Logo MojaObčina.si
DANES
4°C
-3°C
JUTRI
5°C
0°C
Oceni objavo

Proslava v spomin na 1. kongres SPŽZ v Dobrniču, 14. oktober 2018

Društvo Dobrnič, Občina Trebnje in Združenje borcev za vrednote NOB Trebnje so 14. oktobra 2018 pripravili spominsko prireditev ob 75. obletnici 1. kongresa Slovenske protifašistične ženske zveze v Dobrniču. Prireditev, na kateri se je zbralo okoli 3.000 ljudi je potekala pri gasilskem domu Dobrnič. Med drugim so se proslave udeležili evropska poslanka Tanja Fajon, poslanka v Državnem zboru Violeta Tomič, državna sekretarka Tanja Strniša, ter častni predsednik Zveze borcev Janez Stanovnik. Prireditev je odlično vodila Petra Krnc, proslava pa se je pričela z nastopom Občinskega pihalnega orkestra Trebnje. Najprej je vse zbrane v imenu lokalne skupnosti pozdravil župan občine Trebnje Alojzij Kastelic, za njim pa predsednica Društva Dobrnič iz Ljubljane Vera Klopčič, ki je sprejela tudi poročilo ženske spominske čete Dobrnič.

Slavnostna govornica, dolgoletna predstavnica slovenske manjšine v Italijanskem Parlamentu Tamara Blažina je orisala glavne značilnosti položaja slovenske manjšine v Italiji, ter opozorila na nestrpnost in diskriminacijo kot globalne probleme sodobne družbe. Nato je  nastopila je mlada glasbenica iz Metlike Nikita Galuh Kapušin, za njo pa še tri učenke Podružnične šole Dobrnič, kar je prispevalo k utrjevanju medgeneracijske podobe proslave. Proslavo je z izborom pesmi upora zaključil odličen nastop Ženskega pevskega zbora Kombinatke. Kulturno turistično društvo Dobrnič je istega dne organiziralo 19. pohod po kraku Evropske pešpoti E7, imenovanem Pot Mare Rupene.

O proslavi so poročali: Dolenjski list, Delo in spletni portal lokalno.si.

Vera Klopčič

Oglejte si tudi