Logo MojaObčina.si

Trebnje

DANES
7°C
1°C
JUTRI
4°C
-2°C
2934

Po poteh Ivana Zorca- tretji voden izlet po občini Trebnje

V nedeljo 21. 10. je potekal zadnji letošnji brezplačen izlet po občini Trebnje. Njihov namen je, da se občani seznanimo z našo raznoliko kulturno in zgodovinsko dediščino ter turistično ponudbo.

Raziskali smo še en kotiček naše prekrasne občine. Turistična vodnica Jožefa Štrempfelj nas je popeljala po poteh Ivana Zorca (pisatelj, prevajalec- kronist dolenjske zemlje). Iz Trebnjega smo se zapeljali v Veliki Gaber. Tam smo najprej obiskali »Starodobnike Korevec«. Silva in Janez Korevec sta nam pokazala svojo izredno zbirko starodobnih vozil, spominsko sobo starodobnikov in poskrbela za okusno pogostitev. Pot smo nadaljevali do knjižnice Ivana Zorca, kjer smo si ogledali zbirko »Rastoča knjiga«. V  dvorani so nas pričakale učenke iz @OŠ Veliki Gaber in pod vodstvom učiteljice Justine Zupančič so pripravile kratek program s simboličnimi darili za udeležence izleta. Tudi predsednik @KS Veliki Gaber Borut Sever nam je izrekel dobrodošlico. Nato smo se odpravili proti Zaplazu. Tam nas je pričakal  mežnar Lado Stopar, nas popeljal v zgodovino cerkve, Marijinega studenca in v svet čebel. Izlet smo zaključili v vinski kleti Kresal. Gostiteljica Tatjana Kresal nam je pripravila izvrstno degustacijo štirih sort vina in nas bogato pogostila z domačo divjačinsko salamo in ostalimi domačimi dobrotami. Zaključek izleta je s svojim obiskom počastil tudi idejni oče Rastoče knjige dr. Janez Gabrijelčič.

Za nami je čudovit izlet, vsi smo se veseli in polni lepih vtisov o naši občini vrnili domov.

Všečkaj objavo


Oceni objavo


Oglejte si tudi