Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 24.06.2017

delno oblačno
Ponoči in zjutraj bo delno jasno s spremenljivo oblačnostjo. Nekatere nevihte se lahko zavlečejo tudi v večerni čas. Najnižje jutranje temperature bodo od 17 do 22, v alpskih dolinah okoli 14 stopinj C.
19°C | 33°C
nedelja, 25.06.2017
20°C | 31°C
ponedeljek, 26.06.2017
16°C | 32°C
torek, 27.06.2017
16°C | 32°C
sreda, 28.06.2017
18°C | 32°C
Opozorila
Petek, 23.6.2017 ob 20h
Zvečer so še možne močnejše nevihte z nalivi in sunki vetra, ni izključen tudi pojav toče. Ob tem so možni porasti hudourniških voda.
19°C
33°C
delno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Prostovoljstvo

LUTKOVNA IGRICA ZA OTROKE TRIJE MOŽJE IN ......


PROSTOVOLJSTVO

| |
08.01.2014      15:25
A A

LUTKOVNA IGRICA ZA OTROKE TRIJE MOŽJE IN LJUBEZEN


V nedeljo, 5. 1., po mladinski maši smo si v dvorani Gnidovčevega doma ogledali igrico z naslovom Trije možje in ljubezen.


Deli:

Uprizorili so jo mladi iz župnije svetega Ivana v Italiji, ki so povezani v dramsko skupino O klapa. Uprizoritev je bila zanimiva predvsem za to, ker se je odvijala na platnu, na katerem so se zaradi pravilne osvetljave pojavljale sence lutk. Glavno vlogo v zgodbi je imela Ljubezen. Ta se je sprehajala po božično okrašenih in razsvetljenih ulicah mest in opazovala ljudi, ki so mrko in v naglici hiteli drug  mimo drugega, da bi pred prazniki postorili še to in ono. Žalostna je ugotovila, da se zanjo nihče več ne zmeni, zato se je odločila, da bo odšla od ljudi. A ni prehodila veliko poti, ko je naletela na kočo, v kateri so se pogovarjali trije možje – Dedek Mraz, Božiček in sveti Miklavž. Njihovega pogovora se je zelo razveselila, saj so se pogovarjali o ljubezni do otrok. Vseh otrok. Do tistih porednih in tistih bolj pridnih. Njihov pogovor ji je vrnil pogum in veselje, da si je zopet zaželela živeti med ljudmi in jih med seboj povezovati.

Otroci in odrasli smo bili igrice veseli, predvsem pa mladih ustvarjalcev, s katerimi smo poklepetali in se posladkali v mladinskih prostorih. Naj jih ljubezen do igranja še naprej povezuje, da bodo s svojimi talenti razveselili še marsikateri otroški obraz! 

 

M.B.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Miren-Kostanjevica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!Bodite prvi pri oddaji mnenja.