Logo MojaObčina.si
DANES
22°C
2°C
JUTRI
20°C
2°C

Vodenje in predavanje ob Mednarodnem dnevu geopestrosti

6. oktober je v letu 2022 postal Mednarodni dan geopestrosti. Zavod  za varstvo narave RS je za njegovo prvo obeležitev izbral Naravni spomenik Dovžanova soteska. Uradni dogodek bo prav na dan geopestrosti, 6. 10. 2022.

V soboto, 8. 10., pa se bomo na vodenem ogledu in predavanju posvetili tako geo kot tudi biotski raznovrstnosti v Dovžanovi soteski.

16.00 zbor na parkirišču v Čadovljah pri Tržiču. Sledi vodenje po Naravnem spomeniku Dovžanova soteska (Asja Štucin, , prof. bio. in gosp. in dr. Irena Mrak, univ. dipl. geog.).  Za ogled je potrebna primerna obleka in obutev.

18.30 v Razstavno-izobraževalnem središču Dolina: predavanje dr. Irene Mrak z naslovom Geopestrost na območju Tržiča. 

Območje Tržiča odlikujejo raznovrstne kamnine in površje, ki ga oblikujejo in spreminjajo dinamični procesi. Na vse to se prilagaja rastje, živalstvo in človek. V predavanju se bomo dotaknili ne le geopestrosti naših krajev, ampak tudi kako razumeti, sprejemati in se prilagajati okolju, v katerem živimo.

Všečkaj objavo


Oceni objavo


Oglejte si tudi