Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 23.10.2017

oblačno
Danes bo v zahodni Sloveniji delno jasno. Drugod bo pretežno oblačno, ponekod v vzhodni Sloveniji bo občasno še možen rahel dež. Predvsem v Prekmurju in deloma na Štajerskem in Koroškem ter na Gorenjskem vzdolž Karavank in Kamniških Alp bo pihal severni veter. Najvišje dnevne temperature bodo od 9 do 13, na Primorskem do okoli 17 stopinj C.
7°C | 13°C
torek, 24.10.2017
4°C | 17°C
sreda, 25.10.2017
3°C | 17°C
četrtek, 26.10.2017
3°C | 21°C
petek, 27.10.2017
6°C | 19°C
Opozorila
Ponedeljek, 23.10.2017 ob 8h
Dodatnega opozorila ni.
7°C
13°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Valentinov koncert za fond Botrstva Lions ......


PROSTOVOLJSTVO, DOGODKI, DRUŠTVA, UMETNOST

| |
03.02.2016      14:12
A A

Valentinov koncert za fond Botrstva Lions kluba Konjice


Lions klub Konjice vabi na Valentinov koncert za fond Botrstva Lions kluba Konjice, ki bo v petek, 12. februarja 2016, ob 19. uri v Domu kulture Slovenske Konjice. Nastopila bo skupina Fiero Spirito - 15 pevcev ob klavirski spremljavi. Vstopnice po ceni 15 € bodo v predprodaji naprodaj na Centru za kulturne prireditve Slovenske Konjice, na dan koncerta pa na blagajni Doma kulture.


Nastopila bo skupina Fiero Spirito ("svobodni duh") - 15 pevcev ob klavirski spremljavi
Nastopila bo skupina Fiero Spirito ("svobodni duh") - 15 pevcev ob klavirski spremljavi
Deli:

Namen dobrodelne prireditve:

Izkupiček je namenjen podpori projekta Botrstvo Lions kluba Konjice. V okviru tega projekta finančno pomagamo nadarjenim osnovnošolcem iz socialno šibkejših družin iz lokalnega okolja pri izvedbi šolskih in obšolskih dejavnosti.

 

Nastopa skupina FIero Spirito - 15 pevcev ob klavirski spremljavi:

So mladi pevci z imenom “Fiero Spirito”, kar pomeni “svobodni duh”. Pevci  svoje pevsko znanje izpopolnjujejo ter glasbeno nadgrajujejo pri profesorici Simoni Raffanelli Krajnc, mag. art. in pri profesorju Alešu Marčiču, mag. art., na Glasbeni in baletni šoli Antona Martina Slomška.

 

Odrske in glasbene izkušnje pridobivajo pri številnih projektih pod umetniškim vodstvom Simone Raffanelli Krajnc. Med njimi so člani opernega zbora Slovenskega narodnega gledališča Maribor, ki imajo  v SNG tudi solistične vloge. Pevci Fiera Spirita so nagrajenci mednarodnih pevskih tekmovanj (Petar Konjović v Beogradu, Deutschlandsberg) in slovenskega tekmovanja TEMSIG. Vsako leto se tradicionalno predstavijo z božično-novoletnim koncertom, sodelujejo pri projektih GBŠ AMS (Miklavžev koncert, koncert Pod zvezdami, sodelovanje s šolskim orkestrom, …).  S programom, ki ga izvajajo, želijo publiko popeljati v čaroben svet klasične glasbe, v svet arij, ansambelskih in zborovskih delov iz najlepših oper in operet. Program  popestrijo tudi z znanimi skladbami iz zakladnice glasbe.

 

Le kdo ne pozna znamenitega dueta Barcarolla iz opere Hoffmannove pripovedke, komičnih prigod iz operet Netopir, in Vesele vdove ali pa Zbora sužnjev iz znamenite Verdijeve opere Nabucco, ki nas vedno znova opominja na aktualno problematiko  izgubljene domovine.

To in še veliko več  želijo pričarati publiki, jih voditi skozi pot prijetnih občutkov do glasbe, ljubezni do sočloveka in tako zagotoviti nepozabno doživetje, ki v posamezniku še dolgo odmeva.

 

 

Posnetki nastopa skupine - vir Youtube:

 

https://www.youtube.com/watch?v=rE7WUUtN0Ks&feature=youtu.be

https://www.youtube.com/watch?v=WP4Yibz4UD0&list=PL6_-ir-mGK22-TCqWiuXLLJL10FhFIxfY

https://www.youtube.com/watch?v=oo-c--XYZjo&list=PL6_-ir-mGK22-TCqWiuXLLJL10FhFIxfY&index=1

https://www.youtube.com/watch?v=CbkFZdg7g6U&index=1&list=PL6_-ir-mGK22-TCqWiuXLLJL10FhFIxfY

https://www.youtube.com/watch?v=70UusWV6jTk&list=PL6_-ir-mGK22-TCqWiuXLLJL10FhFIxfY&index=7


Prijazno povabljeni!
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI TIC SLOVENSKE KONJICE? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


TIC SLOVENSKE KONJICE
TIC SLOVENSKE KONJICE
Stari trg 27
Tel:(03) 759 31 10

Bodite prvi pri oddaji mnenja.