Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 27.06.2017

pretežno oblačno
Popoldne bo precej jasno. Najvišje dnevne temperature bodo od 26 do 31 stopinj C.
15°C | 31°C
sreda, 28.06.2017
16°C | 32°C
četrtek, 29.06.2017
16°C | 25°C
petek, 30.06.2017
13°C | 26°C
Opozorila
Ponedeljek, 26.6.2017 ob 13h
Dodatnega opozorila ni.
15°C
31°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Lokalne skupnosti

Slov. Konjice moje mesto


LOKALNE SKUPNOSTI

| |
26.08.2014      18:43
A A

Slov. Konjice moje mestoPogled na Stari trg z Mestnega trga
Pogled na Stari trg z Mestnega trga
Deli:

 

 

Vsakdo v Konjicah in mnogi od drugod, so že videli lepo urejen Stari trg v mestnem jedru. Nekaj, na kar smo Konjičani še posebej ponosni in z veseljem pokažemo obiskovalcem našega mesta.

Ni pa urejeno samo mestno jedro. Tudi marsikaj drugega je urejeno. Sem spada tudi zelo lepo urejen park namenjen otrokom z množico zelo funkcionalnih otroških igral. Mnogi Konjičani zanj niti ne vedo. Pa ne bi bilo nič narobe, če bi si ga kdaj šli pogledat. Park je ograjen in na razpolago otrokom, ki jih starši in drugi lahko pripeljejo v dnevnem času. V njem je najti igrala za prav majhne pa tudi že za večje otroke. Poleg gugalnic so tu še razne mreže in plezala ter naprave na katerih otroci lahko preizkušajo svoje ravnotežje in manjši tobogani. Tudi živo vodo v pretočnih koritih in drčah je mogoče najti. V njem otroci lahko krepijo svoje telesne spretnosti, se razgibajo in ob vsem poslušajo šumenje potočka Gospodične, ki ob parku teče v lepo urejeni strugi.

Ponoči je park zaklenjen saj so se na začetku njegove urejenosti v njem zbirali tisti, ki jim ni namenjen. Pogosto je v jutrih po obiskih le-teh bil v takem stanju, da tudi otroci v njem niso mogli doživljati radosti, ki jim jih sicer zaradi pestrosti izbire igral, niso bile omogočene. Nemalokrat so bila igrala tudi poškodovana.

Sedaj, v počitnicah pa je park skoraj skozi ves dan lepo obiskan. Skupina, ki ureja mestne zelenice, parke in potok, ki teče skozi mestno jedro, pa pogosto poskrbijo za urejenost tega parka in potk skozi njega. Tu je tudi veliko dreves, na katerih so opisne tablice, ki obiskovalcu povedo vrsto drevesa in njegov latinski naziv. Še posebno pa je zanimivo eno drevo pri glavnem vhodu v park, saj spada v vrsto, pri nas tujerodnih eksotičnih dreves, to je tulipanovec z zelo zanimivimi listi.

Prav bi bilo, da bi na ta prelepi del Konjic opozarjali vsakogar, ki obišče Konjice. Le malo slovenskih mest se lahko pohvali s tako lepo urejenim parkom, ki je namenjen našim otrokom.

                                                                                       Jože Onič 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Slovenske Konjice!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Koledar dogodkov Preglej vse
Junij 26 27 28 29 30 1 2 3 4 5
26.06.2017
Danes ni dogodkov.
30.06.2017 | Kultura
14. festival Pranger
02.07.2017 | Šport
4. Uniorjev tek na Rogli
30.06.2017 | Kultura
14. festival Pranger
02.07.2017 | Šport
4. Uniorjev tek na Rogli

Bodite prvi pri oddaji mnenja.