Logo MojaObčina.si

Šempeter-Vrtojba

DANES
16°C
-2°C
JUTRI
15°C
-2°C
Deli

Študijski obisk v okviru projekta Cyclewalk

V petek, 23. marca 2018, je župan Občine Šempeter-Vrtojba Milan Turk na sedežu občine sprejel udeležence študijskega obiska Cyclewalk, projekta, ki spodbuja promocijo sprehajanja in kolesarjenja. Petletni projekt Cyclewalk, katerega partner je tudi ETZS GO, se financira v okviru programa Interreg Europe 2014-2020. Projekt vključuje izobraževanja, strokovna srečanja z deležniki in študijske obiske v partnerskih državah za izmenjavo najboljših praks na področju izgradnje kolesarskih in sprehajalnih poti v urbanih središčih ter vpeljevanja teh ukrepov v zadevne programske politike.

30 udeležencev iz petih evropskih držav (Litva, Romunija, Avstrija, Nizozemska in Italija) je sprva prejelo prisrčno dobrodošlico župana, nato pa so v občinskih prostorih imeli delovno sejo, kjer so prišli do zanimivih in pomembnih zamisli o čezmejnem območju. Posebej so zbrali tudi predloge za izboljšanje turizma in izboljšavo zveze med reko Sočo, Novo Gorico, Gorico ter Občino Šempeter-Vrtojba. Dopoldne so zaključili s kolesarjenjem po kolesarski stezi, ki povezuje center Šempetra pri Gorici s centrom Nove Gorice.

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Število glasov: 0

Oglejte si tudi

Komentarji

Za komentiranje se morate prijaviti.
Na ta prispevek še ni komentarjev. Bodi prvi!