Logo MojaObčina.si

Slovenske Konjice

DANES
30°C
14°C
JUTRI
33°C
13°C
11634

Čas je zdaj - Konjice imajo srce

V okviru projekta oživljanja mestnega jedra Slovenskih Konjic bo na pobudo Vrtca Slovenske Konjice in v soorganizaciji številnih drugih organizacij v soboto, 16. 4., med 9. in 12. uro, na Mestnem trgu potekala prireditev z naslovom »Čas je zdaj«. Namen projekta je oživitev mestnega jedra Slovenskih Konjic, povezovanje ljudi, ozaveščanje o ravnanju z odpadki in ponovni uporabi, praznovanje 870-letnice prve pisne omembe Konjic in Dneva Zemlje, skrb za bivalno okolje danes za jutri in oživitev tržnice kot vir lokalno pridelane zdrave hrane. Na skoraj 20 stojnicah po mestu bodo svoje eko in trajnostne aktivnosti predstavili vrtci in šole konjiške občine, Šolski center Slovenske Konjice, JKP Slovenske Konjice, Lambrechtov dom, Center ponovne uporabe Slovenske Konjice in EKOCI iniciativa. Obiskovalci bodo lahko spoznali virtualno vodo, izmenjevali semena, se preskusili v raznih ročnodelskih spretnostih, izdelovali izdelke in glasbila iz odpadnih materialov ter še marsikaj zanimivega. Prireditev bo z eko čarovnijami popestril čarodej Frelih, obiskovalci pa si bodo lahko ogledali tudi dve predstavi – lutkovno v izvedbi Vrtca Dobrna »Spet zeleno« in igrano v izvedbi OŠ Ob Dravinji z naslovom »Od zrna do kruha«. Prisluhnili bodo lahko tudi pevskemu nastopu ekološko ozaveščenih otrok ter se udeležili številnih ustvarjalnih delavnic.

Po obisku mesta pa Vas vabimo še na Dan odprtih vrat podjetja Zlati grič, ki se nahaja v neposredni bližini 870 let starega mestnega jedra. Za vas so pripravili pester program, vodene oglede vinske kleti in slikovitega apartmajskega dvorca, stojnice bodo ponujale marsikaj zanimivega, dogajanje pa bo uglasil in uglasbil Alfi Nipič. 

Prijazno povabljeni!

Všečkaj objavo


Oceni objavo


Oglejte si tudi