Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 18.10.2017

pretežno jasno
Ponoči bo pretežno jasno, marsikje bo po nižinah nastala megla. Tudi ob morju bo lahko megleno, proti jutru se bo zgostila nizka oblačnost, ki se bo razširila tudi proti Notranjski. Najnižje jutranje temperature bodo od 3 do 9, ob morju okoli 12 stopinj C.
7°C | 22°C
četrtek, 19.10.2017
3°C | 21°C
petek, 20.10.2017
4°C | 21°C
sobota, 21.10.2017
6°C | 21°C
nedelja, 22.10.2017
8°C | 18°C
Opozorila
Torek, 17.10.2017 ob 19h
Dodatnega opozorila ni.
7°C
22°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Turizem

Konjičani tokrat martinovali med zlatimi ......


KULTURA, TURIZEM, DOGODKI, DRUŠTVA, ZAVODI

| |
12.11.2015      11:43
A A

Konjičani tokrat martinovali med zlatimi gričiDeli:
Letošnje tradicionalno konjiško martinovanje je bilo nekaj posebnega, saj so organizatorji prizorišče prestavili iz Mestnega trga med zlate griče vinorodnih Škalc, kjer je bilo poskrbljeno za naravno Martinovo kuliso. Prireditev je v Konjice privabila tudi precejšnje število izletnikov iz drugih krajev Slovenije, ki so v "zlatih" Slovenskih Konjicah preživeli krasen, s soncem obsijan dan. Marsikdo od domačinov pa se je med škalske griče odpravil kar peš.

Vlogo osrednjega prireditvenega odra je odigrala razgledna ploščad Vinske kleti Zlati grič, cesto v Škalce pa so popestrili ponudniki lokalnih vin in drugih okusnih izdelkov od blizu in daleč. Obiskovalci so lahko z enotnim degustacijskim kozarcem okušali "rumeno zlato" in druge kulinarične dobrote, ki so jih pripravili ponudniki na stojnicah. Med trtami je dišalo po kostanjih, ki so jih pekli dijaki Šolskega centra Slovenske Konjice-Zreče in po okusni Martinovi malici. 

Osrednji kulturni program so pomagali soustvarjati Vinogradniki Dravinjske doline, v njem pa so nastopili Vokalni sekstet Lindek, mali harmonikarji pod vodstvom Marjetke Gošnak in mešani pevski zbor Peca iz prijateljskega mesta Globasnica na avstrijskem Koroškem. Zbrane so nagovorili župan, Miran Gorinšek, župan Globasnice, Bernard Sadovnik, predsednica Vinogradniško vinarskega društva Neža Pavlič, predstavnica Kmetijsko gozdarskega zavoda Celje - izpostava Slovenske Konjice, gospa Ivica Podkrajšek, za blagoslov mladega vina pa je poskrbel arhidiakon, gospod Jože Vogrin. V neformalnem delu programa so lahko obiskovalci spremljali tudi zabaven skeč "Krst mošta malo drugače", čez ves dan pa so bili organizirani tudi brezplačni vodeni ogledi Vinske kleti Zlati grič. Dokler se na zlate griče vinorodnih Škalc ni spustila tema je zbrane zabaval Ansambel Aplavz, na čelu s Sašem Dobnikom, ki je poskrbel tudi za obilico smeha.


Povezave:tic.konjice.si/
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI TIC SLOVENSKE KONJICE? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


TIC SLOVENSKE KONJICE
TIC SLOVENSKE KONJICE
Stari trg 27
Tel:(03) 759 31 10

Bodite prvi pri oddaji mnenja.