Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za petek, 19.10.2018

jasno
Ponoči se bo povsod razjasnilo, po nižinah v notranjosti bo večinoma nastala megla. Najnižje jutranje temperature bodo od 6 do 10, na Primorskem ob šibki burji okoli 12.
12°C | 25°C
sobota, 20.10.2018
10°C | 24°C
nedelja, 21.10.2018
10°C | 20°C
ponedeljek, 22.10.2018
7°C | 20°C
torek, 23.10.2018
5°C | 18°C
Opozorila
Četrtek, 18.10.2018 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
12°C
25°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Evropski projekti

Izgradnja in ureditev avtobusnega ......


PROMET, EVROPSKI PROJEKTI

| |
20.04.2018      10:10
A A

Izgradnja in ureditev avtobusnega postajališča v VrtojbiDeli:
S projektom ureditve avtobusnega postajališča pri vrtojbenskem Mladinskem centru je Občina Šempeter-Vrtojba uspešno kandidirala na Javnem razpisu za sofinanciranje ukrepov trajnostne mobilnosti (JR-UTM_1/2017). Ocenjena vrednost projekta je 35.000,00 EUR. Občina Šempeter-Vrtojba je upravičena do 22.950,82 EUR nepovratnih sredstev, od tega 85 % iz sredstev Kohezijskega sklada in 15 % slovenske udeležbe kohezijske politike. Preostanek v višini 12.049,18 EUR bo pokrila iz lastnih proračunskih sredstev.

Osnovni namen projekta je ureditev avtobusnega postajališča v Vrtojbi in s tem povečati prometno varnost in zagotoviti pogojem iz Pravilnika o avtobusnih postajališčih. Trenutno avtobusno postajališče na severu Vrtojbe ni ustrezno urejeno v skladu s Pravilnikom o avtobusnih postajališčih. Ob obnovi ceste skozi Vrtojbo so se delno obnavljale tudi površine za avtobusna postajališča. Avtobusno postajališče je urejeno brez medsebojnega odmika, avtobusni postajališči sta preozki ter eno nasproti drugemu brez vmesnega otoka. Zaradi preozkih postajališč se dogaja, da vozila prehitijo ustavljen avtobus in pri tem manevru prevozijo sredinsko črto. Zaradi nepreglednega desnega ovinka za avtobusnim postajališče v smeri proti centru Vrtojbe vozila s tem manevrom ogrozijo sebe in nasproti vozeča vozila. Zaradi ozkih čakališč ni možna ureditev nadstrešnic na avtobusnem čakališču.

Prometna varnost se bo z ureditvijo avtobusnega postajališča povečala, saj bo izvedena postavitev, ki bo omogočala varnejši režim v prometu. Omogočeno bo lažje vključevanje avtobusa v promet, potnikom omogoča več prostora za vstop in izstop iz avtobusa. Prav tako bo čakališče ustrezneje urejeno s sedeži, kar bo olajšalo čakanje predvsem starejših in gibalno omejenim ljudem. Postavljena bo nadstrešnica ter urejen prehod med avtobusnima postajama. Navedena ureditev prispeva k trajnostnemu razvoju mobilnosti in spremembi mobilne kulture in je eden od ukrepov Celostne prometne strategije Občine Šempeter-Vrtojba.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Šempeter-Vrtojba!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!Bodite prvi pri oddaji mnenja.