TIBOR HMELAK IN BENJAMIN JELENKO DRŽAVNA PRVAKA V KARATEJU

V soboto, 23.11.2019 je v Celju potekalo državno prvenstvo v karateju do 21 let, katerega se je udeležilo 419 tekmovalcev iz 50 slovenskih klubov. Naši tekmovalci so  odlične rezultate skozi celo leto potrdili tudi na najpomembnejšem domačem tekmovanju in v športnih borbah osvojili kar 5 medalj.

Naslov državnega prvaka sta osvojila Tibor Hmelak in Benjamin Jelenko v kategoriji dečkov -35 in -40 kg.
Kiara Ivančič je postala državna podprvakinja v kategoriji malčice -30kg
Uspeh sta dopolnili še s tretjim mestom Jevšenak Alina v kategoriji kumite malčice -30 kg in Jelenko Nina v kategoriji kumite malčice +30 kg.
Tudi nastopi ostalih štirih tekmovalcev (Mihael Valenčak, Lan Goleš, Neli Valenčak, Miriam Polanec) so bili dobri, vendar jim je zmanjkalo nekaj športne sreče, da bi bili osvojili stopničke. Kljub temu, da smo imeli predstavnike samo v športnih borbah, so rezultati zadostovali za odlično 12. mesto med 50 sodelujočimi klubi.