Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za petek, 21.09.2018

jasno
Ponoči se bo povsod razjasnilo, ponekod po nižinah bo nastala megla. Najnižje jutranje temperature bodo od 10 do 15, ob morju okoli 18 °C.
13°C | 29°C
sobota, 20.09.2018
13°C | 28°C
nedelja, 22.09.2018
14°C | 17°C
ponedeljek, 23.09.2018
7°C | 23°C
torek, 24.09.2018
13°C | 22°C
Opozorila
Četrtek, 20.9.2018 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
13°C
29°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Evropski projekti

Z novinarske konference »Popravi in ponovno ......


EVROPSKI PROJEKTI

| |
18.11.2017      9:24
A A

Z novinarske konference »Popravi in ponovno uporabi«


V petek, 17. novembra 2017, sta Center ponovne uporabe in Občina Vojnik organizirala novinarsko konferenco na temo Popravi in ponovno uporabi ob letošnjem evropskem tednu zmanjševanja odpadkov v prostorih Kamrice, medgeneracijskega centra Vojnik.


Predstavljeni so bili lepi rezultati vključevanja naše občine pri ponovni uporabi odpadkov.
Predstavljeni so bili lepi rezultati vključevanja naše občine pri ponovni uporabi odpadkov.
Deli:

Z novinarske konference

Svoje dejavnosti so predstavili dr. Marinka Vovk, direktorica centra, Branko Petre, župan Občine Vojnik, in predstavnik Simbia. Predstavili so rezultate sodelovanja in posledično dobro uvrstitev občine Vojnik na tem področju. Ugotovili so, da ljudje še vedno premalo razmislimo o smotrnosti nakupa, prelahko zavržemo še uporabne stvari in premalo razmislimo o možnosti ponovne uporabe. Če želite spremeniti svoj odnos in ravnanja do »odpadkov«, ste vabljeni v Kamrico, kjer prodajajo samo predmete, ki so reciklirani, obnovljeni, predelani, še uporabni, lepi in trendovski.

 

Ima vaš otrok poškodovano najljubšo igračo? Lesene, plišaste in še kakšne igrače bodo ponovno uporabne, če se oglasite v Kamrici.


Evropska unija si z različnimi ukrepi vrsto let prizadeva spodbujati preprečevanje nastajanja odpadkov. Ena najbolj uglednih in prepoznavnih ozaveščevalnih akcij na tem področju je Evropski teden zmanjševanja odpadkov, ki jo od leta 2009 organizira Evropska komisija s podporo programa LIFE+.

PE nas vabi k razmisleku o naših navadah in k spremembi obstoječega vedenja vzemi-uporabi- zavrzi k bolj trajnostnemu ravnanju, ki spoštuje izdelke in naravne vire. Cilj letošnjega ETZO je ljudem pokazati, kako preprosto je vdahniti novo življenje stvarem, za katere smo menili, da so postale neuporabne, in najti vrednost tudi v »starih« stvareh.

 

Center ponovne uporabe je v Sloveniji razvil in udejanjil idejo ponovne uporabe, zato vas vabimo, da sem nam pridružite na dogodku ob Evropskem tednu zmanjševanja odpadkov v četrtek, 23. novembra 2017, med 12.00 in 15. 00 na Celjski cesti 10, PE CPU Vojnik (Kamrica).

 

Udeleženci dogodka si boste s pomočjo mojstrov ponovne uporabe izdelali nosilne vrečke iz odpadnega tekstila, ločevalne vrečke iz zaves ali uporaben izdelek iz zavrženih predmetov. Prikazali bodo tehnike popravil, otrokom pa popravili njihovo najljubšo igračo. 

 

Tekst in foto: Lea Sreš
Priloge:
MS Office Word 2007-2010
urnikdogodkovcpu-etzo2017.docx
100435_urnikdogodkovcpu-etzo2017.docx (203,83 KB)

Prenesi vse
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vojnik!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Ogledalo
Številka: 119
Izšla: 21.06.2018
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.