Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 17.10.2018

oblačno
Ponoči bo pretežno oblačno in sprva povečini suho. V drugem delu noči se bo povečala možnost za občasne padavine v južni in zahodni Sloveniji. Najnižje jutranje temperature bodo od 7 do 11, na Primorskem do okoli 14 °C.
14°C | 21°C
četrtek, 18.10.2018
13°C | 26°C
petek, 19.10.2018
13°C | 25°C
sobota, 20.10.2018
12°C | 25°C
Opozorila
Torek, 16.10.2018 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
14°C
21°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice

Jernej Žorž - Lidlov mladi vinar


NOVICE

| |
20.11.2017      9:38
A A

Jernej Žorž - Lidlov mladi vinar


Prejšnji teden se je zaključil natečaj 'Lidlov mladi vinar'. Med skoraj 50 prijavljenimi tekmovalci je laskav naziv prejel Jernej Žorž iz Vinske kleti Žorž, ki je prepričal z vinom avtohtone slovenske sorte zelen.


Deli:
Zmagovalec Jernej je izšolan vinogradnik in vinar. Leta 2008 je prevzel domače vinogradništvo in postal glavni enolog in kletar. Njihova kmetija je ena večjih v Vipavski dolini, saj pridelujejo grozdje na površini 12 hektarjev, letno pa pridelajo med 50.000 in 60.000 litrov vina.
»Že novica, da sem postal finalist me je izredno razveselila. Postati zmagovalec pa je nekaj čisto drugega, to je res lep občutek. S sodelovanjem v natečaju sem dobil možnost svojo blagovno znamko predstaviti širni Sloveniji in s tem dokazati, da so naša avtohtona vina pomembna«, je dejal Jernej. Kot zmagovalec je prejel tudi možnost izobraževanja na svojem področju v tujini v višini 1.200 evrov.
Med štiri finaliste so se uvrstili še Janez Colnar (vinska klet Colnar), Marko Benčina (vina Benčina) in Klemen Čehovin (posestvo Čehovin). Vina vseh štirih finalistov so od 13. novembra naprej na voljo v vseh Lidlovih trgovinah po Sloveniji do razprodaje zalog, predstavili pa so se tudi v Lidlovem salonu na 20. Slovenskem festivalu vin.


0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vipava!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!