Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 18.12.2017

pretežno jasno
Danes bo deloma sončno z zmerno oblačnostjo, po nekaterih nižinah bo vztrajala megla ali nizka oblačnost. Najvišje temperature bodo od -4 do 2, na Primorskem okoli 8 °C.
-5°C | 4°C
torek, 19.12.2017
-8°C | 3°C
sreda, 20.12.2017
-4°C | 4°C
četrtek, 21.12.2017
-5°C | 5°C
petek, 22.12.2017
-2°C | 6°C
Opozorila
Ponedeljek, 18.12.2017 ob 6h
Dodatnega opozorila ni.
-5°C
4°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice

Kino na Starem trgu: Projekcija filma Drevo


TURIZEM, DOGODKI, UMETNOST

| |
01.09.2015      9:48
A A

Kino na Starem trgu: Projekcija filma Drevo


Pravijo, da v tretje gre rado. V Konjicah smo poskrbeli, da nam bo uspelo že v drugo ...


Drevo je večkrat nagrajeni celovečerni prvenec mlade režiserke Sonje Prosenc
Drevo je večkrat nagrajeni celovečerni prvenec mlade režiserke Sonje Prosenc
Deli:
Vabimo vas v kino na Stari trg v Slovenske Konjice. V kino pod zvezdami ... DANES, V PETEK 4. 9., ob 20. uri. FILM SI BOMO OGLEDALI V KINODVORANI DOMA KULTURE SLOVENSKE KONJICE. Po ogledu filma bo sledil pogovor z njegovimi ustvarjalci. Vabimo vas, da se srečamo v Konjicah in si naredimo en lep filmski večer.

Komorna drama Drevo je bila premierno prikazana v tekmovalni sekciji Vzhodno od zahoda na festivalu v Karlovih Varih.

Vsebina:
Družina se znajde v brezizhodni situaciji, ko je varna samo za zidovi lastne hiše in dvorišča. Ko čas izgine, se zatočišče spremeni v zapor. Nič pa ne more preprečiti sanj in želje po svobodi. 

Povezave:
Spletna stran filma: drevo-film.net
IMDB: http://www.imdb.com/title/tt3826814/ 
FB: https://www.facebook.com/MONOOtheatree

O režiserki:
Sonja Prosenc je diplomirala na programu novinarstvo – kulturologija na Fakulteti za družbene vede. Že med študijem se je usmerila v vizualno ustvarjanje; film in grafično oblikovanje. Udeležila se je Talent Campusa na Berlinalu in v Sarajevu ter soustanovila produkcijsko hišo Monoo. Leta 2009 je bila izbrana na prestižni enoletni scenaristični program TorinoFilmLab, Script&Pitch. Dve leti kasneje je pridobila štipendijo DSFU. Po kratkem filmu Jutro, ki je bil po festivalski poti odkupljen še za predvajanje v enaintridesetih državah, in dokumentarnem portretu slikarja Jožeta Tisnikarja Mož s krokarjem je posnela svoj prvi celovečerni film Drevo.

Kritike:
»Drevo, ki je tako nelinearno kot strah, ki na to, kar je iz Slovenije izginilo (svoboda, solidarnost, ljubezen), pogleda z imigrantskimi očmi in ki izgleda tako, kot da bi Bela Tarr srečal M. Nighta Shyamalana (ja, kot da bi Torinski konj ali pa Satantango srečal Vas ob gozdu), je distopični triler, v katerem ni vprašanje, kdo je morilec, ampak kdo bo umorjen.« ZA+
- Marcel Štefančič, jr, Mladina
 

»Nadvse zanimiv spoj družbenega in intimnega /…/. Tako kot pri Možu s krokarjem Sonja Prosenc tudi tokrat sodeluje z direktorjem fotografije Mitjo Ličnom (pri Drevesu celo v vlogi koscenarista), in ta je opravil resnično izvrstno delo. Njegove podobe so silovite, na trenutke celo tako zelo, da gledalcu vzbudijo klavstrofobične občutke.«
- Denis Valič, Pogledi
 

»/…/ vizualno izjemen film, ki ostane v spominu še dolgo po odhodu iz kinodvorane.«
- Ewa Wildner, Nisimazine

 

»Režiserka in scenaristka Sonja Prosenc v svojem prvencu spretno vdihne življenje izvirnemu konceptu, s katerim drži gledalca v stanju nenehne napetosti.«
- katalog filmskega festivala v Karlovih Varih

 

»Gre za film z močnim čustvenim učinkom, ki – raje kot da bi pripovedoval zgodbo – opisuje duševno stanje in neznosno situacijo.«
- Vladan Petković, Cineuropa

 

»/…/ lep, prefinjen film o otroštvu, posnet s klasičnimi snemalnimi prijemi, a hkrati vselej zelo dovršen v formi, z novim načinom ustvarjanja vzdušja zaprtih vrat.«
- Hélène Auclaire, Teden kritike, Cannes

 

»/…/ izjemen film z odličnimi igralskimi nastopi in atmosfero.«
- Lenka Tyrpáková, članica programske ekipe filmskega festivala v Karlovih Varih

 

»Dih jemajoča fotografija /…/ je vredna pozornosti predvsem zaradi načina, na katerega s pomočjo svetlobe prikaže izgnanstvo in sanjam podobno stanje, ki ga takšne okoliščine pogosto sprožijo. /…/ Drevo sodi v izvrsten izbor v Karlovih Varih prikazanih del /…/, ki promovirajo predvsem vizualni film. Če gre za močno temo v sodobni kinematografiji, bi si želeli, da bi znali vsi tako prepričljivo razkrivati svoje skrivnosti.«
- Colette de Castro, East European Film Bulletin

 

»/…/ [delo], ki ga ne odlikujeta samo drzna izbira motiva in njegova simbolna razsežnost, temveč tudi odlična izvedba filmske pripovedi na vseh ravneh – tako režije kot igre, fotografije, scenografije in glasbe.«
- utemeljitev nagrade Združenja slovenskih filmskih kritikov na Festivalu slovenskega filma v Portorožu

»Fotografija v filmu Drevo je dobro premišljen in estetiziran element, ki odločujoče soustvarja nadrealno realen svet filmske zgodbe.«
- utemeljitev vesne za najboljšo fotografijo

 

»Lik Aleka v filmu Drevo je tenkočuten prikaz odraščanja v krutem okolju, kjer fant svojo transformacijo v moškega plača z življenjem.«
- utemeljitev vesne za najboljšo glavno moško vlogo

 

»Drevo s premišljeno umestitvijo v dramaturgijo zgodbe uspe v filmsko pripoved vpeljati gosto in kompleksno glasbeno pokrajino, ki postane notranji svet glavnih junakov, spomin na nepovraten čas brez strahu.«
- utemeljitev vesne za najboljšo glasbo

 

»Drevo pravzaprav sploh ni tako zelo klavstrofobično in mračno delo kot ga nekateri prikazujejo in njegove sijajne podobe še zdaleč niso edino, kar ga krasi. Sam sem veliko bolj navdušen nad virtuozno in hkrati vseskozi nadzorovano pripovedjo, natančno in dosledno izpeljano do samega zaključka.«
- Denis Valič, RA Slovenija
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI TIC SLOVENSKE KONJICE? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


TIC SLOVENSKE KONJICE
TIC SLOVENSKE KONJICE
Stari trg 27
Tel:(03) 759 31 10

Bodite prvi pri oddaji mnenja.