Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za četrtek, 19.10.2017

jasno
Ponoči bo predvsem ob morju zmerno do pretežno oblačno, ponekod lahko občasno tudi megleno. Drugod bo precej jasno. Zjutraj bo po nekaterih kotlinah megla. Najnižje jutranje temperature bodo od 3 do 8, na Primorskem od 8 do 11 stopinj.
3°C | 22°C
petek, 20.10.2017
4°C | 21°C
sobota, 21.10.2017
6°C | 22°C
nedelja, 22.10.2017
7°C | 18°C
Opozorila
Sreda, 18.10.2017 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
3°C
22°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Lokalne skupnosti

BREZPLAČNA VADBA ZA STAREJŠE OBČANE V ŠPORTNI ......


ŠPORT, LOKALNE SKUPNOSTI, DOGODKI, ZAVODI

| |
17.10.2014      11:45
A A

BREZPLAČNA VADBA ZA STAREJŠE OBČANE V ŠPORTNI DVORANIDeli:

Telesna aktivnost je ključnega pomena za ohranjanje kakovostnega in samostojnega življenja. Še posebej pa je pomembna za starejše, ki s pomočjo aktivnosti ohranjajo telesno gibljivost ter tako zmanjšujejo tveganja za bolezni. Redna telesna vadba krepi mišice, vpliva na zdrave kosti, blaži upadanje psihofizičnih in funkcionalnih sposobnosti telesa, pripomore k zmanjšanju stresa in depresije, izboljšuje družabne spretnosti, samospoštovanje in samozavest, krepi imunski sistem in vpliva na kvaliteto spanca.

 

Da bi ohranili dobro počutje starejših občanov v naši občini, smo k projektu Gibanje za zdravo starost pristopili Zavod za šport Slovenske Konjice, Lambrechtov Dom in Občina Slovenske Konjice. Naš namen je povečati telesno aktivnost med starejšimi občani ter na tak način prispevat h kvalitetnejšemu staranju.

 

Način vadbe bo prilagojen starejši populaciji, sama vadba pa bo zajemala:

  • dihalne vaje,
  • vaje, ki izboljšujejo gibljivost, mišično moč, vzdržljivost telesa,
  • vaje za koordinacijo telesa,
  • sprostitvene tehnike.

Z BREZPLAČNO vadbo za starejše občane bomo začeli v petek, 7.11.2014 ob 13:20 v športni dvorani Slovenske Konjice. Vadbo bo izvajala strokovnjakinja Suzana Steble, dipl. fizioterapevtka, zaposlena v Lambrechtovem domu. Priporočamo vam, da s sabo prinesete večjo brisačo ali blazino. Trajanje vadbe je 60 min.

 

V mesecu novembru bomo izvajali vadbo vsak petek in v kolikor bo ustrezno zanimanje tudi v nadaljevanju, bomo BREZPLAČNO rekreacijo za starejše izvajali skozi celotno jesensko-zimsko obdobje.

 

V družbi je vedno lepše, tudi kadar treniramo. Upočasnimo staranje z gibanjem. Spodbudite drug drugega in z lahkotnejšim korakom stopite v jesen življenja.

 

PRIDRUŽITE SE NAM!

 

 

Zavod za šport
Slovenske Konjice

Matej Šretl


Lambrechtov dom

Irena Vozlič

 

Občina Slovenske Konjice

Miran Gorinšek

 

 

 

 

 

 

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI Občina Slovenske Konjice? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Občina Slovenske Konjice
Občina Slovenske Konjice
STARI TRG 29
Tel:(03) 757 33 50

Bodite prvi pri oddaji mnenja.