Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za nedelja, 22.10.2017

oblačno
Ponoči in v jutranjih urah se bo postopno povsod pooblačilo. Zjutraj bodo na zahodu že možne rahle padavine, drugod bo še suho. Najnižje jutranje temperature bodo od 6 do 11, na obali do 15 stopinj C.
12°C | 17°C
ponedeljek, 23.10.2017
7°C | 18°C
torek, 24.10.2017
4°C | 20°C
sreda, 25.10.2017
4°C | 18°C
četrtek, 26.10.2017
6°C | 20°C
Opozorila
Sobota, 21.10.2017 ob 16h
V nedeljo popoldne bo na Primorskem zapihala zmerna do močna burja, ki bo do ponedeljka zjutraj oslabela. Na izpostavljenih mestih bodo najmočnejši sunki vetra dosegali hitrost od 100 do 120 km/h.
12°C
17°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Lokalne skupnosti

Božični sejem tudi v Mirnu


LOKALNE SKUPNOSTI

| |
07.01.2015      18:33
A A

Božični sejem tudi v MirnuDeli:

Sodelovanje med KS Miren, Občino Miren - Kostanjevica in Turističnim društvom Miren je v decembru prineslo 1. božični sejem, ki se je odvijal 20. in 21. 12. 2014 pri mostu v Mirnu.

Na predpraznično nedeljo v decembru je prvič zaživel božično-novoletni sejem tudi pri nas. Stojnice so postavili na robu vaškega parka. Morda postavitev tržnice ni najbolj posrečena, saj je cesta razkopana in je prostora za parkiranje malo. Je pa blizu očem, saj je postavljena ob glavni cesti.

Najbliže cesti je svoje izdelke postavila na stojnico Magda Rogelja iz Vojščice. Kraševcem je že poznana po svojih tinkturah, čajih in masažah. Sedaj se je z izdelki za naravno domače lajšanje in zdravljenje težav predstavila tudi Mirencem.

Na sosednji stojnici so svoje izdelke ponujale kar tri gospe. Anja Kumar bo v Solkanu tudi odprla svoj kozmetični salon. Ta dan pa je obiskovalcem pokazala zlasti imenitne čipke in nekaj kozmetike. Poleg nje je Katja Pregelj pokazala doma izdelano milo - žajfo. To je tako milo, ki nima umetnih kemičnih dodatkov in je narejeno iz visoko kvalitetnih surovin. Kosi žajfe so različnih barv in vonjev ter mikavno darilno zaviti. Tretja gospa, Nadja Kos, je na pult razstavila ročno pletene in kvačkane torbice in copate. So pisanih  in živahnih barv, da človeku kar srce zaigra ob pogledu nanje.

Društvo žena Miren - Orehovlje je na svoji stojnici prodajalo domače dobrote, kot so vloženo sadje, suhi jabolčni krhlji in drugo.

Seveda ni manjkala stojnica z božično-novoletnimi okraski, med katere sodijo ikebane raznih vrst in oblik. Prav posebej zanimivo so bili z mahom in okraski obdelani kosi korenin. Ob koncu leta tak zimzeleni dodatek ne sme manjkati prav v nobenem domu. Poleg zimzelenih aranžmajev so prodajali tudi blazinice,  ki so bile napolnjene z zelišči.

Predbožično-novoletni čas je že tak, da se prileže čaj. Kaj čaj! Potrebno je nekaj dati v želodec, šele potem se lahko pije. Okrog šanka je tako modrovalo največ moških. Saj se ve – to so zadnji zdihljaji leta, ko si je treba po moško povedati še to in ono. Kar tako, da lažje začnejo novo leto.

Morda bo kdo rekel, da je teh sejmov povsod dosti. Res je tako, vendar je naša vaška tržnica gotovo dogodek, ki bi ga veljalo ponoviti tudi naslednje leto in še naslednje. Da se pokaže, kaj imamo doma, da se zavedamo domače samooskrbe. Letos je bilo stojnic toliko - naslednje leto jih bo, upajmo, da več. Vsak se lahko izkaže, če le ima voljo.

 

za KS Miren Marta Pavlin

fotografije Tomaž Povodnik
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI KRAJEVNA SKUPNOST MIREN? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


KRAJEVNA SKUPNOST MIREN
KRAJEVNA SKUPNOST MIREN
MIREN 137
Tel:0599 26187
Koledar dogodkov Preglej vse
Oktober 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
22.10.2017
Danes ni dogodkov.
23.10.2017 | Ostalo
Predavanje o močvirski sklednici
26.10.2017 | Kultura
potopisno predavanje NEW YORK CITY
27.10.2017 | Tečaji in delavnice
Meditacija s Silvanom Spačalom
29.10.201 | Družabni dogodki
pohod do spomenika Cerje
29.10.201 | Turizem
Pohod Lipa-Pedrovo
29.10.201 | Šport
Pohod v Pedrovo
31.10.2017 | Turizem
Tradicionalno pobiranje "Vahtiča"
31.10.2017 | Družabni dogodki
Seljanska noč čarovnic

Bodite prvi pri oddaji mnenja.