Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 21.10.2017

pretežno oblačno
Danes bo na zahodu zmerno do pretežno oblačno, ponekod lahko rosi. Drugod bo dokaj sončno z nekaj zmerne oblačnosti. Pihal bo jugozahodni veter. Najvišje dnevne temperature bodo od 16 do 22 stopinj C.
6°C | 20°C
nedelja, 22.10.2017
7°C | 13°C
ponedeljek, 23.10.2017
7°C | 12°C
torek, 24.10.2017
2°C | 17°C
sreda, 25.10.2017
5°C | 15°C
Opozorila
Sobota, 21.10.2017 ob 10h
Dodatnega opozorila ni.
6°C
20°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Obvestila Dogodki

8. Sprehodi pod morjem uspešno pod streho


DOGODKI

| |
01.02.2016      11:14
A A

8. Sprehodi pod morjem uspešno pod strehoVisoki gostje 8. Sprehodov pod morjem z organizatorji. Od leve: Herbert Nitsch, Alenka Fidler, Kari Hyttinen, Leigh Bishop, Becky Kagan Shott, Andreas Franke
Visoki gostje 8. Sprehodov pod morjem z organizatorji. Od leve: Herbert Nitsch, Alenka Fidler, Kari Hyttinen, Leigh Bish...
Deli:
V Slovenskih Konjicah smo se ta vikend že osmič zapored sprehajali pod morjem na 8. mednarodnem festivalu podvodnega filma in fotografije "Sprehodi pod morjem". Zgodba tega festivala ni običajna zgodba, saj že osem let uspešno kljubuje komercializaciji in prinaša zgolj esenco izbranih vabljenih avtorjev. V zadnjih sedmih letih se je izoblikovala tematika festivala, ki se prepleta s podvodnim filmom, otroško risbo, glasbo, podvodno fotografijo in drobnimi kulinaričnimi užitki. Je križišče, na katerem se srečajo stari prijatelji in sklepajo nova prijateljstva. In kar je najpomembneje - njegov dom ostajajo Slovenske Konjice z okolico.

Festival smo letos otvorili v četrtek, v večnamenski dvorani v Termah Zreče, s projekcijo filmov za mlade. Osrednja gostja otvoritve je bila ena najboljših podvodnih snemalk na svetu in večkratna prejemnica nagrade Emmy, Američanka 
Becky Kagan Schott, ki je, poleg predstavitve filma o raziskovanju Fantomske jame, v konjiškem Domu kulture na ogled postavila tudi nekaj svojih fotografij potopljenih ladij. Zbrane je pozdravil tudi župan Občine Zreče, mag. Boris Podvršnik in vse povabil v Slovenske Konjice k ogledu ostalih dogodkov, organiziranih v okviru Festivala. Izbrane filme iz podvodnega sveta so si v četrtek in petek dopoldan ogledali tudi mladi iz konjiških OŠ in Gimnazije ter varovanci VDC Slovenske Konjice in Lambrechtovega doma. 

Petkov večer smo sklenili z odprtjem razstave otroške risbe, podelitvijo malih morskih konjičkov najboljšim mladim ustvarjalcem ter z odprtjem razstave avstrijskega fotografa, potapljača in velikega umetnika, Andreasa Frankeja, ki je kot osrednji gost prireditve z zbranimi delil svoje misli o razstavi in svojih prihodnjih projektih. Večer je sklenil nastop skupine Báraka, ki ga sestavljajo priznani slovenski glasbeniki Janez Dovč, Goran Krmac in Niko Mureškič. Za posebno presenečenje večera je poskrbel sedemletni Vito Bejat Krajnc, učenec 2. razreda violine na Glasbeni šoli Zavod Antona Martina Slomška v Mariboru, ki je s to vrhunsko zasedbo odigral dve skladbi in navdušil zbrano publiko. 

Sobotno zgodnje popoldne je bilo namenjeno projekciji filmov iz podvodnega sveta, ki se niso uvrstili v tekmovalni del, popoldanski pa okrogli mizi na temo AST (Apneja, SCUBA in Tehnično potapljanje). Okroglo mizo so pomagali soustvarjati visoki gostje: Vsi omenjeni gostje so sodelovali tudi v večernem delu programa, ki je predstavljal vrhunec Festivala. Grand Prix večer je obiskovalcem od blizu in daleč na ogled postavil šest filmov iz podvodnega sveta, ki so navdušili. Prestižna nagrada 8. Sprehodov pod morjem je letos pripadla filmu "Povratek iz brezna" in svetovnemu rekorderju v potapljanju na dah, Herbertu Nitschu, ki mu je postavljanje tega svetovnega rekorda (250 m) popolnoma spremenilo življenje. Nagrado je podelil župan občine Slovenske Konjice, gospod Miran Gorinšek, ki je izrazil tudi veliko zadovoljstvo in ponos nad tem, da je Festival svoj dom našel prav v Slovenskih Konjicah, ki v letu 2016 praznujejo 870-letnico prve pisne omembe. Herbert Nitsch je tako postal ponosen lastnik Kozarcev mesta Slovenske Konjice, kristalnega trojčka, ki ga v dar prejmejo samo posebni gostje. Gre za vrhunsko kristalno mojstrovino treh unikatnih linij kozarcev, bogatih mavričnih spektrov z igrivim prepletom svetlobe in senc, ki v sebi nosijo tudi bogato zgodovino naših krajev. Župan se je posebej zahvalil tudi vsem ustvarjalcem Festivala, na čelu z idejnim vodjo, Brankom Ravnakom in njegovo desno roko, Alenko Fidler, ter povedal, da se že sedaj vesli naslednje devete izdaje Sprehodov pod morjem.

TIC Slovenske Konjice
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI TIC SLOVENSKE KONJICE? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


TIC SLOVENSKE KONJICE
TIC SLOVENSKE KONJICE
Stari trg 27
Tel:(03) 759 31 10

Bodite prvi pri oddaji mnenja.