi slavnostna seja občinskega sveta s predstavitvijo novih prostorov v mansardi Osnovne šole Vojnik.

Na dogodku, ki ga je povezovala Greta Kokot Rajković, so podelili občinske grbe, županova priznanja, priznanje zlati maturantki in priznanje za študijske dosežke. V kulturnem programu sta nastopili Vokalni skupini In spiritu in Kolorina ter Tomaž Majcen Quartet.


Komisija za mandatna vprašanja, volitve in imenovanja je pravočasno prejela in obravnavala kar 192 predlogov za 37 oseb, 5 društev, 2 skupini, 1 zavod in 1 kmetijo. Občinski svet je na 19. redni seji v mesecu septembru obravnaval predlog komisije in odločal o prejemnikih priznanj letos.

 

Župan je v govoru poudaril ključne investicije v obdobju od lanskega občinskega praznika do danes in načrtih za prihodnost ter poudaril pomen ponosa. »Občina Vojnik praznuje na dan, ko smo bili v državnem zboru potrjeni kot samostojna lokalna skupnost. To je trenutek, ko moramo biti in smo lahko ponosni na razvoj, ki smo ga dosegli v tem obdobju. Še posebej pa moramo biti ponosni na svoje ljudi, saj so prav oni tisto najboljše, kar imamo. Ponosni na doseženo, saj s svojim delom, požrtvovalnostjo, nesebičnostjo, s čutom za dobro in za sočloveka, ustvarjajo visoko kakovost življenja. Pomisliti moramo tudi, da je življenje kot štafetni tek. Da mora vsakdo štafeto predati naslednjemu. Vsak od nas mora razmišljati, kako bo svoje delo najboljše opravil in kako bo, ko napočil pravi čas, predal delo tistim, ki pridejo za nami in jih pri tem podpiral. Naši mladi pa morajo vedeti, da je življenje več kot le dogodki prihodnjega vikenda, naslednja plača ali naslednji žur.« Ob zaključku se je zahvalil vsem, ki soustvarjajo razvoj občine, in poudaril, da so bili izvedeni mnogi projekti in investicije kljub nižjemu financiranju občin s strani države in kljub temu, da še vedno ni bil objavljen noben razpis za evropska sredstva, na katerega bi se lahko prijavile občine.

 

Priznanje za študijske dosežke raziskovalki Klari, Lani za zlati uspeh na maturi

Posebno priznanje za študijske dosežke je prejela dr. Klara Bojanovič Machado, ki je na Danskem doktorirala s področja biotehnologije. Klara trenutno živi in dela v Ameriki, zato je priznanje v njenem imenu sprejela mama Nada Bojanovič. Klara je oktobra 2016 doktorirala s področja biotehnologije na tehnični univerzi na Danskem. Po doktoratu se je preselila v San Diego v Kaliforniji, ZDA, kjer je zaposlena v podjetju Illumina. V prihodnosti si Klara želi ostati na raziskovalnem področju in razvoju novih inovativnih tehnologij, ki bodo omogočile hitrejšo in bolj natančno diagnostiko v zdravstvu ter razkrile skrite informacije človeškega genoma oziroma DNK.

 

Lana Kuzman že od malih nog živi v Vojniku, kjer je tudi obiskovala osnovno šolo. Izobraževanje je nadaljevala na Gimnaziji Lava v Celju. Poleg uspešnega dela pri pouku je z odličnimi rezultati osvajala tudi različna priznanja na tekmovanjih – priznanja iz matematike in angleškega jezika, zmaga na literarnem natečaju za kratko zgodbo v angleščini. Svoje uspehe v srednji šoli je nazadnje okronala z dosežkom zlate mature. Lana je zdaj študentka psihologije na Filozofski fakulteti v Ljubljani.

