Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 26.06.2017

jasno
Danes bo precej jasno, zjutraj bo po nekaterih nižinah nastala megla. Najvišje dnevne temperature bodo od 26 do 31 stopinj C.
17°C | 31°C
torek, 27.06.2017
17°C | 31°C
sreda, 28.06.2017
19°C | 28°C
četrtek, 29.06.2017
18°C | 26°C
petek, 30.06.2017
17°C | 25°C
Opozorila
Ponedeljek, 26.6.2017 ob 5h
Dodatnega opozorila ni.
17°C
31°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Prostovoljstvo

Kostanjev piknik z brezdomci


PROSTOVOLJSTVO

| |
14.10.2013      17:38
A A

Kostanjev piknik z brezdomciDeli:

Kljub temu, da je bila sobota, ki je že pregovorno namenjena dolgemu spanju, smo se 5. 10. 2013 prostovoljci ter brezdomci zbrali zgodaj zjutraj v Dnevnem centru za brezdomce, kjer smo skupaj pozajtrkovali. Potem smo se s kombijema in avtomobili odpeljali na Mirenski Grad. Tam so nas pričakali prostovoljci in brezdomci z novogoriškega konca.

Da bi združili prijetno s koristnim, smo ob druženju poprijeli tudi za delo: nekateri so odšli na njivo, drugi so pomagali urejati okolico ter pleti vrt, spet tretji pa smo pomagali pri pripravi hrane za piknik. Po treh urah dela in druženja se je vsem prileglo slastno piknik kosilo. Po kosilu smo tekmovali v kvizu in iskali odgovore na zanimiva vprašanja s področja športa, geografije, ljudskih pregovorov in naravoslovja. Ko smo se najedli še piškotov in domačega sadja, je sledilo druženje in igranje – pozabavali smo se ob igranju raznih družabnih iger, nogometa, namiznega tenisa, biljarda… Imeli smo se res fino. Občutek, ko z brezdomcem zmagaš v igri biljarda, je neprecenljiv! Tudi igralci namiznega tenisa so se zelo vživeli v igro. Pokazalo se je, da se v vsakem od nas skriva majhen otrok. :)

Čas je v razigranosti brezdomcev in prostovoljcev hitro tekel in kmalu je napočil čas za pečen kostanj. Ko smo se vsi več kot do sitega najedli slastnega kostanja, se je piknik počasi zaključeval. Razdelili smo še nagrade najbolj prizadevnim brezdomcem, se zahvalili prostovoljcem in predsedniku društva, Petru Žaklju, piknik pa zaključili ob kitari in prepevanju zimzelenih melodij. Domov sem se odpeljala sicer utrujena, ampak dobre volje, saj je bil piknik enkratna priložnost za spoznavanje brezdomcev v drugi luči in za druženje z njimi.

 

Ana Jagodic
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Miren-Kostanjevica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!Bodite prvi pri oddaji mnenja.