Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 24.06.2017

pretežno oblačno
Popoldne bo večinoma sončno, nastale bodo krajevne nevihte, ki bodo lahko tudi močnejše. Manj verjetne bodo na Primorskem. Pihal bo zahodni veter. Najvišje dnevne temperature bodo od 30 do 36 stopinj C.
16°C | 33°C
nedelja, 25.06.2017
19°C | 28°C
ponedeljek, 26.06.2017
14°C | 30°C
torek, 27.06.2017
14°C | 32°C
Opozorila
Petek, 23.6.2017 ob 14h
Popoldne in zvečer so možne močnejše nevihte z nalivi in sunki vetra, ni izključen tudi pojav toče. Ob tem so možni porasti hudourniških voda.
16°C
33°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Folklora na vasi


KULTURA

| |
04.06.2012      5:44
A A

Folklora na vasi


V Novi Cerkvi so se 6. maja predstavile folklorne skupine v organizaciji TD Nova Cerkev. Že sam naslov »FOLKLORA NA VASI« pove, da bo pestro popoldne in da bo kaj videti. In res je bilo tako. Navdušili so otroci OŠ Vojnik, domači nastopajoči in gosti.


Deli:

FS OŠ Vojnik

Člani FS OŠ Vojnik so najmlajši člani letošnje prireditve Folklora na vasi v Novi Cerkvi.  Otroci OŠ Vojnik, ki sicer obiskujejo 6., 7., 8. in 9. razred, plešejo in ohranjajo slovensko ljudsko izročilo pod vodstvom gospe Milanke Kralj. Na prireditvi so se predstavili s spletom zahodnih štajreskih plesov.

 

FS Socka

FS Socka deluje kot najmlajša sekcija Kulturnega društva Socka, ki je nastala leta 2011 na pobudo gospe Ivanke Koprivnik. Trenutno pleše v skupini 7 parov, spremljata jih harmonikaš in klaritenist. Plešejo vzhodnoštajerske plese.

 

FS Vransko

FS Vransko deluje v okviru društva, ki je bilo ustanovljeno leta 2006. Njihovo poslanstvo je posvečanje plesu, petju ter ohranjanju ljudskih običajev. Skupina se udeležuje vseh območnih in medobmočnih srečanj folklornih skupin v Sloveniji, prav tako gostujejo v tujini. FS Vransko pleše predvsem štajerske plese.

 

FS Galicija

FS Galicija deluje že več kot pet let. Člane povezuje veselje do plesa, petja in slovenskega ljudskega izročila, ki ga predstavljajo po vsej Sloveniji, nekdanji Jugoslaviji in tudi Evropi. Prvi splet, s katerim se je skupina predstavila, je bil Belokranjski splet. Njihov repertoar pa so kasneje dopolnili tudi s štajerskimi plesi – večinoma s plesi zahodne Štajerske.

 

FS Ponikva pri Žalcu

FS Ponikva deluje v okviru KD Ponikva pri Žalcu. Prve vaje segajo v leto 1996. Želja ustanoviteljice je bila obujati in poustvarjati ljudsko izročilo iz preteklosti – šege, navade, običaje, viže, pesmi, plese in jih prenašati na mladi rod. Skupina nastopa na raznih kulturnih in zabavnih prireditvah v kraju, v občini, na mednarodnih festivalih ter v televizijskih oddajah. Njihov repertoar zajema prekmurske, belokranjske, kozjanske, gorenjske ter koroške ohcetne plese.

 

FS Kebelj

FS Kebelj deluje od leta 1997. Plešejo predvsem štajerske plese in pojejo ljudske pesmi. Člani nosijo noše iz konca 18. stoletja, začetka 19. stoletja. Prav za te noše je bila leta 2007 narejena tudi raziskava s pomočjo znane etnologinje ga. Marije Makarovič. Člani FS Kebelj nastopajo tako v Sloveniji kot v tujni, na porokah ter na raznih prireditvah.

 

 

                                                                                                                                                     Jure Vovk


0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vojnik!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Ogledalo
Številka: 115
Izšla: 19.06.2017
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Junij 23 24 25 26 27 28 29 30 1 2
23.06.2017 | Ostalo
ULICA ŽALOSTNIH OBRAZOV
24.06.2017 | Šport
30 - letnica SD Vizore
25.06.2017 | Kultura
Socka poje, pleše in igra
28.06.2017 | Ostalo
Repair cafe

Bodite prvi pri oddaji mnenja.