 

Županova priznanja za prizadevne občanke in občane

Župan je za izjemno delo in v zahvalo podelil priznanja:

Darji Flis za predsedovanje župnijski Karitas Frankolovo ter večletno dejavno delo v kraju in pomoč krajanom v različnih življenjskih stiskah;

Jožetu Koštomaju za skoraj 20-letno petje v Moškem pevskem zboru Prosvetnega društva Anton Bezenšek Frankolovo, za predsedovanje zboru ter petje pri Kvartetu Frankolovo;

Marjanu Vrancu za večletno dejavno delo v Prostovoljnem gasilskem društvu Frankolovo, za promocijo Frankolovega ter ohranjanje starih običajev;

Mariji Gobec za večletno vodenje župnijske Karitas Nova Cerkev, vključevanje mladih v dobrodelno delo ter pomoč krajanom v različnih življenjskih stiskah;

Milanu Lončareviču za dejavno delo v Lovski družini Vojnik, donatorstvo ter prispevek k razvoju krajev in izvajanje podjetniške dejavnosti;

Boštjanu Selčanu za več kot 30-letno članstvo in dejavno delo v Prostovoljnem gasilskem društvu Nova Cerkev, uspešno sodelovanje na tekmovanjih ter različnih gasilskih intervencijah;

Miranu Kovaču za prizadevno in strokovno delo v Vinogradniško-vinarskem društvu Vojnik ter za prislužene medalje in priznanja na ocenjevanjih vin;

Nataši Kovačič Stožir za dejavno delo v Turističnem društvu Vojnik, soorganizacijo prepoznavnega Božičnega Vojnika ter izvajanje podjetniške dejavnosti in

Aleksandri Vrbič za dejavno delo v KO Rdečega križa Vojnik, v Prostovoljnem gasilskem društvu Vojnik ter v Združenju borcev za vrednote NOB KO Vojnik.

 

Bron za uspešno, dolgoletno delo in pomoč

Mihaela Hren je prejela bronasti vojniški grb za dolgoletno dejavno delo v Kulturnem društvu Godba na pihala Nova Cerkev, delo v Krajevnem odboru Rdečega križa Vojnik ter v drugih društvih in za prispevek k razvoju Nove Cerkve; Dragica Mirnik za večletno dejavno delo v Medobčinskem društvu delovnih invalidov Celje, pobudo in sodelovanje pri projektu »Občina po meri invalidov« ter vsestransko pomoč ljudem, ki so tega najbolj potrebni ter Franc Ravnak za 45-letno dejavno delo v Prostovoljnem gasilskem društvu Frankolovo, nesebično pomoč na gasilskih intervencijah ter vsestranski prispevek k razvoju Frankolovega.


Skupaj 100 let uspešnega dela čebelarjev in skakalcev

Srebrni vojniški grb sta prejeli Čebelarsko društvo Vojnik za 70 let uspešnega dela pri ohranjanju čebelarstva, vključevanje mladih v dejavnost ter promocijo občine Vojnik na širšem območju ter Smučarsko društvo Vizore za 30 let uspešnega dela z mladimi na športnem področju, organiziranje in sodelovanje na športnih prireditvah ter promocijo občine Vojnik po Sloveniji in v tujini.

 

Zlato za velikega domoljuba in ambasadorja Slovenije in Slovencev

Zlati vojniški grb je za duhovno vodenje in delo v župniji Črešnjice in v drugih župnijah, ohranjanje kulturne dediščine, delo na glasbenem področju ter vsestransko pomoč ljudem v stiski tokrat prejel dr. Vinko Kraljič. V nagovoru je spregovoril o svojem življenju in duhovniški poti. »Naša last je samo ta trenutek. Naše življenje je v božjih rokah.« Vprašal se je, zakaj je ravno on bil izbran za ta grb, izrazil je tudi ponos nad izbiro in priznanjem in se zahvalil zanj z vso hvaležnostjo. »Iskrena hvala za visoko priznanje. Nisem ga vreden, vesel pa sem ga.«


Ob prejemu visokega priznanja mu je v zahvalo zapel tudi Mešani cerkveni pevski zbor svetega Lenarta iz Nove Cerkve, kar je bilo presenečanje za vse zbrane na prireditvi.

 

Tjaša Podergajs

Foto: Matjaž Jambriško

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Število glasov: 0

Oglejte si tudi

Komentarji

Za komentiranje se morate prijaviti.
Na ta prispevek še ni komentarjev. Bodi prvi!