Logo MojaObčina.si

Slovenske Konjice

DANES
7°C
-1°C
JUTRI
3°C
-3°C

13. festival lepopisja v Žički kartuziji

Lepa beseda lepo mesto najde, lepo napisana beseda pa še lepše: že trinajstič bodo lepo zapisane besede našle svoje mesto v Žički kartuziji. Občina Slovenske Konjice je že leta 2005 prepoznala potrebo po ohranjanju dediščine lepopisja, ki je v današnjem času računalniških ekranov in virtualnega sveta še toliko bolj izrazita. Žička kartuzija je kot nalašč za nadaljevanje takšne tradicije, saj so v njej stoletja nazaj nastajali dragoceni rokopisi.

Tudi letos 13. festival lepopisja vabi k prijavi vse osnovnošolce, da svoje izdelke na temo 'Zeliščarstvo in kartuzijanska kuhinja' oddajo do 30.9.2017. Vrsta pisala ali način pisave ni predpisan, spodbujajo pa uporabo navadnih pisal, ki jih uporabljamo tudi v vsakdanjem življenju. Takšna tema festivala je bila izbrana, ker želijo z njo počastiti 550-letnico Gostilne Gastuž, najstarejše še delujoče gostilne na Slovenskem. Zaključna prireditev bo potekala v oktobru 2017, za nagrajene avtorje pa pripravljajo delavnico lepopisja, EKO kviz in pogostitev.

Več o festivalu in pogojih sodelovanja si lahko preberete tukaj.

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Število glasov: 0

Oglejte si tudi