Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 26.09.2018

pretežno jasno
Zvečer se bodo oblaki posušili in ponoči bo pretežno jasno. Na Primorskem bo pihala večinoma šibka burja. Najnižje jutranje temperature bodo od -3 do 2, ob morju in v krajih z burjo na Primorskem od 4 do 11°C.
-2°C | 16°C
četrtek, 27.09.2018
2°C | 21°C
petek, 28.09.2018
4°C | 22°C
sobota, 29.09.2018
9°C | 14°C
nedelja, 30.09.2018
4°C | 17°C
Opozorila
Torek, 25.9.2018 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
-2°C
16°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Šolstvo Osnovna šola

13. festival lepopisja v Žički kartuziji


KULTURA, OSNOVNA ŠOLA

| |
30.05.2017      14:20
A A

13. festival lepopisja v Žički kartuzijiDeli:

Lepa beseda lepo mesto najde, lepo napisana beseda pa še lepše: že trinajstič bodo lepo zapisane besede našle svoje mesto v Žički kartuziji. Občina Slovenske Konjice je že leta 2005 prepoznala potrebo po ohranjanju dediščine lepopisja, ki je v današnjem času računalniških ekranov in virtualnega sveta še toliko bolj izrazita. Žička kartuzija je kot nalašč za nadaljevanje takšne tradicije, saj so v njej stoletja nazaj nastajali dragoceni rokopisi.

Tudi letos 13. festival lepopisja vabi k prijavi vse osnovnošolce, da svoje izdelke na temo 'Zeliščarstvo in kartuzijanska kuhinja' oddajo do 30.9.2017. Vrsta pisala ali način pisave ni predpisan, spodbujajo pa uporabo navadnih pisal, ki jih uporabljamo tudi v vsakdanjem življenju. Takšna tema festivala je bila izbrana, ker želijo z njo počastiti 550-letnico Gostilne Gastuž, najstarejše še delujoče gostilne na Slovenskem. Zaključna prireditev bo potekala v oktobru 2017, za nagrajene avtorje pa pripravljajo delavnico lepopisja, EKO kviz in pogostitev.

Več o festivalu in pogojih sodelovanja si lahko preberete tukaj.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Slovenske Konjice!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!