Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 24.10.2017

pretežno jasno
Ponoči se bo od zahod zjasnilo in zjutraj bo povsod pretežno jasno. Predvsem v severni in vzhodni Sloveniji bo pihal okrepljen severni veter. Najnižje jutranje temperature bodo od 3 do 8, v zatišnih legah okoli 0 stopinj C.
5°C | 16°C
sreda, 25.10.2017
2°C | 17°C
četrtek, 26.10.2017
3°C | 21°C
petek, 27.10.2017
5°C | 20°C
sobota, 28.10.2017
6°C | 15°C
Opozorila
Ponedeljek, 23.10.2017 ob 17h
Dodatnega opozorila ni.
5°C
16°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Lokalne skupnosti

Županov novoletni sprejem


LOKALNE SKUPNOSTI

| |
28.12.2013      00:25
A A

Županov novoletni sprejem


V dvorani kulturnega doma v Vojniku je v torek, 17. decembra 2013, potekal županov novoletni sprejem.


*
*
Deli:

"Počasi ustavljamo korak proti božiču proti dnevu samostojnosti in enotnosti in proti novemu letu, počasi, vendar vztrajno pravimo, da je te naglice dovolj, da je treba obiskati kakšno prireditev in narediti kaj za srce in dušo, da se je potrebno po tej naglici leta 2013 malo ustaviti. Tudi mi smo ustavili korak za vas, spoštovani prisotni, zato smo vas povabili sem, da skupaj proslavimo, obudimo spomin, si čestitamo in se ozremo tudi v prihodnost. Okrasili smo vasi in trge, postavili smo lučke, da bi bilo to praznično občutenje lepše, prijaznejše." S temi besedami je župan občine Vojnik Benedikt Podergajs nagovoril vse prisotne na županovem sprejemu.


Gospod župan se je je v svojem govoru navezal na govornika, ki je poudaril, da je pred prihajajočimi prazniki potrebno pozabiti in se spominjati ter poveseliti.


V občini Vojnik ni bilo možno vsega realizirati, ker je premalo denarja in preveliko želja. Eden takih še nedokončanih projektov je prostorski plan, ki še ni zaključen zaradi vedno novih uredb in zahtev. Večina neuresničenih projektov ima vzrok v pomanjkanju finančnih sredstev. To je za pozabo, vendar za kratko pozabo, saj bo po novem letu potrebno narediti vse, da bodo stvari stekle.


Z veseljem pa je naštel dokončane projekte: nov vrtec, nova telovadnica, kanalizacija, vodovod, pločnik, paviljon, ki se jih je ob iztekajočem letu vredno spomniti in veseliti.


"Veselimo se lahko, da smo imeli vedno pripravljene projekte, da smo lahko pridobili evropska sredstva, veselimo se dejstev, da smo vsako leto ob proračunu dobili še dodatna sredstva, ki so pomenila velike projekte - kot so protipoplavni ukrepi in ukrepi na državnih cestah."


Svojo hvaležno zahvalo je župan namenil vsem, ki so zagon društvenega, družbenega, političnega, karitativnega, poslovnega in gospodarskega življenja v občini. Misijon je v dveh župnijah občine pomenil duhovno spodbudo. Ponosni smo lahko, da so prvič v času občine Vojnik skavti prinesli luč miru, da je bila Župnija Vojnik tista, kjer se je ta luč delila za Štajersko, Koroško in Prekmursko regijo.


V sklepnem delu govora je župan občine Vojnik voščil veliko dobrega ob božičnih dneh, veselja ob dnevu samostojnosti in enotnosti, veliko sreče, zdravja in poslovnih uspehov v letu, ki je pred nami, in zaključil s Slomškovo poslanico:
Nas Slovence naj bistri prebrisana glava.
Glava in srce dajeta možu poštenje in čast.
Lepo naj bo cvetje našega uma,
pa tudi stas našega dejanja obilen.
Naj cvet brez sadu ne odpade.
Prijatli, nikdar ne pozabimo, da smo pošteni
in delovni SLOVENCI.

V prazničnem programu je nastopil Orkester Viktorja Kreblja domačega kulturnega društva in Dekliška vokalna skupina Kolorina pod vodstvom Emilije Kladnik Sorčan.


Županov novoletni sprejem pa je bil obeležen tudi z izidom 5000 izvodov turističnega prospekta Dobrodošlica raznolikosti, ki je zgodba naših krajev, naše dediščine in v besedi, sliki ter ob motivih škarjerezov Doroteje Hauser vabi na ogled krajev v občini Vojnik.


Lidija Eler Jazbinšek

Foto: J. Vovk
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vojnik!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Ogledalo
Številka: 116
Izšla: 21.09.2017
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Oktober 24 25 26 27 28 29 30 31 1 2
24.10.2017
Danes ni dogodkov.
25.10.2017 | Tečaji in delavnice
Delavnica Repair Cafe
26.10.201 | Ostalo
Komemoracija v Novi Cerkvi
27.10.2017 | Ostalo
Komemoracija na Frankolovem
27.10.2017 | Ostalo
Komemoracija v Vojniku
27.10.2017 | Kultura
Letni koncert Arclinskih fantov
28.10.2017 Ni kategorije
SLOVENSKO DALMATINSKI VEČER
31.10.2017 | Ostalo
Komemoracija na Stranicah
25.10.2017 | Tečaji in delavnice
Delavnica Repair Cafe
26.10.201 | Ostalo
Komemoracija v Novi Cerkvi
27.10.2017 | Ostalo
Komemoracija na Frankolovem
27.10.2017 | Ostalo
Komemoracija v Vojniku
27.10.2017 | Kultura
Letni koncert Arclinskih fantov

Bodite prvi pri oddaji mnenja.