Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za četrtek, 24.05.2018

oblačno
Danes bo spremenljivo do pretežno oblačno. Dopoldne bo večinoma suho, sredi dneva in popoldne pa bodo nastajale krajevne plohe in nevihte. Najvišje dnevne temperature bodo od 20 do 24, na Primorskem do 27 °C.
12°C | 24°C
petek, 25.05.2018
14°C | 24°C
sobota, 26.05.2018
12°C | 26°C
nedelja, 27.05.2018
14°C | 28°C
ponedeljek, 28.05.2018
14°C | 28°C
Opozorila
Četrtek, 24.5.2018 ob 9h
Dodatnega opozorila ni.
12°C
24°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Lokalne skupnosti

Dva praznika složno »pod eno streho«


LOKALNE SKUPNOSTI

| |
08.06.2015      22:06
A A

Dva praznika složno »pod eno streho«


Na Frankolovem so sklenili in sklep izpolnili – osrednjo prireditev ob krajevnem prazniku in letni koncert Bezenškovega moškega pevskega zbora so na zadnjo majsko soboto združili v en za kraj pomemben, lep in dobro obiskan dogodek. Nekoliko eksotičnega pridiha je temu pridala še lokacija, krajanom zelo priljubljena Gojka, kjer cerkev zaradi lege in naravne akustike poleg cerkvenih slovesnosti vse pogosteje gosti tudi druge dogodke. Krajevni praznik je priložnost za analizo minulega in predstavitev načrtovanega dela v kraju. V sklopu krajevnega praznovanja se poleg osrednje prireditve zvrsti še več lokalnih dogodkov, med pomembnejše se zagotovo uvršča še vsakoletno srečanje starejših krajanov.


Svečana seja KS Frankolovo
Svečana seja KS Frankolovo
Deli:

Predsednik sveta KS Frankolovo Dušan Horvat je na slavnostni seji sveta KS in ob prisotnosti znanih imen iz občinskega in krajevnega okolja z zadovoljstvom povzel aktivnosti v minulem letu in predstavil nekaj obetov za prihodnost. Del tega je podelil z vsemi zbranimi na Gojki: »Frankolovčani smo s pridom uresničili rek 'V slogi je moč' in smo zato kljub skromnejši malhi denarja v kraju marsikaj postorili. Za dobro sodelovanje se zahvaljujem vsem krajevnim društvom in organizacijam, šoli, župniji ter posameznikom, zlasti pa današnjim prejemnikom krajevnih priznanj.« Župan občine Vojnik Branko Petre je pritrdil složnemu delovanju in dodal, da tudi na občinskem nivoju delujejo povezano. Izpostavil je II. fazo izgradnje kanalizacije, ki jo občina letos načrtuje za Frankolovo. To bo velika pridobitev za kraj, ki pa ga bodo morali zaradi izgradnje predhodno nekoliko »razkopati«. 

 

Na predlog sveta krajevne skupnosti so priznanja letos prejeli:

JOŽE MUZEL za dolgoletno aktivno delo v Prostovoljnem gasilskem društvu Frankolovo, kjer kot gospodar društva skrbi za gasilski dom in vso opremo. Sodeluje v vseh društvenih akcijah, posebej pri organizaciji in pripravi gasilskih prireditev, pomaga tudi pri prireditvah drugih društev v kraju. S posredovanjem novic krajanom o delu gasilcev skrbi za popularizacijo gasilstva. V preteklosti je bil gonilna sila pri izgradnji asfaltne ceste v Stražico. 

BOJAN ŽNIDAR za dolgoletno aktivno delo v kraju, predvsem po pevski plati. V frankolovski pevski zbor se je vključil kot mlad fant, po krajši prekinitvi pa v njem že četrt stoletja ponovno prepeva, tudi kot solist. Prepeval je v oktetu Jasmin, bil je član znanega okteta Petrol, član Strelskega društva Frankolovo, v sedemdesetih tudi član domačega gasilskega društva. Z delom, dobro voljo in entuziazmom je pomagal pri uresničitvi marsikatere ideje na Frankolovem. Je zavzet zbiralec in poznavalec starih ur in je ustvaril pravo muzejsko zbirko teh čedalje bolj cenjenih umetnin.

ŠTEFKA POBIRK za dolgoletno aktivno delo na mnogih področjih na Frankolovem. Po poklicu šivilja je pred leti zbrala pogum in postala ena prvih podjetnic v našem kraju. V njeni delavnici smo lahko naročili oblačila po meri in kupovali že narejene izdelke, v uniforme je oblekla več pevskih in drugih skupin. Njena zelo velika ljubezen je petje. Vse od osnovnošolskih let vestno in vztrajno prepeva v cerkvenem pevskem zboru, tudi kot psalmistka, v preteklosti je bila tajnica župnijskega pastoralnega sveta. Z več kot 30-letnim prepevanjem v MePZ Orfej Celje si je prislužila Gallusove značke vseh treh žlahtnih sijajev, aktivna je tudi v Turističnem društvu Frankolovo.

Tokratno praznovanje so prepletali ubrani zvoki pevcev Moškega pevskega zbora Antona Bezenška Frankolovo pod taktirko mladega glasbenega talenta, zborovodja Matevža Pušnika. Pevci so za letni koncert zbora naštudirali in uspešno izvedli zahteven in razgiban program. Dodatno so ga popestrile gostje, pevke Vokalne skupine Kolorina iz Vojnika z vodjo Emilijo Kladnik Sorčan.

Praznični večer je minil v prijetnem vzdušju, ki se je nadaljevalo v Gostilni Turist na Frankolovem, kjer je vse udeležence prireditve čakalo okrepčilo, pa seveda kozarček domačega. Krajani, gostje, povabljenci, pevci in nagrajenci smo s tem dali piko na i prazniku, pesmi, slogi in vsemu, zaradi česar je bivanje v kraju prijetno.

 

 

Sonja Jakop
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vojnik!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Ogledalo
Številka: 118
Izšla: 01.03.2018
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Maj 24 25 26 27 28 29 30 31 1 2
24.05.2018 | Družabni dogodki
Srečanje starejših krajanov na Frankolovem
25.05.2018 | Ostalo
Nepal, drug svet – isti planet
26.05.201 | Šport
Pohod na Mojčin dom na Vitrancu
26.05.2018 | Šport
Družabne igre
27.05.201 | Družabni dogodki
Pomladanski kramarski sejem
28.05.2018 | Šole in vrtci
Pravljica Pinka Polonka
01.06. - 03.06.2018 | Šport
Fit vikend v Poreču
01.06.2018 | Ostalo
Okoljski potencial industrijske konoplje
02.06.201 | Šport
VETER V LASEH
02.06.201 | Šport
Veter v laseh
02.06.2018 | Družabni dogodki
18. srečanje Gradiščanov Slovenije
02.06.2018 | Šport
26. tradicionalni turnir trojk
02.06.2018 | Kultura
Slavnostni koncert KUD Štajerski rogisti
24.05.2018 | Družabni dogodki
Srečanje starejših krajanov na Frankolovem
25.05.2018 | Ostalo
Nepal, drug svet – isti planet
26.05.201 | Šport
Pohod na Mojčin dom na Vitrancu
26.05.2018 | Šport
Družabne igre
27.05.201 | Družabni dogodki
Pomladanski kramarski sejem

Bodite prvi pri oddaji mnenja.