Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 26.06.2017

jasno
Zvečer bodo še krajevne nevihte, ponoči se bo vreme povsod umirilo in do jutra se bo zjasnilo. Po nekaterih nižinah bo nastala megla. Najnižje jutranje temperature bodo od 11 do 17, ob morju 19 stopinj C.
14°C | 31°C
torek, 27.06.2017
15°C | 30°C
sreda, 28.06.2017
16°C | 31°C
četrtek, 29.06.2017
16°C | 24°C
Opozorila
Nedelja, 25.6.2017 ob 18h
Zvečer bodo predvsem v jugovzhodni Sloveniji še možne krajevno močnejše nevihte z nalivi in sunki vetra.
14°C
31°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Kronika

Lavričeva kapela v novi preobleki


KRONIKA

| |
16.10.2011      21:10
A A

Lavričeva kapela v novi preobleki


Lavričeva kapela, posvečena Lurški Materi božji, stoji tik ob magistralni cesti Frankolovo – Vojnik. Zgrajena je bila v času I. svetovne vojne, na pročelju so zapisali letnico 1916. Postaviti so jo dali stari starši sedanjih Lavričevih gospodarjev, ki naj bi jih bila vezala zaobljuba in zahvala, da so preživeli uničujočo kugo in tudi v zahvalo za srečno vrnitev njihovega sina iz vojne. Na mestu, kjer je danes kapela, je pred tem stal križ, ki so ga zaradi gradnje prenesli v cerkev na Gojki, kjer stoji še danes.


Prenovljena Lavričeva kapela
Prenovljena Lavričeva kapela
Deli:

Lavričevi (družina Leva) so kapelico sicer obnovili pred 15-timi leti, vendar je bila zaradi neposredne bližine ceste in izgradnje kanalizacije tik ob njej, potrebna temeljite obnove, od strehe do tal, zunaj in znotraj. Da bi preprečili njeno nadaljnje propadanje, so letos zopet strnili moči in obnovitvena dela, ki so jih zaupali povečini domačim mojstrom, so stekla. V novi podobi je kapelica zasijala sredi oktobra, ko jo je blagoslovil p. Branko Cestnik, sekstet Lindek pa je spoštljiv dogodek pospremil z Marijinimi in Slomškovimi pesmimi.

 

Zahvala domačih je bila namenjena prav vsem, ki so pomagali pri obnovi »njihovega« sakralnega objekta, vključno z zaključnim praznovanjem, izzvenela pa je tudi kot povabilo k pogostitvi in nadaljevanju druženja sorodnikov in vseh ostalih, ki so prisostvovali temu hvalevrednemu  dogodku.   

 

Mnogoštevilne kapelice, ki krasijo našo deželo, spadajo med verska znamenja, ki so nastajala večinoma v preteklosti in so nekakšen pomnik za današnji in jutrišnji dan. Včasih so združevale mlado in staro, ene v igri, druge v molitvi. Danes se na njih ustavljajo številni pogledi, misli, želje mimoidočih. Tudi Lavričevi kapeli mimoidočih, bolje rečeno mimovozečih, obiskovalcev zagotovo ne bo manjkalo.

 

 

                                                                                                               Sonja Jakop
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vojnik!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Ogledalo
Številka: 115
Izšla: 19.06.2017
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Junij 25 26 27 28 29 30 1 2 3 4
25.06.2017 | Kultura
Socka poje, pleše in igra
28.06.2017 | Ostalo
Repair cafe
25.06.2017 | Kultura
Socka poje, pleše in igra
26.06.201 | Šport
TEČAJI TENISA ZA OTROKE V ČASU ŠOLSKIH POČITNIC
26.06.201 | Šport
TEDEN ŠPORTA V FITNES CENTER VOJNIK
26.06.2017 | Ostalo
Ustvarim si filcano milo
28.06.2017 | Ostalo
Repair cafe

Bodite prvi pri oddaji mnenja.