Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 21.02.2018

oblačno
Popoldne bo oblačno. Predvsem v južni in vzhodni Sloveniji bo občasno rahlo snežilo, drugod v notranjosti Slovenije bo količina padavin zelo majhna, v večjem delu zahodne Slovenije pa bo suho. Pihal bo severovzhodnik, na Primorskem zmerna do močna burja. Najvišje dnevne temperature bodo od -1 do 3, na Primorskem do 7 °C.
-1°C | 3°C
četrtek, 22.02.2018
-1°C | 0°C
petek, 23.02.2018
-2°C | 1°C
sobota, 24.02.2018
-2°C | 2°C
nedelja, 25.02.2018
-12°C | -6°C
Opozorila
Sreda, 21.2.2018 ob 12h
Najmočnejši sunki burje na Primorskem bodo ponekod presegali hitrost 120 km na uro.
-1°C
3°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Gospodarstvo

Mednarodni obrtni sejem kroji Vojničanka


GOSPODARSTVO

| |
26.08.2013      12:12
A A

Mednarodni obrtni sejem kroji Vojničanka


Največjo sejemsko hišo v Sloveniji vodi Breda Obrez Preskar, nekdaj Kozjanka, nato Celjanka, zadnjih šest let pa Vojničanka, ki obožuje sprehode do Tomaža.


Prikupna in vedno urejena Breda Obrez Preskar, izvršna direktorica Celjskega sejma. (osebni arhiv)
Prikupna in vedno urejena Breda Obrez Preskar, izvršna direktorica Celjskega sejma. (osebni arhiv)
Deli:

Odkar jo poznam, je rdeča nit celjske sejemske dejavnosti. Družbi Celjski sejem se je zapisala pred 21 leti. To je bila njena prva služba. Od takrat je napredovala do pomočnice nekdanjega direktorja Franca Pangerla, leta 2009 pa je sama postala vodilni človek sejma. Ker je njeno direktovanje sovpadlo z začetkom recesije, je vpeljala mnoge nove prijeme in trende. Sejmi, poleg tradicionalnega obrtnega pripravljajo še kup drugih sejmov (med temi precej izstopa najnovejši erotični sejem), so sedaj krajši, še bolj poslovni in mednarodni (letos so eno celo sejemsko dvorano napolnili zgolj Turki), obenem pa razstavljavcem in obiskovalcem ponujajo kup dodatnih ugodnosti, kot je na primer brezplačni internet, varstvo otrok, razni šovi in podobno.

 

Čeprav vodi največjo sejemsko hišo v Sloveniji in si mora kot ženska še bolj utirati pot v poslovnem svetu, je vedno nasmejana in dobre volje. Očitno k temu veliko prispeva prav Vojnik, v katerem si polni baterije. »Jaz sem izredno zadovoljna, ko si po službi spočijem na domači terasi ali pa, ko jo mahnem na Tomaža. Dve poti imam, eno daljšo in eno krajšo. Najbolj pa sprehode do Tomaža obožujem prav v tem času, ko ob poteh zorijo robide, ki jih ljubim,« opisuje.

 

Vojničanka je postala povsem po naključju. »Nikoli si nisem predstavljala, da bom kdaj živela tukaj. Po rodu sem Kozjanka, nato pa sem od svojega 18. leta živela v mestu. Najprej v Štorah pri moževih starših, nato v Celju v bloku. Pričakovala sem, da bova z možem parcelo našla kje v okolici Celja, potem pa sva, ko sva že skoraj obupala, povsem po naključju odkrila Vojnik. »Sploh sinu je bila ta ideja takoj všeč. In tudi najhitreje se je vživel v to okolje, si našel prijatelje in športne dejavnosti. Nato sva se tudi z možem zelo našla tukaj. Vse je blizu, tako potrebna infrastruktura kot narava. Obenem pa se je veliko najinih znancev in prijateljev iz Celja tudi preselilo v ta del Vojnika. Na primer družina Semolič (Andreja Semolič je zaposlena na Regionalni gospodarski zbornici Celje, op. p.), pa Polšak (lastniki podjetja Slada, op. p.), tudi Roman Matek, dolgoletni prvi mož Thermane, je doma blizu mene.«

 

Edino društvo, v katerega se je za zdaj včlanila, je Turistično društvo Vojnik (z možem sta lani prejela priznanje za urejeno bivalno okolje). »Kaj več mi delo ne dopušča, težko bi usklajevala še kakšne druge stvari zraven. Sem pa kot nekdanja gasilka vesela (še v času, ko sem bila Kozjanka, sem bila tudi tekmovalka), če jim lahko kako pomagam. Vem, da zdaj kupujejo novo vozilo, zato po svojih močeh pomagam. Določeni so me sicer vabili še kam drugam, vendar sama ne želim delovati politično. Tudi mož se po končanem delu tako kot jaz rad drži doma in okolici. Njegov glavni hobi je urejanje zelenice.«

 

Tudi obiske najraje pogostita kar doma. »Gostinska ponudba v Vojniku se tako hitro spreminja, da niti raje ne tvegamo,« smeje doda. Počasi pa se tudi okolica njenega doma spreminja v »službo«. »Res, v Vojnik se seli že tretji sejmovec, moj pomočnik Robert. Včasih se že malo pohecamo, da če nas bodo v Celju preveč obremenili z raznimi dajatvami, se bomo kar vsi preselili v Vojnik, ko je ravno tukaj že toliko naših združenih moči. Potem bi lahko v službo hodila s copati,« pogovor šaljivo zaključi sogovornica.

 

Rozmari Petek

 

SLIKA: Prikupna in vedno urejena Breda Obrez Preskar, izvršna direktorica Celjskega sejma. (osebni arhiv)

 

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vojnik!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Ogledalo
Številka: 117
Izšla: 13.12.2017
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.