Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za četrtek, 29.06.2017

delno oblačno
V prvem delu noči bodo nevihte s krajevnimi neurji od zahoda zajele večji del Slovenije, v drugem delu noči pa prehodno povečini ponehale.
16°C | 26°C
petek, 30.06.2017
13°C | 26°C
sobota, 01.07.2017
15°C | 24°C
nedelja, 02.07.2017
12°C | 25°C
ponedeljek, 03.07.2017
13°C | 26°C
Opozorila
Sreda, 28.6.2017 ob 18h
Do sredine noči so ob nevihtah še možna krajevna neurja. Močni sunki zahodnega vetra in nalivi bodo ob prehodu hladne fronte najprej (okoli 22. ure) zajeli obalo, nato pa v približno treh urah prešli vso Slovenijo.
16°C
26°C
delno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice

Nemir na srebrnem jubileju


KULTURA

| |
16.03.2016      18:03
A A

Nemir na srebrnem jubileju


Prva nedelja v marcu je bila namenjena »glasboljubom«. V dvorani OŠ A. Bezenška Frankolovo je domače prosvetno društvo organiziralo jubilejno 25. srečanje narodno-zabavnih ansamblov Ostanimo prijatelji. Prireditev ima več pomenov: ime je dobila po istoimenski pesmi legendarnih Avsenikov, med ljudmi in donatorji ima veliko pristnih prijateljev, ki jo vsa leta zvesto podpirajo, ima pa tudi brezčasen poziv k prepotrebnemu prijateljstvu med ljudmi našega planeta.


Gost prireditve – ansambel Nemir
Gost prireditve – ansambel Nemir
Deli:

Uganka za bralce!

V naslednji zgodbi boste ugotovili, kateri ansambli so nastopili na letošnji prireditvi. »Združbo nastopajočih so sestavljali glasbeniki z vseh koncev Slovenije, lokacijsko najbližji je bil ansambel Mikola. Kaže, da so bili Veseli Dolenjci v Navezi s Sekstakordom, saj so eni in drugi prepevali o večno zanimivi temi – ljubezni. Ko se je med Ognjenimi muzikanti zaslišal ženski glas, je publika zaman iskala dekle in presenečeno ugotovila, da je visoki C prišel iz moškega grla. Posledično se je med ljudmi razlegel tako prisrčen Smeh, da se mu niso mogle upreti nič manj prisrčne Frajerke, ki so prepričljivo dokazale, da tudi one niso od muh. Bravo punce! Energično so nastop nadaljevali Mladi korenjaki in s tem nakazovali, da med ljudi prihaja Nemir. Ne boste verjeli, občinstvo ga je željno pričakovalo, ob njihovih skladbah in komičnih vložkih pa kar pozabilo, da od dve urnega sedenja že malce boli zadnja plat. Žal nastop stand up komičarke Tanje ni bil prepričljivo komičen, a to ni zasenčilo profesionalnosti vseh ostalih nastopajočih in voditeljice koncerta Alje Tihle Hren.«

 

Na dosedanjih 25 prireditvah se je zvrstilo približno 150 glasbenih skupin, med njimi mnoga znana imena, kot so: Modrijani, Akordi, Vagabudni, Saša Avsenik, Alpski kvintet, Miro Klinc, Igor in zlati zvoki, Štajerskih 7 in drugi. Točne statistike obiskovalcev organizator prireditve nima, lahko pa izda podatek, da je dvorana vsako leto polna glasbenih sladokuscev, pogosteje se zgodi, da obiskovalci stojijo, kot pa da kakšen stol sameva. Za konec še pravilna rešitev zgornje uganke: jagodni izbor tokratnega, jubilejnega koncerta, je sestavljalo 8 priznanih slovenskih ansamblov, za piko na i pa še gost prireditve – ansambel Nemir.

 

Sonja Jakop

Foto: Dolfi Jakop 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vojnik!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Ogledalo
Številka: 115
Izšla: 19.06.2017
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.