Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za nedelja, 22.10.2017

oblačno
Ponoči in zjutraj bo na Primorskem in deloma Notranjskem zmerno do pretežno oblačno, proti vzhodu pa bo vse več jasnine, predvsem v Prekmurju je še možna jutranja megla. Najnižje jutranje temperature bodo od 7 do 13, v zatišnih legah severne Slovenije okoli 4 stopinje C.
8°C | 14°C
torek, 23.10.2017
6°C | 15°C
sreda, 24.10.2017
4°C | 17°C
četrtek, 25.10.2017
6°C | 16°C
Opozorila
Petek, 20.10.2017 ob 19h
Dodatnega opozorila ni.
8°C
14°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Lokalne skupnosti

TRADICIONALNI ŽUPANOV SPREJEM OB MEDNARODNEM ......


LOKALNE SKUPNOSTI, SOSED SOSEDU, DOGODKI

| |
08.12.2014      13:15
A A

TRADICIONALNI ŽUPANOV SPREJEM OB MEDNARODNEM DNEVU INVALIDOV IN PROSTOVOLJSTVAŽupan Miran Gorinšek z Marinko Hasenbichel in mag. Dorijanom Zabukovškom
Župan Miran Gorinšek z Marinko Hasenbichel in mag. Dorijanom Zabukovškom
Deli:

Mednarodni dan prostovoljstva omogoča organizacijam, ki v svoje programe vključujejo prostovoljce, da pokažejo javnosti, kaj so prispevali s prostovoljskim delom na lokalni, nacionalni in mednarodni ravni pri doseganju razvojnih ciljev. Cilji so zelo različni, a vsi imajo en sam cilj – pomagati! 

Mednarodni dan invalidov družbo spodbuja k razumevanju invalidnosti, zavzemanju za dostojanstvo, pravice in blaginjo invalidov ter zavedanju o koristih vključevanja invalidov v politično, družbeno, gospodarsko in kulturno življenje.

Na odlično obiskani prireditvi je bil osrednji gost Dorijan Zabukovšek, naj prostovoljec Občine Slovenske Konjice 2013 in dobitnik letošnjega srebrnega grba Občine Slovenske Konjice - človek, ki je rojen in živi za to, da pomaga. V svojem prostem času po Sloveniji izvaja predavanja na različne teme reševanja in pomoči, predvsem pa je aktiven pri projektu Temeljni postopki oživljanja in uporaba AED defibrilatorja, katerega delovanje je tudi predstavil na prireditvi.

Zbrane je nagovoril pobudnik srečanja Miran Gorinšek, župan Občine Slovenske Konjice. Podelil je tudi dve priznanji in sicer Marinki Hasenbichel, ki že 40. let sodeluje pri organizaciji srečanja starejših občanov nad 70 let v organizaciji Rdečega križa Slovenske Konjice in Dorijanu Zabukovšku za aktivnosti pri projektu Temeljni postopki oživljanja in uporaba AED defibrilatorja.

Nastopili so tudi otroci iz vrtca Mali grof, po prireditvi pa je potekalo prijetno druženje tistih, ki uspešnost dneva merijo po tem, kaj so dobrega naredili za druge.

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI Občina Slovenske Konjice? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Občina Slovenske Konjice
Občina Slovenske Konjice
STARI TRG 29
Tel:(03) 757 33 50

Bodite prvi pri oddaji mnenja.