Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za četrtek, 15.11.2018

delno oblačno
Popoldne bo na Primorskem in v gorah precej jasno, drugod bo zmerno do pretežno oblačno. Na Primorskem bo pihala šibka burja. Najvišje dnevne temperature bodo od 8 do 13, na Primorskem do 17 °C.
7°C | 16°C
petek, 16.11.2018
6°C | 13°C
sobota, 17.11.2018
6°C | 12°C
nedelja, 18.11.2018
1°C | 11°C
ponedeljek, 19.11.2018
3°C | 7°C
Opozorila
Četrtek, 15.11.2018 ob 11h
Dodatnega opozorila ni.
7°C
16°C
delno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Šport

Balinanje - rekreativna dejavnost


ŠPORT

| |
29.11.2017      10:11
A A

Balinanje - rekreativna dejavnostDeli:
Balinanje je med upokojenci priljubljena rekreativna dejavnost. Tudi letos so tako ženske kot moške ekipe severnoprimorske izvedle več turnirjev in ekipnih srečanj. Še posebno uspešne balinarke iz DU Vipava, pa že vrsto let organizirajo tudi mednarodni balinarski turnir treh dežel, katerih se udeležujejo ekipe iz Sovodnja (Italija), Lovrana (Hrvaška) in Slovenije.
Zaključek balinarske lige prijateljstva upokojenk so letos v oktobru pripravile balinarke - članice DU Vipava. Ob prihodu jih je pozdravil predsednik DU Vipava, sledila sta ogled Lanthierijevega dvorca in ogled znamenitosti Vipave pod strokovnim vodstvom g. Kebeta. Seveda niso mogle mimo vipavske vinoteke z bogato izbiro vrhunskih vin. Druženje se je nadaljevalo na kmetiji Avin, kjer so razglasili rezultate lige prijateljstva, Prvo mesto je pripadalo ekipi DU Tolmin, gostiteljice srečanja so bile druge.
Za prijetno vzdušje so poskrbeli mladi Vipavski tamburaši pod vodstvom g. Vlaste Lavrenčič. Za popestritev programa in oblicio smeha je poskrbel g. Pepe, gasilec iz Komna, glasbo pa je spretno vrtel g. Aleš. Druženje se je ob kulinaričnih dobrotah in prijetni družbi nadaljevalo še dolgo časa.
Tudi moška liga balinarjev severnoprimorske je uspela. Izvedli so jo na pokritem balinišču DU Ajdovščina in se tako izognili bojazni slabega vremena. Prvo mesto je osvojila ekipa DU Ajdovščina. Velika udeležba ekip priča, da je balinanje priljubljena oblika rekreacije in druženja tudi med članstvom društev severnoprimorske, zato so se dogovorili, da tudi v letu 2018 nadaljujejo s tako obliko organiziranosti tega športa. 
Balinanje je nenadomestljiva oblika rekreacije, ki skrbi za ohranjanje zdravja in lepšo jesen življenja. Udeleženke lige članic in tudi lige članov so po svojih uspehih v samem vrhu balinarstva starejših v Sloveniji in tako ohranjajo dolgoletno tradicijo balinarstva kot športa nasploh. Naj zaključimo z besedami ene od udeleženk: "Doživele smo prijeten zaključek našega balinanja za leto 2017. Želimo si, da se naslednje leto liga spet nadaljuje in zaključi s tako prijetnim srečanjem".
K.I.


0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vipava!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Latnik
Številka: 203
Izšla: 15.11.2018
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
November 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24

Bodite prvi pri oddaji mnenja.