Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za petek, 20.10.2017

jasno
Ponoči bo precej jasno, predvsem ponekod na Primorskem in na severovzhodu države bo nastala megla. Najnižje jutranje temperature bodo od 2 do 8, na Primorskem okoli 10 stopinj C.
6°C | 21°C
sobota, 21.10.2017
8°C | 21°C
nedelja, 22.10.2017
7°C | 17°C
ponedeljek, 23.10.2017
7°C | 15°C
torek, 24.10.2017
5°C | 15°C
Opozorila
Četrtek, 19.10.2017 ob 19h
Dodatnega opozorila ni.
6°C
21°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Lokalne skupnosti

Ob desetletnici delovanja Špesovega doma ...


LOKALNE SKUPNOSTI

| |
04.04.2013      10:53
A A

Ob desetletnici delovanja Špesovega doma


V dneh, ko smo dočakali koledarsko pomlad in si želimo, da bi jo pričele označevati tudi temperature, se v Špesovem domu pripravljamo na deseto obletnico pričetka delovanja.


Špesov dom
Špesov dom
Deli:

Po prvomajskih praznikih pred desetimi leti so se v novozgrajeni Dom vselili prvi stanovalci. V tistih dneh manj kot tridesetčlanski kolektiv je vsak delovni dan sprejel po nekaj novih stanovalcev, hkrati pa je raslo tudi število zaposlenih. Morda je kriv spomin, morda so bili takrat drugačni časi, morda pa je ključno, da smo bili takrat vsi 10 let mlajši, toda spomin na tiste dni je lep. Kljub začetnim težavam je bilo občutiti zadovoljstvo, da je bila izpolnjena žeja Frančka Špesa in vseh, ki so vsak po svojih močeh prispevali, da je v Vojniku zrasel drugi zasebni dom s koncesijo v državi: župana Bena Podergajsa z občinskimi svetniki, takratnega našega državnozborskega poslanca dr. Slavka Gabra in še mnogih, ki so pomagali z nasveti, delom ali bodrilno besedo.

 

V desetih letih smo zrasli v skoraj 90-članski kolektiv, ki od drugega leta delovanja dalje skrbi za 170 stanovalcev Doma. Ves ta čas je javnost s svojimi prispevki v Ogledalu o dogajanju v Domu vestno seznanjal Rafko Gregorc: poleg rednih kulturnih prireditev in pestrega dogajanja ste lahko v člankih spremljali praznovanja štirih stoletnic stanovalcev, tudi ljubezen s poroko dveh stanovalcev smo zabeležili. Ne gre spregledati, da 13 stanovalcev letos v Domu biva že deseto leto, med zaposlenimi pa jih deset let zvestobe Domu praznuje dobra tretjina!

 

Ta zapis bi lahko izkoristili za to, da bi se poleg zgodovine dotaknili dosežkov, problemov in perspektiv naše dejavnosti. Bralcem bi lahko predstavili, na kaj smo lahko ponosni, in odkrili pogled na težave, s katerimi smo se ubadali doslej in ki nas vsak dan bolj bremenijo.

 

Toda ravno zaradi vsesplošne krize, ki mnoge navdaja z malodušjem in jezo, bomo jubilej raje izkoristili za bolj optimističen pogled nazaj in naprej. Enajstega maja bomo zato na praznovanju ob Domu raje predstavili, kdo vse je s svojimi nastopi bogatil dogajanje v Domu. Spisek vseh nastopajočih je predolg, da bi lahko vsi na proslavi tudi nastopili, a pozabljen ni nihče. Prepričani smo, da bomo še dolgo ostali povezani. Ne le s sosednjim vrtcem in osnovno šolo, tudi z vojniškim in frankolovskim pevskim zborom, pihalno godbo iz Nove Cerkve, mnogimi znanimi ansambli, vsemi prostovoljnimi gasilskimi društvi v občini in drugimi. Vsem se na tem mestu iskreno zahvaljujemo.

 

Jubilejna obletnica naj bo dan za praznovanje! Vse, ki tako ali drugače čutite s Špesovim domom, bomo 11.maja ob 13.30 z veseljem sprejeli medse. Po kulturnem programu si bomo vzeli čas, da se spomnimo dosežkov iz preteklosti in s pogumom, združeni in s skupnimi cilji pogledamo na izzive prihodnosti.

 

 

OB DESETLETNICI DELOVANJA SE VODSTVO IN VSI ZAPOSLENI ŠPESOVEGA DOMA ISKRENO ZAHVALJUJEMO ZA PRISPEVEK IN SODELOVANJE PRI NAŠEM DELU OBČINSKI UPRAVI IN KRAJEVNIM SKUPNOSTIM, KULTURNO PROSVETNIM DRUŠTVOM, PROSTOVOLJNIM GASILSKIM DRUŠTVOM IN NJIHOVI MEDOBČINSKI ZVEZI, OSNOVNIM ŠOLAM IN VRTCU MAVRICA TER GLASBENIM ANSAMBLOM IN POSAMEZNIKOM ZA PRISPEVEK IN SODELOVANJE PRI NAŠEM DELU. Z VAŠO POMOČJO SMO NAŠIM STANOVALCEM RES DOM IN TO BI RADI OSTALI TUDI V PRIHODNJE!


Dragan Žohar

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vojnik!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Ogledalo
Številka: 116
Izšla: 21.09.2017
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Oktober 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29
21.10.2017 | Družabni dogodki
ISKRENA SPOVED
22.10.2017 | Ostalo
Pohod po Tončkovi poti
25.10.2017 | Tečaji in delavnice
Delavnica Repair Cafe
26.10.201 | Ostalo
Komemoracija v Novi Cerkvi
27.10.2017 | Ostalo
Komemoracija na Frankolovem
27.10.2017 | Ostalo
Komemoracija v Vojniku
27.10.2017 | Kultura
Letni koncert Arclinskih fantov
28.10.2017 Ni kategorije
SLOVENSKO DALMATINSKI VEČER
20.10.2017 | Ostalo
Dobrodelni koncert za Francija Zemeta
21.10.2017 | Družabni dogodki
ISKRENA SPOVED
22.10.2017 | Ostalo
Pohod po Tončkovi poti
25.10.2017 | Tečaji in delavnice
Delavnica Repair Cafe
26.10.201 | Ostalo
Komemoracija v Novi Cerkvi

Bodite prvi pri oddaji mnenja.