Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za četrtek, 19.10.2017

jasno
Danes bo na zahodu zmerno, ponekod občasno pretežno oblačno. Drugod bo precej jasno. Sredi dneva in popoldne bo ponekod pihal jugozahodnik. Najvišje dnevne temperature bodo od 18 do 24 stopinj C.
6°C | 21°C
petek, 20.10.2017
9°C | 20°C
sobota, 21.10.2017
12°C | 20°C
nedelja, 22.10.2017
13°C | 18°C
ponedeljek, 23.10.2017
7°C | 17°C
Opozorila
Četrtek, 19.10.2017 ob 6h
Dodatnega opozorila ni.
6°C
21°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Šport

Nogometno društvo ADRIA prejelo Bloudkovo ......


ŠPORT

| |
18.02.2015      11:45
A A

Nogometno društvo ADRIA prejelo Bloudkovo plaketo za leto 2014


Nogometno društvo Adria Miren je prejemnik plakete za pomemben prispevek k razvoju slovenskega športa


Deli:
Nogometno društvo Adria Miren je bilo ustanovljeno leta 1922, sledilo je nekaj prekinitev, od leta 1957 pa deluje nepretrgoma. S svojo več kot 90-letno tradicijo je eno najstarejših nogometnih društev na Primorskem. Od zametkov, preko pridobitve prvega pravega igrišča v 30ih letih je po 2. svetovni vojni postalo nepogrešljiv del svojega lokalnega okolja. 

Delovanje društva je zastavljeno celovito, od vzgoje najmlajših nogometašev, preko kadetov in članov do veteranske ekipe, skupaj je v društvu osem ekip. Kot največji uspeh kluba se šteje prvo mesto članske ekipe v 3. slovenski nogometni ligi zahod v sezoni 2009/2010. Pomemben vpliv na slovenski nogomet je imelo društvo po priključitvi Primorske k matični domovini, saj so leta 1947 združila društva iz Mirna, Bilj in Šempetra v enotno društvo s sedežem v Šempetru in kasneje v Novi Gorici. 

Tako so postavili temelje sedanjemu prvoligašu in štirikratnemu državnemu prvaku Gorici. Kot društvo, ki deluje ob meji z Italijo, sodelujejo tudi s slovenskimi društvi v Italiji. Delo v klubu se razvija, vsako leto je bolj obsežno in zahtevno, pri tem pa še vedno sloni na amaterskem in prostovoljnem delu. Zato so odborniki še toliko bolj veseli, ko od navijačev in sokrajanov slišijo pohvalo, da ima društvo dušo.0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI KRAJEVNA SKUPNOST MIREN? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


KRAJEVNA SKUPNOST MIREN
KRAJEVNA SKUPNOST MIREN
MIREN 137
Tel:0599 26187

Bodite prvi pri oddaji mnenja.