Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za petek, 22.06.2018

pretežno oblačno
Ponoči se bodo padavine in nevihte razširile na večji del države. Vmes bodo tudi močnejši nalivi in sunki vetra. Najnižje jutranje temperature bodo od 15 do 19 °C.
16°C | 19°C
sobota, 23.06.2018
7°C | 21°C
nedelja, 24.06.2018
8°C | 20°C
ponedeljek, 25.06.2018
11°C | 22°C
Opozorila
Četrtek, 21.6.2018 ob 16h
Zvečer so na severu in severovzhodu možne močnejše nevihte.
16°C
19°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Lokalne skupnosti

Dejavno sodelovanje za skupne projekte


LOKALNE SKUPNOSTI

| |
23.09.2017      18:10
A A

Dejavno sodelovanje za skupne projekteČebelarsko društvo Vojnik je pripravljalo vaflje z medom.
Čebelarsko društvo Vojnik je pripravljalo vaflje z medom.
Deli:

Življenje in delo lokalne skupnosti, kot jo zavzema območje Krajevne skupnosti Vojnik, odlikuje dobro sodelovanje z županom in občinsko upravo, društvi, podjetniki posamezniki, ki s svojimi idejami, delom in pomočjo sodelujejo v dejavnostih kraja in sooblikujejo razvoj in utrip domačega kraja.

 

Tudi poleti posodobitve

Rezultati dobrega sodelovanja se kažejo v novih pridobitvah. V času poletja so bili urejeni novi prostori za potrebe učencev na OŠ Vojnik, v sodelovanju z Občino Celje je bil rekonstruiran in razširjen odsek ceste iz smeri Šmartno do odcepa za Runtole. V juliju pa so se začela tudi gradbena dela za izgradnjo nadstreška pri vežici, v mesecu avgustu je bila opravljena preplastitev dela Prušnikove ulice.

 

Krajani v režijskih odborih složno pripravljajo ustroje cest, ki bodo v jesenskem času asfaltirane. Brez zavzetega sodelovanja vseh lastnikov zemljišč in uporabnikov cest do načrtovanega asfaltiranja ne bi prišlo. Iskrena hvala vsem, ki ste se trudili pri pripravi cest, kakor tudi vsem lastnikom zemljišč, ki ste jih odstopili.

 

Vojničani se družimo

Rezultat delovnih in sodelovalnih posameznikov, ki se združujejo, so društva, ki so se ob prazniku Krajevne skupnosti Vojnik odzvala povabilu in pripravila predstavitev svojih dejavnosti. Tako je bilo junijsko sobotno popoldne in zvečer zanimivo spremljati predstavnike društev na stojnicah in na odru, ki so predstavljali svoje dejavnosti; peli, plesali, kuhali in se družili z obiskovalci. Prisluhnili smo sekcijam KUD Vojnik, ansamblom, glasbenikom, pokušali okusne jedi iz kotla, sladke dobrote in se večkrat zazrli v nebo, kjer smo opazovali balon Balonarskega društva Vojnik. Obiskovalci so se lahko preizkusili v vožnji z električnim kolesom, spremljali predstavitve vseh društev, zdravega načina življenja idr.

Iskrena hvala vsem soustvarjalcem druženja pod šotorom in tudi obiskovalcem.

 

Tekst: Lidija Eler Jazbinšek
Foto: Franc Kuzman
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vojnik!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Ogledalo
Številka: 118
Izšla: 01.03.2018
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Junij 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
21.06.2018
Danes ni dogodkov.
25.06.201 | Tečaji in delavnice
Tečaji tenisa za otroke
27.06.2018 | Tečaji in delavnice
Repaif cafe - kavarniška popravljalnica z mojstri

Bodite prvi pri oddaji mnenja.