Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 24.02.2018

pretežno oblačno
Zvečer se bodo pojavljale rahle padavine. V večjem delu države bo snežilo, ob morju in na Goriškem bo rahlo deževalo. Pihal bo severovzhodnik, na Primorskem zmerna do močna burja. Veter bo gradil snežne zamete. Ponoči bodo padavine oslabele in povečini ponehale.
-1°C | 1°C
nedelja, 25.02.2018
-9°C | -6°C
ponedeljek, 26.02.2018
-9°C | -4°C
torek, 27.02.2018
-9°C | -4°C
Opozorila
Petek, 23.2.2018 ob 18h
Najmočnejši sunki burje na Primorskem bodo ponekod presegali hitrost 100 km na uro.
-1°C
1°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Na Dobenem smo imeli en lep večer!


KULTURA, LOKALNE SKUPNOSTI

| |
11.01.2018      11:33
A A

Na Dobenem smo imeli en lep večer!


V petek, 5. januarja, na predvečer svetih treh kraljev je Turistično društvo Dobeno, v dogovoru s pevsko skupino »Kerlci«, ob 19. uri v gostišču Dobenski hram pripravilo lep, prazničen zaključek božično-novoletne zgodbe, »Večer božično-novoletnih kolednic«.


Deli:

Nastopila je pevska skupina Kerlci iz Ljubljane, ki goji ljudski način večglasnega fantovskega petja. Pevci so nekdanji člani folklornih skupin: France Marolt, Tine Rožanc in Koleda. O sebi pravijo: »Ko stopimo skupaj: Zasavca, Gorenjca, Štajerec, Notranjec, Prekmurec in dve »ljubljanski srajci« ter zapojemo, je v naših glasovih združena skoraj vsa Slovenija.«

Skupaj prepevajo desetlet, nastopili so že v različnih krajih po Sloveniji in zamejstvu, zasedba šteje devet pevcev, ki jih uglašuje pevovodkinja Katarina Šetinc.

»Kerlci« so s svojim večglasnim petjem božično-novoletnih kolednih pesmi obudili spomin na stare slovenske običaje v tem prazničnem času. S spontanim nastopom so pritegnili navzoče in skupaj smo ustvarili toplo in prijetno, domače vzdušje. Menim, da je bil to lep zaključek božično-novoletnega dogajanja in hkrati tudi izraz zahvale vsem našim članom, ki so s svojim delom pripomogli k uspešnemu in opaznemu delovanju društva.

Na prireditev in po njej smo na skromen prigrizek (poleg nastopajočih) povabili tudi vse največje donatorje v lanskem letu ter župana in podžupana. Tiste, ki so najbolj opazno finančno podprli delovanje našega društva, saj brez njihovih prispevkov ne bi mogli realizirati večine planiranih aktivnosti, da jim tudi na ta način izkažemo zahvalo za njihovo podporo delovanju društva. Žal se vabilu niso odzvali vsi povabljeni donatorji, samo nekateri, ki so tudi člani društva in sovaščani. Zahvala pa velja vsem, tudi tistim, ki jim ni uspelo priti, a upamo na njihovo podporo tudi v letošnjem letu!

Zbralo se nas je lepo število in po zaključku pevskega nastopa se je večina navzočih pridružila nastopajočim in preizkusili smo tudi naše pevsko znanje ter skupaj  s »kerlci«  za slovo zapeli še nekaj domačih pesmi.

Besedilo in foto: Tone Vidrgar
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI TURISTIČNO DRUŠTVO DOBENO? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Virtualni asistent
TURISTIČNO DRUŠTVO DOBENO
TURISTIČNO DRUŠTVO DOBENO
DOBENO 76
Tel:041 744 633
Mengšan
Številka: 02-2018
Izšla: 16.02.2018
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Februar 24 25 26 27 28 1 2 3 4 5
24.02.2018 | Šport
Turnir v ročnem nogometu
28.02.2018 | Tečaji in delavnice
Krepitev zdravja s pomočjo Eteričnih Olj
02.03. - 04.03.2018 | Družabni dogodki
Dobrodelni pohodi na Svetega Primoža nad Kamnikom

Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo