Logo MojaObčina.si

Miren-Kostanjevica

DANES
19°C
13°C
JUTRI
21°C
13°C
3000

Dediščina velike vojne skrita na pobočju Krasa

Ob mednarodnem dnevu turističnih vodnikov je naše društvo turističnih vodnikov Krasa in Brkinov pripravilo 14. brezplačno vodenih ogledov, od tega 4 v naši občini. Sam sem v sodelovanju s TD Miren in omenjenim društvom izvedel pohod s tematiko prve svetovne vojne. Zbralo se nas je 15 pohodnikov, nekaj domačinov, nekaj udeležencev tudi iz drugih občin. Ogledali smo si koto 212, kjer je imela italijanska vojska poveljniško mesto po 6. ofenzivi, za tem pa še spomenik Spiro Tipaldo Xydias, kaverne, jarke...Pohod je trajal 3 ure. Udeleženci so bili zelo zadovoljni, ker so spoznali nekatere poti, za katere prej niso vedeli in videli znamenitosti, ki se skrivajo v gozdu nad Mirnom.

 

Roman Malič   lokalni turistični vodnik

 

Všečkaj objavo


Oceni objavo


Oglejte si tudi