Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 24.06.2017

pretežno oblačno
Popoldne bo večinoma sončno, nastale bodo krajevne nevihte, ki bodo lahko tudi močnejše. Manj verjetne bodo na Primorskem. Pihal bo zahodni veter. Najvišje dnevne temperature bodo od 30 do 36 stopinj C.
16°C | 33°C
nedelja, 25.06.2017
19°C | 28°C
ponedeljek, 26.06.2017
14°C | 30°C
torek, 27.06.2017
14°C | 32°C
Opozorila
Petek, 23.6.2017 ob 14h
Popoldne in zvečer so možne močnejše nevihte z nalivi in sunki vetra, ni izključen tudi pojav toče. Ob tem so možni porasti hudourniških voda.
16°C
33°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Gospodarstvo

Dobrodošli v unikatni popravljalnici oblačil ......


GOSPODARSTVO

| |
26.05.2013      18:11
A A

Dobrodošli v unikatni popravljalnici oblačil v Vojniku


Vojnik, 20. maj 2013. Na Celjski cesti 14 v Vojniku odprla vrata unikatna popravljalnica. Ugodno in kvalitetno popravi vse, kar je mogoče, pri čemer vam svetujejo in uredijo mnoga manjša, a pomembna dela.


*
*
Deli:

Unikatna popravljalnica oblačil je novost v širšem slovenskem prostoru, ne le v Vojniku. V času globalizacije je prevladalo mišljenje, da se ničesar več ne izplača popraviti, ničesar izdelati, saj lahko zelo poceni vse kupimo, je povedala dr. Marinka Vovk, idejni vodja centrov ponovne uporabe, socialna podjetnica in okoljska managerka. Pravi, da cena poceni izdelkov ne prikazuje njihove realne cene, kajti ne vključuje stroškov dela za dostojno preživetje, izkoriščena delovna sila so tudi otroci, da o onesnaževanju okolja sploh ne govorimo, kajti čista pitna voda in čist zrak v državah tretjega sveta niso več na voljo. Da, prav zato moramo mi, kupci, ki spodbujamo onesnaževanje in izkoriščenje ljudi, postati bolj samozavestni, ambiciozni v prepričanju, da se tudi v Sloveniji mora izplačati, da bomo znali kaj narediti. Prav zato je odprla vrata unikatna popravljalnica na Celjski cesti 14, ki deluje v sklopu Centra ponovne uporabe v Vojniku. Šivajo po meri in popravljajo vse, kar se popraviti da. Ni vam potrebno po nova oblačila, če potrebujete nekaj izvirnega, drugačnega in okolju prijaznega. Iz vaših oblačil, ki ste se jih naveličali, izdelajo unikatna oblačila in različne druge praktične izdelke.

 

Za vas:

Šivajo po meri ženske in moške konfekcije – redesign iz vaših oblačil, unikatno popravljajo oblačila, menjajo zadrge, krajšajo, daljšajo, ožijo in širijo, šivajo gumbe in likajo. Po ugodnih ceni bodo vaša oblačila znova zaživela, pri čemer vam ne bo potrebno iskati novih oblačil v dragih trgovinah, ampak lahko vse opravite na enem mestu. Popravljalnica in zelena trgovina, ki delujeta v sklopu centra ponovne uporabe, prispevata k varovanju okolja in omogočata zelena, lokalna delovna mesta.

S tem se občina Vojnik uvršča ne zemljevid okoljsko odgovornih lokalnih skupnosti, kajti zelena usmeritev občine je tudi priložnost za občane, da živijo kakovostno in družbeno dogovorno življenje.

Ob tej priliki bi se radi zahvalili Vrtcu Mavrica Vojnik k okoljski naravnanosti, saj resnično prispevajo k večji okoljski osveščenosti širšega okolja.

Unikatna popravljalnica za redesign oblačil: tel. 0599 331 44, gsm 031 641 937, cpu.marinka@siol.net, www.eko-tce.eu

Delovni čas: od ponedeljka do petka od 9.00 do 17.00. Ob sobotah zaprto.

 

Jure Vovk

Foto: Jure Vovk
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vojnik!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Ogledalo
Številka: 115
Izšla: 19.06.2017
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Junij 23 24 25 26 27 28 29 30 1 2
23.06.2017 | Ostalo
ULICA ŽALOSTNIH OBRAZOV
24.06.2017 | Šport
30 - letnica SD Vizore
25.06.2017 | Kultura
Socka poje, pleše in igra
28.06.2017 | Ostalo
Repair cafe

Bodite prvi pri oddaji mnenja.